Návrh Kolejiště H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 srp, 2008 2:16 pm

To Miš : tak mne paměť zklamala - nekoukal jsem do plánků a vida, pro Abého tam plán od milana f. BYL :wink: ! Upřímně řečeno zdá se mi to pro jednotlivce možní i velký bonbónek, nebo ne :roll: ? Nemyslím z prostorových nebo časových důvodů (i to chce ale své :lol: ), ale spíše z finančního hlediska :!: To byl dle mého hlavní důvod, proč tak radikální změna !!

To milan f. : Milane, určitě vím, že plánek je běh na dlouhou trať, sám si často maluji, prohlížím různé plánky, brožury, fotky hotových kolejišt, .... a i když se něco rýsuje, není to definitivní ! Takže ti rozumím :lol: Chápu tvoje dilema :idea: !

To Abé S. : až si plánek upravíš, tedy konkrétně to depo - jak to vychází nebo nevychází - hoď to opět do placu :D A ještě dodatek - až teď jsem koukal i na hlavní stanici a jak psal MiŠ, nějak se mi tam vytrácí hlavní kolej - která to je ? Chtělo by to tím pádem upravit zhlaví = ale to jen navazuji na původní myšlenky a postřehy Michala (MiŠ). Já se zaměřil jen na depo, tyhle stavby a zařízení mám rád :lol: !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 2:33 pm

Budete se možná divit ale důvod byl ten prostor.... :cry: do té 50cm mezery bych se nevšel ani kdybych držel zadrženej dech, tak sem to tam musel roztáhnout, ty peníze by až tak nevadily ( já nikam nespěchám) , jo hodím to sem za chvilku tu hodim to skrytý nádr
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 3:04 pm

Tak tu je ta skrytá část ...
Vlak vyjede z nádraží a okolo rotundy klesá a přes tobogán klesne do první části
Obrázek

projede okolo smyčky pro druhý směr a pokračuje dál

Obrázek

Tady se může zastavit a vyčkávat, po určité době se vydá dál ..

Obrázek
Tady se vlak může buď otočit nebo pokračovat dál....

Poslední část přibude za chvíli

PS¨: Na menším obrázku je to neznatelné proto je to tak vylký
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod milan ferdián » pát 15 srp, 2008 4:28 pm

Abe Simpson píše:Budete se možná divit ale důvod byl ten prostor.... :cry: do té 50cm mezery bych se nevšel ani kdybych držel zadrženej dech, tak sem to tam musel roztáhnout, ty peníze by až tak nevadily ( já nikam nespěchám) , jo hodím to sem za chvilku tu hodim to skrytý nádr


No mě si řekl jiný důvod,ale to je tvoje věc.Co se týká prostoru,sám jsi mi poslal rozměrové podklady zhotovených rámů :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 4:36 pm

milan ferdián píše:
Abe Simpson píše:Budete se možná divit ale důvod byl ten prostor.... :cry: do té 50cm mezery bych se nevšel ani kdybych držel zadrženej dech, tak sem to tam musel roztáhnout, ty peníze by až tak nevadily ( já nikam nespěchám) , jo hodím to sem za chvilku tu hodim to skrytý nádr


No mě si řekl jiný důvod,ale to je tvoje věc.Co se týká prostoru,sám jsi mi poslal rozměrové podklady zhotovených rámů :!:


Když sem ti ty návrhy posílal, nebyly zhotovene psal sem jen jak to bude zhotovené
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 4:46 pm

Tady je to upravené depo..
Obrázek

takhle jsi to myslel jardo?...
No hlavní kolej je cca tahle, vím že není správně vedena ale já si na to moc nepotrpím
Obrázek
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 srp, 2008 6:58 pm

ad 1) hlavní kolej - když si na to nepotrpíš, nic se neděje :lol: Investor, projektant, stavitel i provozovatel = Abé Simpson ! A to nezmění nijak ani hlavní kolej :D :D Hlavní kolej by měla projít stanicí (tedy zhlavím) vždy výhybkou přímo, ne odbočkou ! i když čestné výjimky v praxi asi existují (nejsem z branže, jen to tuším ?!)

ad 2) depo - takhle ty kusé koleje podle rotundy jsem měl na mysli, jenom by si zasloužila úpravu příjezdová cesta / trať do depa ! Udělej ji jenom z jedné výhybky a teprve pak výhybkou vyhoď i objízdnou kolej (teď máš na ní pískování). To pískování bych pak hodil s dalším zázemím na tu krátkou kusou kolej nahoře ! Nedělej ten jeřáb jak ho máš teď přes dvě koleje (jedna z nich je příjezdová), přesuň ho třeba na tu osamělou kusou kolej za rotundou (kolej co je blíž k oblouku širé trati).
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 7:04 pm

Jarda H. píše:ad 2) depo - takhle ty kusé koleje podle rotundy jsem měl na mysli, jenom by si zasloužila úpravu příjezdová cesta / trať do depa ! Udělej ji jenom z jedné výhybky a teprve pak výhybkou vyhoď i objízdnou kolej (teď máš na ní pískování). To pískování bych pak hodil s dalším zázemím na tu krátkou kusou kolej nahoře ! Nedělej ten jeřáb jak ho máš teď přes dvě koleje (jedna z nich je příjezdová), přesuň ho třeba na tu osamělou kusou kolej za rotundou (kolej co je blíž k oblouku širé trati).


jo to pujde zkusim to upravit uvidime co vytvorim ale ten jerab neni servisni ale na odpopelovaci vozicky
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 srp, 2008 7:10 pm

Sorry, pokud je to jeřáb na popel (vozíky), měl by být jako zázemí s ostatním zařízením vpředu ! Zkus to ve wintracku upravit a uvidíš, když tak budeme vymýšlet dál ? Pokud bude nadále špatné počasí o víkendu, třeba vezmu do ruky tužku a papír (bude-li nouze nejvyšší :lol: :lol: ) ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 7:32 pm

Obrázek

tady je ta uprava i podle mě to vypadá líp než předtím
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 srp, 2008 7:54 pm

Abé S., nějak mi tam chybí zakreslená popelová jáma ?! Nebo zase špatně vidím ?
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 7:59 pm

Nestačí si ju tam jenom představit? :D jistě že tam bude ale nevím jestli tam můžou být dvě , ale to už je asi moc že?..myslím na každé příjezdové koleji..
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 srp, 2008 8:15 pm

Bude to chtít trochu popřemýšlet celkově - co a kde ? Taky by se tam totiž měla vyskytnout skládka uhlí ?! K té popelové jámě - (možná) na horní kusé koleji z příjezdové koleje, když už je tam jeřáb na vozíky s popelem, využil bych tuhle kolej na "popelení" :?:

Sice jsem viděl plánek depa, kde na jedné ze dvou příjezdových kolejí (před točnou) byla popelová jáma, ale já bych si situaci nekomplikoval ? Lokomotiva na popelové jámě vlastně blokuje jednu kolej ?!

Co využít ty kusé koleje z příjezdových jednak na popelovou jámu a skládku uhlí, jednak na pískování ? "Uvolníš" tím kusé koleje vedle rotundy (odstavení a opravy techniky). A blízkosti popelové jámy a skládky uhlí bych se nebál, sice to předpisy neumožňovaly, ale jak mi řekl (psal) milan f., tak v praxi to bylo běžné !

PS : vzadu za rotundou je zřejmě zbrojení naftou pro motorové lokomotivy ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod StandaR » pát 15 srp, 2008 9:01 pm

Jarda H. píše:Bude to chtít trochu popřemýšlet celkově - co a kde ? Taky by se tam totiž měla vyskytnout skládka uhlí ?! K té popelové jámě - (možná) na horní kusé koleji z příjezdové koleje, když už je tam jeřáb na vozíky s popelem, využil bych tuhle kolej na "popelení" :?:

Sice jsem viděl plánek depa, kde na jedné ze dvou příjezdových kolejí (před točnou) byla popelová jáma, ale já bych si situaci nekomplikoval ? Lokomotiva na popelové jámě vlastně blokuje jednu kolej ?!

Co využít ty kusé koleje z příjezdových jednak na popelovou jámu a skládku uhlí, jednak na pískování ? "Uvolníš" tím kusé koleje vedle rotundy (odstavení a opravy techniky). A blízkosti popelové jámy a skládky uhlí bych se nebál, sice to předpisy neumožňovaly, ale jak mi řekl (psal) milan f., tak v praxi to bylo běžné !
PS : vzadu za rotundou je zřejmě zbrojení naftou pro motorové lokomotivy ?!



Přesně jak to píšeš to chci ty kuse koleje jsou na skládku a popel+pisek :) ...ano to u rotundy je zbrojrní naftou jednou za čas by tam přijela T211 s malou cisternou (vagonem) s napisem NAFTA ..už mám vyhlídlou předlohu
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod George V. » pon 01 zář, 2008 10:57 am

Ahoj,

nemáte, prosím, někdo v šuplíku zastrčenej nějakej nápad na kolejiště HO v rozměrech základní desky zhruba 180x120cm. Aby tam bylo co největší nádraží, nějakej ten tunel, přejezd, apod... Potřebuji nějakou inspiraci a nemám prostor. Dík.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mako65 a 19 návštevníků