Sklopný panel TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Sklopný panel TT

Příspěvekod martin-tt » pát 19 led, 2024 8:40 am

Vážení kolegové,

rád bych Vám představil své kolejiště, které stavím na sklopném panelu. Jedná se o kolejiště v měřítku 1:120 TT o rozměrech 220 x 115 cm.
Popis: Kolejivo Tillig, výhybky EW 2 a obloukové vlastní výroby ze stavebnice Tillig. Ovládání lokomotiv je digitální pomocí LENZ setu 100, ovládání příslušenství - Zhlavík V-2.3 (výhybky, návěstidla Němeček); ovládání výhybek - motorický přestavník Tillig; modul železničního přejezdu PR3; osvětlení budov a lampičky (Dominik) pomocí stabilizovaného zdroje 12V. Provozuji vozy a lokomotivy ČSD, ČD a ČD Cargo.
Trať: Dva na sobě nezávislé okruhy (vnější elipsa, vnitřní falešná osmička). Pro někoho nezajímavá trať, ale já jsem to tak to chtěl a jsem spokojený. Nejsem odborník na železnici, neznám normy ani drážní pravidla, takže se předem omlouvám za případné nesrovnalosti. Kolejiště jsem stavěl jako laik, cestující vlakem, který se snaží pochytit a pochopit železniční provoz, a přenést ho do zmenšeného měřítka. Kolejiště zdaleka není hotové a je spousta věcí, které postupně doplňuji.
Přílohy
1_P1110414u.JPG
2_IMG_20230716_060937.jpg
3_P1110385u.JPG
martin-tt
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod martin-tt » pát 19 led, 2024 8:42 am

A ještě další obrázky.
Přílohy
5_P1110380 - kopie.JPG
6_P1090287 – kopie - kopie (2).jpg
7_IMG_20230716_062200.jpg
martin-tt
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod Dovi » pát 19 led, 2024 9:35 am

 
V úvodním příspěvku ta poslední fotka (dům s novou elektrikou vysekanou ve žluté fasádě) je naprosto skvělá.
Včetně ostrých stínů (např. ten od pouliční lampy) plus mnoha dalších detailů, nenásilné věrohodné patiny atd.

Dokonalá iluze skutečnosti, fakt paráda!! :-)
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod marian_r » pát 19 led, 2024 9:42 am

Vyzerá to veľmi dobre.
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod StandaR » pát 19 led, 2024 9:49 am

Parádní práce i fotky, když se to pak zkombinuje tak to přesně takhle dopadá. Vše vypadá krásně přirozeně a velmi precizně.

martin-tt píše:Pro někoho nezajímavá trať, ale já jsem to tak to chtěl a jsem spokojený. Nejsem odborník na železnici, neznám normy ani drážní pravidla, takže se předem omlouvám za případné nesrovnalosti. Kolejiště jsem stavěl jako laik, cestující vlakem, který se snaží pochytit a pochopit železniční provoz, a přenést ho do zmenšeného měřítka.


Za nic bych se nikomu neomlouval, kolejiště vypadá naprosto úžasně. Hlavní je být spokojený se svou prací, v tomto případě oprávněně, děláme to především pro zábavu :)
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod jipol57 » pát 19 led, 2024 1:14 pm

Kulím oči :shock: a smekám, nad takovým smyslem pro detajl. To obnovené el. vedení na domě nemá chybu. A ten zarostlý bordýlek kolem plotu ve stanici...
Pro někoho snadná věc, jen se dívat kolem sebe, a vytvořit si to doma.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod JendaTT » pát 19 led, 2024 2:23 pm

Moc pěkné, neskutečný smysl pro detail.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod Zlámalík » pát 19 led, 2024 2:59 pm

Vážený kolego, musím konstatovat, že mě tedy pěkně se..te! :lol: Ta úvodní fotka je jak doopravdy a musel jsem se podívat třikrát - nebýt toho tmavého pozadí vlevo, prozradil by to až odlesk lampy a fasády na peróně. Nádhera, smekám, jdu se zahrabat. Ta práce s barvami, detailem, dokonalé. Žlutě natřené lampy (jako na všech malých městech), vzorově orezlý kontejner na odpad, brána, silnice, elektrické rozvaděče na baráku... Neskutečné. A focení na slunci (nebo pomocí vhodné lampy co opravdu svítí) je prostě základ, to dá celému kolejišti vždycky šmrnc!
Zeptám se s dovolením - jak děláte ty kamenné pilíře mostů? Jsou dokonale jemné, akorát plastické a přirozeně patinované. Děkuji - i za inspiraci, motivaci a ukázku, že to jde vždy ještě líp!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod Insider » pát 19 led, 2024 3:24 pm

Valím oči a smekám před tou prací s detailem.
Myslem jsem že ta první fotka je inspirace v reálu a on je to model :o .
Stejně tak ta třetí fotka.
Těším se na další obrázky ze stavby.
Insider
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 11 dub, 2019 4:43 pm

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod adix » pát 19 led, 2024 3:53 pm

Můžeš prezentovat vedení tratí?
adix
 
Příspěvky: 80
Registrován: pon 01 dub, 2019 11:30 am

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod cipisekmp » pát 19 led, 2024 4:07 pm

Dobry den.
Kdybych mel klobouk, tak jej smeknu..... Krasna prace. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod jafobe » pát 19 led, 2024 4:13 pm

Paráda pane kolego. S takovým provedením i detaily, bych asi neřešil že to je pro někoho nezajímavá trať.
Sice to z pohledu znalejších provozu a zastánců smysluplnějšího ježdění bude asi trochu škoda. Ale nejdůležitější je spokojenost autora. :wink:
Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod jirmicz » pát 19 led, 2024 6:15 pm

Jako blesk z čistého nebe se objeví takové krásné kolejiště. Dle fotek to vypadá opravdu super. Perfektní detaily. Nešlo by více fotek, ať se můžeme kochat. Třeba i jednu fotku celého kolejiště jak vypadá. Děkujeme za to.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 19 led, 2024 6:53 pm

No prostě další nechutně dokonalá práce :D :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Sklopný panel TT

Příspěvekod Ferys » pát 19 led, 2024 7:08 pm

Tak jsem si myslel, že stavím vcelku pěkné kolejiště. Mám tedy co dohánět, laťka je hodně vysoko. Máš to krásně zpracované do každého detailu. Vše barevně utlumené a naprosto realistické. Jedním slovem paráda.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků