Moje stanice v TT - profil U

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod DannyK » pon 06 srp, 2012 10:31 am

A nechcete zkusit pochopit, že pro někoho je toto záměr? Třeba nostalgické vzpomínky ba dětství?
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod fanton23 » pon 06 srp, 2012 8:07 pm

DannyK píše:A nechcete zkusit pochopit, že pro někoho je toto záměr? Třeba nostalgické vzpomínky ba dětství?


jj, pokud je to myšleno takto, tak se to pochopit dá.
fanton23
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 09 led, 2011 4:08 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod boy.rough » úte 07 srp, 2012 6:34 pm

fanton23 píše:Prohlíd jsem si fotky a práce je to moc pěkná, ale když člověk vidí ty starý U koleje a přestavníky výhybek jako před třiceti lety, tak to vyvolá opravdu úsměv.....To Vám opravdu není líto práce, když zvážíte vlastnosti a výhody dnešního kolejiva, tj. lepší vodivost, modelovst, geometrii, sortimet, materiál-ochranu proti korozi atd ? Osobně jsem zkoušel aspoň dočasně na U profilu něco postavit, ale byla to hrůza. V digitálu v podstatě nepužitelný, u zvukový mašinky se na výhybkách pořád znovu a znovu startoval diesel, zhasínala světla.....
Nezlobte se, ale připadá mi to, jako by v dnešní době někdo mermomocí sháněl starou analogovou televizi se settoboxem, že mu to stačí a vyhovuje a nevadí..... :lol:


Ahoj,
ne, té práce mi líto není.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod boy.rough » úte 23 říj, 2012 7:25 pm

Ahoj všem,
dlouho jsem tu nebyl :D .
Přátelé, z důvodu stěhování jsem nucen moje kolejiště trochu zredukovat, protože v novém bydlení není prostor. Potřebuji znát fakta jak to vlastně je s novým kolejivem. Vážně uvažuji, že kolejiště umístím do garáže (ve které nikdy auto nebude) kde není topení a tudíž tam není ani stálá teplota. Jak to tedy je s novými kolejemi Tillig a s kolejemi dalších výrobců?
A dále mě ještě zajímá jak ošetřit např překližku proti nepříznivým vlivům střídajících se teplot a vzdušné vlhkosti?
Děkuji za každou seriozní radu.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod Tomáš » stř 24 říj, 2012 4:05 pm

boy.rough píše:Ahoj všem,
dlouho jsem tu nebyl :D .
Přátelé, z důvodu stěhování jsem nucen moje kolejiště trochu zredukovat, protože v novém bydlení není prostor. Potřebuji znát fakta jak to vlastně je s novým kolejivem. Vážně uvažuji, že kolejiště umístím do garáže (ve které nikdy auto nebude) kde není topení a tudíž tam není ani stálá teplota. Jak to tedy je s novými kolejemi Tillig a s kolejemi dalších výrobců?
A dále mě ještě zajímá jak ošetřit např překližku proti nepříznivým vlivům střídajících se teplot a vzdušné vlhkosti?
Děkuji za každou seriozní radu.
Olda.


Ahoj Oldo.
Já bych řekl,že Novému kolejivu z materiálu Neusilber by změny teplot vadit neměly.
"slitina z 47-64% mědi , 10-25% niklu , 15-42% zinku , případně s příměsí prvků, jako je olovo , cín , mangan nebo železo . Liší se od mědi obsahem niklu prostřednictvím větší tvrdosti a odolnosti proti korozi"
Já jsem jednou nechal ležet kolejnici Tilig asi 2měsíce v bahně s vodou..experimentálně..a po očištění čistou vodou jsem nezaznamenal žádné stopy koroze.
Překližka se tuším vyrábí i do vlhkého prostředí,ale o tom ti řeknou jiní.
Já bych spíš měl obavy,co na změny teplot bou říkat lepidla atp.Lepidlo typu duvilax herkules např při zvýšené vlhkosti plesnivý.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod rawen » stř 24 říj, 2012 6:08 pm

Bál bych se spíš kondenzované vody (rosy) při změnách teplot. Bude to vadit hlavně elektronice, kontaktům, a s všudypřítomným prachem tvořit pěknej bor.ýlek.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod radekkrupka » pon 05 lis, 2012 12:20 pm

Přesně tak. Koleje nezreznou, ale kondenzát v opakovaném provedení udělá své. A co teprve, když kolejiště zapneš a kondenzát na elektronice bude? A co modely? Ty si budeš nosit pokaždé s sebou nebo budou také v garáži?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod boy.rough » pon 05 lis, 2012 8:11 pm

Ahoj,
abych řekl pravdu, tak to byl jen takový nápad. Je mi jasné, že tudy asi cesta nepovede. Budu muset vymyslet jinou, schůdnější cestu.
a) zredukovat stávající segmenty, nebo
b) vybudovat malou novostavbu (zřeba podle LK), nebo
c) vybudovat zahradní železnici (LGB), nebo
d) nedělat nic

Zatím ještě nemám jasno :D .
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod Tomáš » úte 06 lis, 2012 7:23 am

boy.rough píše:d) nedělat nic


Olda.


Tento bod by byl v tvém případě velká škoda :shock:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod Jeff Hopper » úte 06 lis, 2012 1:50 pm

A nebo natáhnout topení do garáže 8) 8) teda pokud to jde.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod boy.rough » úte 06 lis, 2012 7:47 pm

Hehe, topení v garáži by bylo prima, ale toto je (zatím) neproveditelné. Garáž není součástí domku.

A nyní k železnici. Oslovuje mě kolejivo KUEHN, takže zatím to vypadá na nějakou malou novostavbu podle LK, nebo dost možná plně funkční diorama, jenže se mi líbí provoz ve stanici a šíbování, takže by to diorama bylo zase trochu větší.
No, až seženu nějakou lepší práci a vydělám nějaké ty žetony, tak se nad tím pořádně zamyslím.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod mizl » úte 06 lis, 2012 9:55 pm

boy.rough píše:Hehe, topení v garáži by bylo prima, ale toto je (zatím) neproveditelné. Garáž není součástí domku.

A nyní k železnici. Oslovuje mě kolejivo KUEHN, takže zatím to vypadá na nějakou malou novostavbu podle LK, nebo dost možná plně funkční diorama, jenže se mi líbí provoz ve stanici a šíbování, takže by to diorama bylo zase trochu větší.
No, až seženu nějakou lepší práci a vydělám nějaké ty žetony, tak se nad tím pořádně zamyslím.
Olda.


A co zkusit postavit přímo železniční hlavolam když rád posunuješ ??? :wink: Většinou je to pojato jako funkční dioráma. Už se to tady řešilo před časem. Zkus se kouknout na toto vlákno : viewtopic.php?f=28&t=5317 . Třeba tě něčím inspiruje.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod boy.rough » stř 07 lis, 2012 8:45 pm

Jo, to je dobrý nápad.
Pokoupím nějaké kolejky od kuehna v TT a až budu mít klidnější večery, tak se pokusím něco cvičně sestavit.
Mizl, dík za postrk :D .
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod boy.rough » pon 25 úno, 2013 11:23 am

Ahoj všem mašinkářům,
jak už to tak bývá člověk míní a život mění.
Je mi to moc líto, ale tento můj projekt "moje stanice - profil U" je definitivně u ledu, i když jsem se kdysi zařekl, že toto kolejiště dokončím. Smůla, nejde to.Důvodem jsou zmenšující se prostory a finanční situace (již delší čas jsem nezaměstnaný a nedokážu škrtnout o pořádnou práci). Dva díly už mám rozebrány a v dohledné době rozeberu další.
S mašinkama ale rozhodně nekončím, jen to trošku zredukuji.
S největší pravděpodobností se pustím do nového, ale malého projektu z knihy Plány kolejišť I str.28 - Úvraťovka. Je to malované a navržené od mistra Milana na TT standart koleje, tedy U.
Až stavba započne tak dám vědět.
Díky všem za podporu a ať se Vám daří.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Moje stanice v TT - profil U

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 úno, 2013 11:41 am

boy.rough píše:Ahoj všem mašinkářům,
jak už to tak bývá člověk míní a život mění.
Je mi to moc líto, ale tento můj projekt "moje stanice - profil U" je definitivně u ledu, i když jsem se kdysi zařekl, že toto kolejiště dokončím. Smůla, nejde to.Důvodem jsou zmenšující se prostory a finanční situace (již delší čas jsem nezaměstnaný a nedokážu škrtnout o pořádnou práci). Dva díly už mám rozebrány a v dohledné době rozeberu další.
S mašinkama ale rozhodně nekončím, jen to trošku zredukuji.
S největší pravděpodobností se pustím do nového, ale malého projektu z knihy Plány kolejišť I str.28 - Úvraťovka. Je to malované a navržené od mistra Milana na TT standart koleje, tedy U.
Až stavba započne tak dám vědět.
Díky všem za podporu a ať se Vám daří.
Olda.

Držíme palce :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků