Domácí segmentové kolejiště TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Domácí segmentové kolejiště TT

Příspěvekod nebel » pon 11 zář, 2023 1:29 pm

S výhradou k traťovce nesouhlasím. Např. zrovna v Hrušovanech nad Jevišovkou má traťovka dílny a vůbec celé to svoje provozní „vetešnictví" pěkně za plotem. Má to i průjezdné aby odtama nemuseli couvat - jedna brána je přímo na ulici, druhá brána je pod lávkou a vyjíždí se na ulici mezi lávkou a budovou. Přes víkend tam parkují i služební auta. MUV 69.2 parkuje v samostatné garáži naproti výpravní budově přes kolejiště, kancl, šatny, sprchu atd. má traťovka přímo ve výpravní budově. Pokud si do skladu potřebují něco dovézt/odvézt, tak buď auty, nebo muvkou zpod lávky na čtvrté koleji. Spíše výjimečně jedou k výkolejkám vlečky ČsSS, někam zhruba k hraničníku, a věci si spouští/vytahují muvkovým ramenem přes plot.

Pozice na mapě
https://mapy.cz/s/galehuvepu

Edit: než jsem to doklofal, už bylo vysvětleno jak to s tou „traťovkou" stavitel má, ale nechám to tu pro jiné. :)
Přílohy
Resizer_16944388502331.jpeg
Na obrázku:
- červeně je plot
- zeleně traťovkou pojížděná část koleje vlečky státního statku - od výh. č.10 po výkolejku
- modře je značená 4. staniční kolej
- šipky ukazují jak a kudy jezdí auty
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Re: Domácí segmentové kolejiště TT

Příspěvekod Vlasťa79 » pon 11 zář, 2023 5:42 pm

ještě se mi to povedlo rozsvítit dneska :) takže mám splněno a šlo to zase schovat ... a ještě jsem trochu zaprasil trávu po těch koních :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vlasťa79
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10 dub, 2023 1:09 pm

Re: Domácí segmentové kolejiště TT

Příspěvekod HonzaV » pon 11 zář, 2023 7:53 pm

chápu to dobře, že jsou to polystyrenový kostky 10cm sesazený k sobě a na nich je kolejiště? :o Trocha zpevněných okrajů a nic víc atp. Pokud jo, tak fakt čumím a vrhá to do mých záměrů nové, úplně jiné, světlo!

samosebou mám otázky:

první: koleje jasný, to řídí digitál, a lampy a světla okolo taky? fakt máš vše na jeden pár cinch mezi panely?
a druhá: elektriku vedeš někde dole v tom polystyrenu?
a třetí: jak jsou teda cca vysoké jednotlivé panely/moduly/krabice?
Zdědil krabici BTTB (co pamatuje, když Žižka měl obě oči) a snaží se to rozhýbat
HonzaV
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm

Re: Domácí segmentové kolejiště TT

Příspěvekod Vlasťa79 » pon 11 zář, 2023 8:37 pm

hoodně otázek :D jo jsou to polystyren bloky 5cm s dřevo obkladem

- lampy na nádraží mají vlastní ovladač a napájené FZ1 , ty které jsou na trati jsou napojené na digi 16V
- pod celým kolejištěm je dvojlinka na napájení spojená CINCH, je to přímé napájení z centrály a každá sekce je pod proudem přímo .. spojky mezi kolejema jsou jenom na dodržení geometrie koleje
- elektrika je dole, pájka si udělá místo kde je potřeba .. pokud něco přidělávám, tak stačí špičatá špejle, kousek drátu a pájka :)
- a krabice na uložení sekce mají výšku 20cm, takže se do toho s celkem musím vejít :D
- nedělám věci složitě, musí to být jednoduché a rychle skladné .. a tak jsem to i plánoval. stavění výhybek je přes diody cestovým systémem, dělalo se to tak před třiceti rokama, kdy jsem s tím začínal :) a zvládá to i motory

je to jednoduché, primitivní, lehké .. žádné složitosti :)
Vlasťa79
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10 dub, 2023 1:09 pm

Re: Domácí segmentové kolejiště TT

Příspěvekod Vlasťa79 » sob 18 lis, 2023 8:51 pm

Dneska byl zase jezdící den ... daly se nějaké stromečky, nějaké postavičky, projel se nový vagon :) , nasadil se reklamní Herkules .. nafotilo se pár fotek a natočilo video (nad těma blikajícíma LEDkama jsem dumal proč.. a už vím. Jsou to ty, co jsou napojené na FZ1. Ty co mám na centrálu digitálu ze štreky, tak neblikají ...

https://youtu.be/GwMp9OxGlOs?si=TyKGk1mm56GQMfSb

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vlasťa79
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10 dub, 2023 1:09 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 27 návštevníků