Kolejiště H0 3050x1060

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 3050x1060

Příspěvekod Miloš_P » pát 17 lis, 2023 10:45 am

HonzaM píše:
Zlámalík píše:Když to upravíš na "Kolejiště H0 3050 x 10600", tak pak jo :D
Jinak bych využil Milanův plánek, dává zdání skutečné stanice.

Ale bylo by nutné ho hodně zjednodušit. Milanovy plánky jsou vždy přeplácané kolejemi, prostě na daný prostor nacpat za každou cenu co nejvíc kolejí, nereálné.

Tak to asi koukáš na nějaké jiné plánky ... :?:
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 3050x1060

Příspěvekod Jorges » pát 17 lis, 2023 6:10 pm

Děkuji všem za komentáře.
S místem je to tak jak je a zvětšit to už neumím. Na TT přecházet nebudu, tedy musím se smířit s tím co je.
Kolejiště se bude sklápět do skříně, takže hluboké taky moc být nemůže. Kdyby bylo pevně umístěné a neměl jsem dlouhé osobní vagóny, zvažoval bych Německou Lhotu p. Ferdiána, která je pěkná.
Vím, že to nebude reálné, ale budu se držet návrhu od Michala Šuhajdy. Zde se mi líbí, že má hlavní trať, lokálku a nádraží, kde se budou míjet vlaky z hlavní tratě.
Jorges
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 05 dub, 2023 7:58 pm

Re: Kolejiště H0 3050x1060

Příspěvekod wendycrx » sob 18 lis, 2023 1:49 pm

Naopak, já si myslím že Milanovo plánky jsou velice pěkné a pomohou právě těm, kteří nemají hlavu plnou nápadů a chtějí si jezdit, kochat se a mají i možnost posunu či tvoření grafikonu neb Milan rád používá vratné smyčky, tak že nejde jen o čisté kroužení do zblbnutí.
Naštěstí každý jsme jiný a každý má rád to svoje.
Na spoustě kolejišť jde třeba jen o volbu vhodných souprav ( úměrně poloměrům, sklonovým poměrům a délce staničních kolejí ) tam kde někdo chce honit např.patráky Bmo by vypadala o 100% lépe m152 s vlekem a vedle hektor s 5ti dvouosými Es nežli 3 čtyřosé cisterny....
Já jsem rád že i v dnešní době se někdo další do modelařiny pouští a dá se sledovat postup stavby, byť to nemusí být můj šálek kávy.
Modelařině zdar.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Kolejiště H0 3050x1060

Příspěvekod HonzaM » sob 18 lis, 2023 5:46 pm

Jorges píše:Vím, že to nebude reálné, ale budu se držet návrhu od Michala Šuhajdy. Zde se mi líbí, že má hlavní trať, lokálku a nádraží, kde se budou míjet vlaky z hlavní tratě.

Myslím že pro daný prostor i způsob používání (sklapění do skříně) to bude nejlepší varianta. Držím palce ať se dílo daří.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků