Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod fulda » sob 01 srp, 2015 12:58 pm

V praxi se ukázalo, že málokdo má potřebu vážit koleje, většina lidí má potřebu vážit spíše vagóny a nebo jejich obsah, takže proto se častěji setkáváme s vagónovou váhou než s kolejovou váhou :mrgreen:
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Jeňa Sova » sob 01 srp, 2015 1:52 pm

Abych se přiznal, tak samotný termín "vagon" jsem na skutečné železnici mnohokrát neslyšel. Je to spíš slang "kaštanů". :lol: A termín kolejová váha je opravdu ten správný. Není to proto, že by se vážily koleje, ale proto, že koleje jsou součástí váhy.

Fuldo, ano, vím, že jsi to myslel ze srandy, ale musel jsem. :lol:

Omlouvám se za OT, Michale. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 03 srp, 2015 9:39 am

Ahoj, díky za jazykový koutek ohledně terminologie. :mrgreen:
Za odměnu přidám slíbené fotky s úpravou podloží.
Takže opět na Rajčeti.
Jinak na kolejišti probíhá pokládka kolejí hlavní trati. Na můj vkus mi to jde hrozně pomalu, důvodem je zejména drátování přívodů cca 16 přívodů na jeden díl a fixování kolejí na krajích modulů. Když do toho připočítám crash testy modulů (pád ze stolu), můžu být rád, že mám položeny koleje pro hlavní trať a začínám pracovat na ovládání výhybek.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 03 srp, 2015 9:42 am

Michale jde ti to dobře,jak se říká,spěchej pomalu. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod semza » ned 15 lis, 2015 3:08 pm

Ahoj Michale, koukal jsem na fotky z Hluku a viděl (zahlédl) jsem tam i tu tvoji dvojkolejku, pochlub se s fotkama i tady, jsem zvědavej :-)
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod tusakvlasta » pon 16 lis, 2015 8:06 pm

Ahoj Suhys. Prohlídl jsem si celé vlákno a podle mě je škoda že jsi nezůstal u prvotního plánku, ten byl kouzelný, a Dalecký měl v tom pravdu. Taky v budoucnu plánuji podobnou velikost. Tak přeji štastnou ruku při modelování.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 17 lis, 2015 12:12 am

Ahoj.
V Hluku jsem nefotil, nafotím vlečku doma, ale momentálně je rozbraná, protože proacuji na částech koplejiště za ní (moduly jednokolejky, rohový oblouk).
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 17 lis, 2015 12:32 am

tusakvlasta píše:Ahoj Suhys. Prohlídl jsem si celé vlákno a podle mě je škoda že jsi nezůstal u prvotního plánku, ten byl kouzelný, a Dalecký měl v tom pravdu. Taky v budoucnu plánuji podobnou velikost. Tak přeji štastnou ruku při modelování.

Jo, postupně člověk střízliví. Ten první plánek vznikal po nastěhování do nového bytu. Postupně přibyly děti a mě ubyly ambice. Dnes je prostor pro kolejiště o cca 1/3 menší, i tak považuji víc než 20m2 vyhrazených v bytu pouze pro koníček za luxus.
Kromě toho jsem si jako podmínku stanovil vytvoření co největší části kolejiště z modulů. Z modulů je stále jen část viditelné trati (zatím cca 7,5 m tratí + plánovaná stanice cca 6m) a každý nemodulový kousek mě mrzí (úplně nejvíc mě mrzí SN). Z původního plánku bych na modulech nerealizoval ani metr. Takhle mi kolejiště postupně roste a přibývá, i když to jde pomaleji, než bych si přál. Podobným tempem bych z původního plánku neměl hotovou ani tu dvoukolejku. navíc mě čas tlačí, děti rostou hrozně rychle a než se naděju budu zase na všechno (včetně provozu) sám. Děkuju za přání.

Přeju ti aby Ti Tvé plány vyšly. Pokud budeš chtít pomoct při plánování, klidně se ozvi.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod HonzaM » úte 17 lis, 2015 6:24 am

Platí ten plánek 15/7 na rajčeti?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 17 lis, 2015 10:40 pm

HonzaM píše:Platí ten plánek 15/7 na rajčeti?

Víceméně ano. Během stavby dochází k drobným změnám.
Zatím mám postaveno od SN k výhybně Za výhybnou zatím nepokračuju (čeká mě dlouhý oblouk až ke stanici) Druhou větev hlavní trati mám sjízdnou k odbočení vlečky do Prefy.
Zároveň stavím lokálku. Tam je oproti plánku drobná změna v typu čel u jednotlivých modulů, kvůli lepšímu využití (přechody svah/rovina). Rámy na moduly jsem dodělal dnes, takže je to opravdu čerstvá záležitost. Dva moduly dostanou do parády děti, aby si mohly tvořit krajinu podle sebe (samozřejmě s drobným nasměrováním a korekcemi..). Jsem zvědav jak se jim bude dařit.
Moduly byly limitující kvůli osazení čel a pokračování tratí v levém dolním rohu. Zrovna tady je asi nejhorší přístup, takže chci dělat krajinu odzadu směrem vpřed. Rád bych conejdřív zporovoznil aspoň část dvoukolejky, za moduly, aby se dalo posunovat na vlečku. Povede-li se mi do Vánoc pokročit na dvoukolejce směrem ke stanici budu fakt rád. Zatím tomu sám nevěřím.
Bohužel si komplikuju situaci. Dnes jsem zřejmě svou pitomostí odpálil výhybkový enkodér, takže budu muset zapracovat na opravě. Ta elektronika mi fakt nejde. Jestli to takhle půjde dál, zůstanu u hlavní stanice u manuálního stavění vlak cest a bovdenů.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 18 lis, 2015 11:24 am

Ahoj, přidal jsem pár nových fotek z domova. K vidění jsou na Rajceti.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Vladimír_B » stř 25 lis, 2015 8:20 pm

Ahoj, moc pěkně Ti to roste. Je zajímavé, jak různé lidi napadají stejné nápady. :D Když tak koukám na tu panelku, tak by ani nemusela být mezi kolejnicemi a kolejemi. Nwm jak budeš vyfoukávat cibule, resp. do čeho, ale do potrubí by stačilo a pak ani není třeba těch panelů...
(Reakce až teď, páč jsem to dřív neotevřel. :D)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 25 lis, 2015 11:06 pm

Panelka není kvůli cibulím, ty se budou foukat potrubím do sil. Spíš kvůli zvětšení prstoru volné skládky Přece jen plocha vedle rampy moc velká není. Případně pro zajíždění nákladních aut :evil: Tfuj, gumokolo :evil: k nakládce pod jeřáb
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod PajaF » pát 27 lis, 2015 2:04 am

Ahoj, myslim si, ze ta vykolejka by mela byt na leve kolejnici. Takhle bude vykolejeny vuz zasahovat do profilu druhe koleje.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Vladimír_B » pát 27 lis, 2015 6:57 pm

MiŠ ok
PajaF takhle je to správně, ve vaší verzi by vyskočený vůz mohl skončit na koleji, kterou měla výkolejka ochránit a to je špatně.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků