Hans a jeho využití BTTB dědictví

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod HonzaV » pon 23 říj, 2023 5:50 pm

Nenene. Já žiju analog z Milošových mašinky2003 a nehodlám se toho vzdát.
Ale díky za námět
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Zlámalík » úte 24 říj, 2023 8:28 am

HonzaV píše:Nenene. Já žiju analog ... a nehodlám se toho vzdát.

To tady říkalo lidí :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Jirkátor » stř 25 říj, 2023 5:06 pm

Taky jsem plánoval analogové ovládání a DCC mašiny, pak jsem to tu pročítal a červík začal hlodat... :wink:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Ivan » stř 25 říj, 2023 6:30 pm

Jirkátor píše:Taky jsem plánoval analogové ovládání a DCC mašiny, pak jsem to tu pročítal a červík začal hlodat... :wink:


Byl jsem na tom stejně. Jenže mám jen malé kolejiště, i když vyhybek je 14. Stačily dva dekodéry a není to zas o tolik navíc v porovnání celkové ceny za kolejiště.

Analog ale taky ok :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod nebel » čtv 26 říj, 2023 3:14 am

Nejde jen o cenu. Za mne jsou digi mašiny +, nabízí zvuk, úplně jiné možnosti ovládání... Ale v digitalizování výhybek třeba já smysl nevidím a naopak analog má pro mne větší kouzlo. Na kolejišti chci jezdit a stavět jízdní cestu sám, neláká mě možnost „aby si to žilo vlastním životem" a už vůbec nechci být klikač do (model)JOPky. A když se chci jenom kochat, naháže to všude po první, rozjedu vlak a kochám se. :)
Nejsem jediný kdo to takto má.
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 26 říj, 2023 8:01 am

Dlouho jsem uvažoval podobně, že si nechám digitálně pouze ovládání vozidel a jinak budu vše tahat analogově. Tak to fungovalo u malého kolejiště k mé spokojenosti.
Jenže pak jsem začal stavět větší a zjistil, že ušetřím desítky metrů drátů a práce, když budu mít výhybkové dekodéry šikovně rozmístěné po kolejišti.
Ovládací panel se tváří jako analogový (přepínače), takže cestu stavím ručně. Pak jsem objevil možnost stavění vlakových cest najednou (tablet) a zjistil jsem, že to zejména v SN výrazně omezilo chyby.
No a teď, když už to moc děti nebaví, a jezdím většinou sám, začíná hlodat červík, jestli by SN řízené přes počítač nebylo vhodným "parťákem", který by nahradil dva výpravčí na koncích trati resp. v sousedních stanicích. Takže by mi nabízel vlaky a já si mohl "v klidu :D " řídit provoz a posun v Bečově a dispečerovat na lokálce.
No bude to na delší dobu ale myslím, že na to jednou dojde. Nakonec vypnout to jde vždycky :D.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod HonzaV » pát 27 říj, 2023 9:25 am

Pak jsem objevil možnost stavění vlakových cest najednou

tak zrovna tohle je v analogu super snadné s pár diodami. Samozřejmě je třeba rozmyslet, které cesty jsou reálné.

ušetřím desítky metrů drátů a práce

no, kabely jsou kabely. Tahle základní analogová eletrotechnika - jak věci opravdu fungují - mne baví. Můžu jít "s elektronem" a chápat, co se kde děje.

Tuhle jsme byli v Lužné u Rakovníka, a model Mašiny digi a kolejiště analog mi docela přirostl k srdci. Analogem si postavit situaci a potom být ten strojvůdce, který podle situace vede soupravu.
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Jirkátor » ned 05 lis, 2023 6:07 pm

nebel píše:... Na kolejišti chci jezdit a stavět jízdní cestu sám, neláká mě možnost „aby si to žilo vlastním životem" a už vůbec nechci být klikač do (model)JOPky. ...

Vždyť digitální řízení výhybek to nevylučuje viewtopic.php?f=1&t=12586&start=195#p300313 a jde to řešit i klasickými přepínači v reliéfu tak, jak to bývá v analogu zvykem.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod HonzaV » ned 05 lis, 2023 7:05 pm

Uff, tak jsem dal na
Sandy píše:sundal bych v bytě osmdesátky dveře

IMG_0317.jpeg
IMG_0317.jpeg (44.23 KiB) Zobrazeno 1323 krát

A tak dveře jsou zavěšeny a pokusně rozloženy a zapojeny koleje do 0-16V.

jak by řekl perníček ve Šrekovi: "Ono to žije!" :D

https://www.rajce.idnes.cz/hansandrzen/ ... vaci-jizdy

bude následovat:
1. podloží z polystyrenu, ve 4 kusech (panelech) aby se to dalo rozumně rozebírat a zespodu polystyrenové desky táhnout kabeláž
2. rozdělení na izolované úseky - to stálé sundavání lokomotiv mi hned začalo lézt na nervy. Když vím, že izolací úseků je dokážu bezpečně nechat v kolejišti.
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Pavel-HP » pon 06 lis, 2023 6:33 am

Malá připomínka. Vzhledem k tomu, že se zdá dostatek prostoru na šířku, tak bych tu nejkratší kolej, vnitřní, ve skrytém nádraží zrušil a dal na vnějšek skrytého nádraží. Délka kolejí bude o dost delší.
HP.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod HonzaV » pon 06 lis, 2023 10:22 am

Pavel-HP píše:Malá připomínka. Vzhledem k tomu, že se zdá dostatek prostoru na šířku, tak bych tu nejkratší kolej, vnitřní, ve skrytém nádraží zrušil a dal na vnějšek skrytého nádraží. Délka kolejí bude o dost delší.
HP.

Ano, laboroval jsem s dveřní křídlo 90. pak jsem ho nemohl sehnat, tak jsem si poskládal zhlaví na 80. Nakonec jsem sehnal devadesátky, takže to předělám přesně jak píšeš.

Co se týče testů průjezdnosti:
Nevzal jsem na chalupu úplně všechny lokomotivy, takže nemůžu zatím dělat absolutně finální závěry, ale standardní poloměr BTTB (286mm) mi zatím to, co jsem si přivezl s sebou, projelo. uff.
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Pavel-HP » pon 06 lis, 2023 6:24 pm

A co to dědictví zhodnotit kupříkladu takhle
Přílohy
skenování019.jpg
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod Pavel-HP » pon 06 lis, 2023 7:13 pm

nebo
Přílohy
skenování022.jpg
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod HonzaV » pon 06 lis, 2023 9:02 pm

1. Nemám Angličana :D a stanice je záměrně v režimu “výhybna”.
2. Už mám i ideu scenérie. Mám tu na druhé stránce příspěvků zàtiší s toaleťákem :D
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=14572&start=15#p326441

I tak děkuji za podněty.
Naposledy upravil HonzaV dne pon 06 lis, 2023 9:14 pm, celkově upraveno 1
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

Re: Hans a jeho využití BTTB dědictví

Příspěvekod HonzaV » pon 06 lis, 2023 9:11 pm

Na téma trénink na zbytcích přidám, že dnes jsem si “nahrubo” hrál s diodami. S diodami počítám na desce pod ovládacího pultem. Ale než takovou rozkreslím a objednán a přijde, tak zatím nahrubo v různých modifikacím připájení. Možná, kdyby šly nějak zamaskovat budoucím štěrkem, tak bych je nechal přímo na koleji.

A7743566-87CD-4DD1-AC65-BF3EC25F4601.jpeg


A tak mi začaly fungovat vjezdy na povolené koleje plus izolace konců, aby mi nespadly mašinky ven.
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků