TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod Dovi » stř 07 čer, 2023 6:23 am

 
t29 >

Tvůj tady "zanechaný" :-) jeden obrázek je pěkný.
(chci říct, že tím námětem a jeho zpracováním na dané ploše se mi dost líbí)


Proto jsem si dovolil (za cenu jedné výměny přidané do pravého zhlaví SN) lehce vylepšit možnosti skryťáku:
 
Přílohy
TT_zkouska_pro_petr2023.png
TT_zkouska_pro_petr2023.png (31.59 KiB) Zobrazeno 3463 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod petr2023 » sob 08 črc, 2023 8:57 am

Moc děkuji za zajímavé náměty, jak upravit pravý konec. Návrh se SN je hodně zajímavý, ale šíbování vlaků/přepřahání lokomotiv po slepu si vůbec nedovedu představit. Nejspíše by to šlo, kdyby to nádraží vlastně skryté nebylo, ale bylo za falešnou stěnou, což je asi tak i myšleno. Tato řešení se mi ale moc nelíbí a dám přednost postupně se zvedající krajině s náznakem města, takže nápad se SN nevyužiji.

Co se týká rozšíření panelu na 700mm a tím možnosti osazení většího poloměru, tak jak jsem už uvedl dříve, z prostorových důvodů to není možné. Navíc takovéto rozšíření toho moc neřeší. Je pak nutné v podstatě hned umístit onu rozvětvovací výhybku pro tu smyčku (což je i na tom návrhu vidět), takže zmizí kus volné trati z nádraží a tím se už od reality hodně vzdálím. Chápu, že mé řešení není ideální a spoustě z vás se nelíbí. Věřím ale, že i když budu muset mít několik kompromisů, tak v rámci prostorových možností a co nejpodobnějšího ztvárnění současnosti jsem s tím spokojen.
Přílohy
V006-Real.jpg
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod petr2023 » sob 08 črc, 2023 9:17 am

Ivan píše:Krajinu děláš postupně, nemusíš hned vše naráz. Tu ozeleníš a dodelaš tenhle roh, pak zas tady kousek... Nedoporučuji ale udělat komplet krajinu a jen vynechat obdélníky na budovy. Lepší je krajinu dotáhnout poblíž a kolem budov až po jejich osazení. Pakliže tedy chceš stavět budovy až na závěr.


Jo, takže jestli jsem to pochopil správně je prostě lepší mít všechny budovy před krajinou již hotové. No dává to logiku, že je lepší ten barák mít a krajinu k němu dotáhnout, než to pak vysekávat nebo po čase dodělávat. Domky v trávě jsou asi v pohodě, to se nějak doflokuje, domolitanuje apod., ale městská zástavba je problém. Zde je vše v asfaltu, chodnících, dlažbách a to se už hůř dotahuje, aby to nebylo poznat.

Jinak abych se trochu odreagoval a už bylo něco hmatatelného, tak jsem začal s rámy. Dále jsem zkusil vzít do rukou štětec a barvy a udělat si pár figurek, jestli by to tak šlo, nebo mám vše kupovat. Nevím, ale myslím si, že ve srovnání s originálními na tom tak špatně nejsem a pro běžné lidičky je to dobré. Také jsem se dostal k výrobě základního posypu. Je toho něco kolem 5 litrů, tak to by mohlo také stačit. Z té fotky to není koukám patrné, ale teď to má strukturu asi jako hrubá mouka. Až tu budu dávat na základovou barvu, tak to mám v plánu sypat ještě přes punčochu, takže to bude jak pudr, což by mělo být fajn.
Přílohy
Posyp.jpg
Figures.jpg
Frames1.jpg
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod Jirkátor » sob 08 črc, 2023 5:15 pm

petr2023 píše:... Návrh se SN je hodně zajímavý, ale šíbování vlaků/přepřahání lokomotiv po slepu si vůbec nedovedu představit. ...

A proč bys to měl ve SN dělat? Já ho mám také a podobné kratochvíle v něm nedělám. Jen do něj vjedu a s jiným vlakem zase odjedu.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod prcek » sob 08 črc, 2023 6:32 pm

Jirkátor píše:A proč bys to měl ve SN dělat? Já ho mám také a podobné kratochvíle v něm nedělám. Jen do něj vjedu a s jiným vlakem zase odjedu.


Skryťák byl navržen jako koncový. Vycouvat z něj moc nejde, protože by couvající vlak byl vidět.

Nevzdával bych se tak snadno. Odnímatelné město a třeba autokamera, jak jsem tu někde viděl by mohlo fungovat.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod HonzaM » sob 08 črc, 2023 8:42 pm

Jirkátor píše:
jipol57 píše:...V digitálu je přesně určený předek nebo zadek lokomotivy...

A když mašina projede smyčkou, tak je to obráceně. Ne že by se přehodil předek za zadek, ale po otočení knoflíku na ovladači jede na opačnou stranu, než před vjezdem do smyčky. I proto jsem se jí vyhnul.

To je důvod proč nesnáším ovladače Multimaus. Logičtější je ovládání ovladači u nichž je otočení po směru hodinových ručiček zvýšením rychlosti, stejně jako knoflík hlasitosti u rádia. A směr jízdy se volí samostatně.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod Jirkátor » ned 09 črc, 2023 6:20 am

prcek píše:Skryťák byl navržen jako koncový. Vycouvat z něj moc nejde, protože by couvající vlak byl vidět.

Nevzdával bych se tak snadno. Odnímatelné město a třeba autokamera, jak jsem tu někde viděl by mohlo fungovat.

To že není průjezdný jsem si neuvědomil.
Tu parkovací kameru mám třeba já: viewtopic.php?f=1&t=12586&start=225#p307722 a stále funguje bez problémů.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod Martin Justiz » pon 10 črc, 2023 4:16 am

.
To je důvod proč nesnáším ovladače Multimaus. Logičtější je ovládání ovladači u nichž je otočení po směru hodinových ručiček zvýšením rychlosti, stejně jako knoflík hlasitosti u rádia. A směr jízdy se volí samostatně.

Přesně tak
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod petr2023 » čtv 29 úno, 2024 9:29 am

StandaR píše:Ať už se rozhodneš jakkoliv, nakonec to vždycky nějak dopadne. Budu držet palce, aby se dařilo


Děkuji a níže přikládám současný stav. Ano, zatím jsem to ještě nezabalil a stále si jedu po svém :lol: Je to vlastně týden, co jsem oslavil přesně 1. rok od návratu, kdy jsem si domů donesl první dvě věci a sice 810-ku z výprodeje od AMB s dvěma krátkými rovnými kolejemi. Bohužel to nebyla úplně dobrá koupě, ale to zde nechci více rozvádět, teď to tu uvádím jen v souvislosti, čím to začalo.

Loni jsem si tou dobou dal cíl, že budu rád, když rok na to pošlu první vlak na koleje. No, na konec s vypětím velkého úsilí a tolerance zbytku rodiny se to povedlo! Mám tedy sestavené základní rámy se základní vrstvou styroduru, na tom položený korek a na něm místně již přilepené koleje. Udělal jsem hodně provizorní zapojení a i přes kompletně ruční přestavování výměn kolejiště oživil. V uplynulých dvou týdnech tak proběhlo s kamarádem více než dostatečné první testování a vše jezdí naprosto skvěle. Jediný problém, který se vyskytl jsou dva šestinápravové vozy od BUSCH, které neprojedou onou vratnou smyčkou, jelikož nemají takový výkyv podvozků. Bohužel při jejich koupi jsem nikde žádné upozornění na nemožnost průjezdu nejprudším poloměrem neviděl a tak jsem je koupil. Oproti tomu u některých modelů, kde toto upozornění bylo, jsem naopak byl příjemně překvapen, že projedou naprosto bez jakýchkoliv problémů :D Takže sláva, odměna se dostavila a můžu pokračovat.

Pro nový rok jsem si dal za cíl dodělání elektrického zapojení a zaštěrkování kolejí. Pokud se povede, tak bych se pustil do nějakého prvního segmentu s první krajinou. Nejspíš by to padlo na modul mezi zastávkami Zbuzany a Jinočany, kde jsou více méně jen pole. Tak uvidíme ...
Přílohy
Rudna-24.jpg
Reporyje-24.jpg
wip-01.jpg
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod Střelec » čtv 29 úno, 2024 6:28 pm

S použitím foliáží s polními porosty (dělá se obilí, řepka, strniště a nějaké pícniny - asi vojtěška) ty pole půjdou dost rychle. Nezapomeň na příkopy podél trati a travnatý pás mezi kolejemi a polem. Ve volném terénu je lepší začít zatravněním okolí kolejí foliážemi a pak teprve štěrkovat - foliáže udrží sypaný štěrk na patřičném místě a zároveň jejich okraje lépe splynou s podkladem.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: TT segmenty: PRAHA Řeporyje - Rudná

Příspěvekod Polabský » čtv 29 úno, 2024 8:57 pm

Zdravím,
na zviditelnění skryťáku je kamera skutečně dobrá.
někdy ale poslouží docela dobře i vhodně umístěné zrcátko ve vhodné výšce aby nerušilo v pohledu na panel :D
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků