N kolejiště do L

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Martin Justiz » pát 20 led, 2023 12:40 pm

Jinak všem dík za slova chvály
Já sem chtěl hlavně ukázat že nikdy není pozdě na změnu měřítka a že i ti kdo nemají moc místa si můžou postavit provozně zajímavé kolejiště.
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod workous » pát 20 led, 2023 2:19 pm

Martin Justiz píše:
workous píše:Paráda Martine, takové kolejiště se jen tak nevidí a další obdiv je za manželku velká míra tolerance tu si hejčkej :D .

Zdeněk

No vzhledem k tomu že jsem rozvedený tak nikoho hýčkat nemůžu :D
A jak pravil klasik ženy přichází a odchází vlaky zůstávají :wink:


a do pr...le, tak sorry :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Martin Justiz » pát 20 led, 2023 3:08 pm

workous píše:
Martin Justiz píše:
workous píše:Paráda Martine, takové kolejiště se jen tak nevidí a další obdiv je za manželku velká míra tolerance tu si hejčkej :D .

Zdeněk

No vzhledem k tomu že jsem rozvedený tak nikoho hýčkat nemůžu :D
A jak pravil klasik ženy přichází a odchází vlaky zůstávají :wink:


a do pr...le, tak sorry :D

V pohodě po ní byli ještě dva další kousky :D
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Zlámalík » pát 20 led, 2023 3:45 pm

No to jsem chtěl podotknout, že jsi nepsal, že ti to tam žena trpí, to si tady jen někdo aktivně domyslel :-D
Ale přišlo mi to impertinentní, tak aspoň děkuji za potvrzení mého dojmu. Jak se to pozná? V manželské ložnici by v polici neležely ty kabely :-D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Dusan » pát 20 led, 2023 3:49 pm

[/quote]V pohodě po ní byli ještě dva další kousky :D[/quote]
Tak hlavně, aby ti nedošly měřítka :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Jirkátor » pát 20 led, 2023 8:14 pm

Nemůžu jinak, než se přidat mezi chválící. To je prostě paráda,
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod mnet33 » sob 21 led, 2023 12:01 am

Je to nádherné....

Ale dovolím si upozorniť na malú chybičku, ktorá je pri tuneloch:
tunel-x.jpg
tunel-x.jpg (18.91 KiB) Zobrazeno 2700 krát

pri tuneloch tie kamenné steny – zárubní zeď – to má byť trochu do šikma, takto:

tunel-1.jpg
tunel-1.jpg (47.35 KiB) Zobrazeno 2700 krát
tunel-2.jpg
tunel-2.jpg (42.94 KiB) Zobrazeno 2700 krát

Inak je to fakt krásne...
mnet33
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 31 led, 2019 11:04 pm

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Martin Justiz » sob 21 led, 2023 12:05 am

Tady bohužel soudruzi od auhagenu udělali chybu
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod mnet33 » sob 21 led, 2023 12:11 am

No tie tunely sa vždy takto predávajú. Človek si to musí do toho šikma postaviť sám.
mnet33
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 31 led, 2019 11:04 pm

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod HonzaM » sob 21 led, 2023 7:06 pm

Dnes jsem to kolejiště viděl ‘na živo” a je to opravdu paráda. Nápaditá a perfektně provedená krajina, dlouhé viditelné tratě kde si lze užít sledování jízdy jedoucího vlaku.Skvěle je vyřešena ochrana proti prachu odnímatelnými posuvnými skly a odklápěcími dvířky skryťáku, je myšleno na možnost odnímání dostatečně velkých částí krajiny pro dokonalý přístup pro údržbu.
Kolejiště je ukázkou, proč má smysl přejít k N-ku - je to rozhodně lepší než při nedostatku prostoru budovat kolejiště ve větších měřítkách, kde vlak vyjede z tunelu, vjede do nádraží kam se vejde nejvýš vlak se třemi Y, načež opět zmizí v tunelu. Řada modelářů uvádí jako jeden z hlavních důvodů proč nejít do N nedostatek vozidel v designu české provenience. Je to klasický problém slepice a vejce - málo modeláŕů odmítá N pro nedostatek vozidel, výrobci zdůvodňují malou nabídku malým počtem zájemců. Zdá se ale, že se to přece jen trochu zlepšuje a je na nás, aby se naše řady rozšířily. Je samozřejmé, že detaily modelů nejsou na úrovni větších měřítek, ale myslím že to vyváží provozní možnosti.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Martin Justiz » sob 21 led, 2023 9:18 pm

HonzaM píše:Dnes jsem to kolejiště viděl ‘na živo” a je to opravdu paráda. Nápaditá a perfektně provedená krajina, dlouhé viditelné tratě kde si lze užít sledování jízdy jedoucího vlaku.Skvěle je vyřešena ochrana proti prachu odnímatelnými posuvnými skly a odklápěcími dvířky skryťáku, je myšleno na možnost odnímání dostatečně velkých částí krajiny pro dokonalý přístup pro údržbu.
Kolejiště je ukázkou, proč má smysl přejít k N-ku - je to rozhodně lepší než při nedostatku prostoru budovat kolejiště ve větších měřítkách, kde vlak vyjede z tunelu, vjede do nádraží kam se vejde nejvýš vlak se třemi Y, načež opět zmizí v tunelu. Řada modelářů uvádí jako jeden z hlavních důvodů proč nejít do N nedostatek vozidel v designu české provenience. Je to klasický problém slepice a vejce - málo modeláŕů odmítá N pro nedostatek vozidel, výrobci zdůvodňují malou nabídku malým počtem zájemců. Zdá se ale, že se to přece jen trochu zlepšuje a je na nás, aby se naše řady rozšířily. Je samozřejmé, že detaily modelů nejsou na úrovni větších měřítek, ale myslím že to vyváží provozní možnosti.


Přesně tak pokud mám málo místa (Bohužel můj případ) musím jít do menšího měřítka.
A s postupem času budou přibývat modely dle českých předloh.
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Jirkátor » sob 21 led, 2023 10:44 pm

Martin Justiz píše:
HonzaM píše:Dnes jsem to kolejiště viděl ‘na živo” a je to opravdu paráda. Nápaditá a perfektně provedená krajina, dlouhé viditelné tratě kde si lze užít sledování jízdy jedoucího vlaku.Skvěle je vyřešena ochrana proti prachu odnímatelnými posuvnými skly a odklápěcími dvířky skryťáku, je myšleno na možnost odnímání dostatečně velkých částí krajiny pro dokonalý přístup pro údržbu.
Kolejiště je ukázkou, proč má smysl přejít k N-ku - je to rozhodně lepší než při nedostatku prostoru budovat kolejiště ve větších měřítkách, kde vlak vyjede z tunelu, vjede do nádraží kam se vejde nejvýš vlak se třemi Y, načež opět zmizí v tunelu. Řada modelářů uvádí jako jeden z hlavních důvodů proč nejít do N nedostatek vozidel v designu české provenience. Je to klasický problém slepice a vejce - málo modeláŕů odmítá N pro nedostatek vozidel, výrobci zdůvodňují malou nabídku malým počtem zájemců. Zdá se ale, že se to přece jen trochu zlepšuje a je na nás, aby se naše řady rozšířily. Je samozřejmé, že detaily modelů nejsou na úrovni větších měřítek, ale myslím že to vyváží provozní možnosti.


Přesně tak pokud mám málo místa (Bohužel můj případ) musím jít do menšího měřítka.
A s postupem času budou přibývat modely dle českých předloh.

A když bude víc "našich" modelů, bude i víc modelářů, kteří je budou kupovat a staneme se tak zajímavější i pro zahraniční velkovýrobce. Jsem prostě optimista.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod HonzaM » ned 22 led, 2023 8:46 am

Jirkátor píše:A když bude víc "našich" modelů, bude i víc modelářů, kteří je budou kupovat a staneme se tak zajímavější i pro zahraniční velkovýrobce. Jsem prostě optimista.

Určitě budu některými puristy pokárán, ale myslím si, že není dobré výrobce kritizovat kvůli tomu, že některé detaily modelu neodpovídají přesně české předloze, protože byl převzat z verze jiné železniční správy. Jistě by bylo ideální, kdyby byl každý model zcela přesný, ale v reálném životě musíme akceptovat kompromisy v řadě oblastí života. Myslím, že si hodně modelářů vůbec těch detailů nevšimne, v provozu na kolejišti už vůbec ne. Mám třeba LEO expres jako přestříkaný model od Liliputu a jen jeden z mnoha lidí kteří u mne model viděli si všiml, že má česká předloha jiný typ dveří.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod Martin Justiz » sob 28 led, 2023 4:15 pm

Jedno video se Sergejem
https://youtu.be/4yspm3cUAH4
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: N kolejiště do L

Příspěvekod chphoto » sob 28 led, 2023 4:29 pm

Krásné video, zaujal mě jeden detail - přejezdy. Od koho jsou? Nebo to je vlastní výroba?
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 421
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků