Místnost na vláčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Místnost na vláčky

Příspěvekod el_salamo » čtv 07 pro, 2023 11:03 pm

Ahoj,

díky za postřehy. Zkusil jsem to trochu poposouvat.
- Továrna vpředu by byla spíš k vzteku. Dal jsem ji dozadu a počítám s plastickýma kulisama/půlkama budov. Takhle to může být jeden podnik větší nebo dva malé.
- Vpředu bude nakládka štěrku (ale nějaká drobnější, ne ten mastodont z wintracku). Je možné tam mít i jen překládku z nákladních aut, podobně jako ve Světlé nad Sázavou
- Do budoucna je možné dodělat ten vložený modul, jeden přechod mezi moduly je celý kolmý
- Staniční budova a skladiště budou nějaké drobné, právě aby přes ně bylo trochu vidět na přistavené vozy (ale teda na Ztku u skladiště asi nebude vidět nikdy)

Salamek.png


Další obloukový a rovný modul jsou stále v plánu, ale jedno po druhém :). Přidávám ještě dva 3d pohledy, dají lepší představu o prostoru na vlečkách.
Přílohy
koncova 3d2.png
koncova 3d1.png
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Místnost na vláčky

Příspěvekod el_salamo » čtv 07 pro, 2023 11:05 pm

A takhle nějak to uvidí obsluha.

koncova 3d3.png
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Místnost na vláčky

Příspěvekod MichalM » pát 08 pro, 2023 5:19 pm

Mě se to docela líbí, měl bych jenom pár drobností k zamyšlení:
  • u té násypky štěrku bych předpokládal spíš sunutí vozů. Počítal bych tak 1 vůz pod násypkou a 2-3 za ní. Koleje stojí spoustu peněz, tak by ji nedělali zbytečně dlouhou.
  • vyber si staniční budovu a skladiště a umísti si tam reálnou stavbu. Staniční budova bývala dále od kolejí, skladiště podle NEM pro rampu. Případně použij budovu se skladištěm v jednom. Ale když to bude takto vpředu a na očích, tak by lépe vypadala celá budova než částečně uříznutá
  • počítej s tím, že potřebuješ obsloužit násypku i když stojí vozy u skladiště a rampy. Budeš tam mít možná trochu málo místa.
  • trochu nevím s tou remízou, na takto významnou lokálku mi přijde místo pro pouze jeden stroj málo. Asi by se dalo říct, že mají hlavní zázemí v jiné stanici (třeba přípojné), ale potom je otázka, jestli by budovali další výtopnu. A pokud ano, tak se velmi často budovalo zázemí spíš větší.
MichalM
 
Příspěvky: 174
Registrován: pát 02 bře, 2007 1:15 am
Bydliště: Praha / Prostejov

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků