Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Vladimír_B » úte 27 lis, 2018 9:45 pm

Ahoj, já bych se elektromechanice v "plné palbě" obloukem vyhnul. Je to zdlouhavé a nudné. (Ano, znám pár takových co je to baví, ale to jsou procenta populace a nemusím Vám psát co je živí. :D ) Když už tak bych si nasimuloval řídící přístroj a práci stavědel bych nechal na počítači. Děti bez tak baví spíš jezdit, nebo kochati se pohybujícím se vlakem...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Vladimír_B

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 27 lis, 2018 10:53 pm

Ahoj, snahou je právě trojmužná obsluha v základu, dvojmužná nebo jednomužná ( přidružen jeden či oba pulty stavědel) jako náhradní řešení. Děti by měly fungovat jako signalisti a záložní řešení je pro chvíle, kdy ke to nebude bavit. Vím těch chvil bude víc a víc.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Michal Šuhajda

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 27 lis, 2018 11:00 pm

No, mě třeba velmi bavil ústřední zámek v Lokti, aspoň do doby než jsem omylem přehodil klíče a z pasti mě vysvobodil kouzlem sám Marwin. Tak si říkám, ze ta elmechanika by mohla být skoro stejně příjemná blbárna.
PS: momentálně mě živí autobusy s hvězdou nebo K ve znaku, tak nevim
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Michal Šuhajda

Příspěvekod marwin » stř 28 lis, 2018 10:03 am

Michal Šuhajda píše:No, mě třeba velmi bavil ústřední zámek v Lokti, aspoň do doby než jsem omylem přehodil klíče a z pasti mě vysvobodil kouzlem sám Marwin. Tak si říkám, ze ta elmechanika by mohla být skoro stejně příjemná blbárna.
PS: momentálně mě živí autobusy s hvězdou nebo K ve znaku, tak nevim

Bečov s elektromechanikou by byl žrádlo o tom žádná, určitě bych byl jeden z prvních zájemců, kteří by si to chtěli vyzkoušet.
Předpokládám, že na stavědlových pultech by si chtěl mít páky ala hofine, které přepínají přepínače. K nim budeš muset dodělat pravítka, tak jako je má v Buelthausenu, můžu poskytnout fotky (o víkendu bude stanice na setkaní).
V dopravní kanceláři budeš mít řídící přístroj, kterým budeš povolovat stavění výhybek a návěstidel na stavědlových pultech.
Předpokládám vše v digitálu, takže stavědlový pult můžeš píchnout kdekoliv v nádraží. Tedy pokud bude na setkání obsluha stanice jednomužná, tak je mám pěkně u sebe a pokud seženeš signalisty, tak jim pulty dáš ke zhlaví.
Na doma je to docela pakárna, tak bych vyřadil řídící přístroj a stavěl bych vlakové cesty jen pákama.
Jako první bych si sehnal nějakou publikaci o elektromechanice, abys nastudoval teorii, bývají tam i rozkresleny jednotlivé prvky. Na úplný začátek se dá něco vygooglit, např.koukni sem https://publi.cz/books/191/03.html .
H0-ČSD
marwin

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště