Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 30 lis, 2015 1:45 pm

Jak napsal Vladimír, kolej vpravo patří k vlečce, tudíž ji není nutno chránit výkolejkou. Výkolejka chrání hlavní trať, která je vlevo za hradbou.
Kolej vpravo je chráněna odvratem do šturcu. Proto na ní nemá žádný vůz co dělat.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod sidlo » pon 30 lis, 2015 4:28 pm

Mě celá ta objízdná kolej, ta s tou výkolejkou, přijde nelogická. Když tam nebude, tak se nic nestane.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 01 pro, 2015 10:14 pm

sidlo píše:Mě celá ta objízdná kolej, ta s tou výkolejkou, přijde nelogická. Když tam nebude, tak se nic nestane.

No už tam je, jak vidíš a rovnou přiznávám, že trhat ji nebudu. Proč myslíš, že je zbytečná? Totiž nelogická jsem chtěl napsat... Minimálně Vítek je rád, že tam je. Může objíždět vozy. A když máš chuť si užít posun, je tu celkem zajímavý hlavolam.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod sidlo » stř 02 pro, 2015 8:22 pm

U této vlečky se mi vybavila tato situace http://mapy.cz/dopravni?x=15.6163871&y=49.6102625&z=18&l=0&base=ophoto Je to podobné a bez objízdné koleje, bez výkolejky a s odvratnou výhybkou. Vozy se přivážejí tažením a odvážejí sunutím do nejbližší stanice (neobjíždějí se).

Na modulu výhybky objízdné koleje jenom komplikují (zmenšují) manipulační prostor. To je jen můj soukromý nepodstatný názor. Pokud to máte namyšlené jinak, tak je to dobře. To provedení mohu jenom závidět.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 03 pro, 2015 2:20 pm

Díky za odpověď. Původně jsem vůbec nechtěl navážet kamenivo, a uvažoval jsem o řešení jako je na Tebou odkazované vlečce. Jenže nakonec jsem se nechal ukecat (a dobře jsem udělal, kamenivo bylo na setkání nejpřepravovanějším zbožím). No protože se kamenivo vykládá ve šturcu, mám najednou nakládková /vykládková místa "na obou stranách" lokomotivy. . Takže proto ta objízdná kolej. Ta vlečka postupně nabobtnala, a možná to bude pokračovat, protože si pohrávám s myšlenkou, že z objízdné povede dodělám odbočná kusá kolej s garáží na "prasátko", ale nejdřív ho musím dodělat.
Co se týká výkolejky, taky bych tam měl raději angličana s odvratem, ale ten se tam fakt nevejde a prostor nenafouknu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod _pavel_ » čtv 03 pro, 2015 3:12 pm

Michale, ty jsi udělal dva v jednom. Vlečka a zároveň timesaver. Tam by s "neučesaným" manipulákem nechtěl přijet :shock: :D
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 04 pro, 2015 10:03 am

_pavel_ píše:Tam bych s "neučesaným" manipulákem nechtěl přijet :shock: :D
Naopak, pak to teprve začně být zábava. Fakt je, že na na setkání bývá čas na manipulaci většinou dóst omezený. Takže občas se stane, že sypák skončí u rampy a zetku ve šturcu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 15 pro, 2015 6:59 am

Drobná aktualizace. Syn (5 let) se pustil do svého modulu. Jedná se o krátký žolík (čela B/F) Při tvorbě rámu jen pomáhal, ale další práce (včetně vrtání, lepení barvení atd.) už dělá sám pouze pod dozorem.Obrázek jako pracovní ponk mu slouží odložený stupeň pro výlez na střechu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 08 led, 2016 8:21 am

Na Rajceti přibyla drobná aktualizace. Práce postupují tentokrát na nemodulové části kolejiště, kde roste pokračování kolejových tras a zároveň kostra krajiny.
Zároveň mě hlodá další změna plánu. Místo koncové trati s ní pokračovat (zpět do SN) a místo koncové stanice mít průjezdnou. Úplně jednoduchou staničku se třemi kolejemi (2 dopravní+ 1 manipulační) jern se skladištěm, rampou max sýpka nebo něco podbného, jinak bez bez remíz a dalších parádiček by se mi líbila. No je to jen myšlenka, ale mohl bych provozovat mohutnější vlaky. Ale i krátké koncové lokálce bude nákladní doprava celkem slušná. Díky vlečce do sklárny u zastávky, podnikům (stavebniny, dřevaři, fruta, kovomat a armáda), které nakládají / vykládají v koncové stanici a vlečce štěrkovny počítám, že by mohl být obrat vozů cca 15 - 20 vozů denně. Vzhledem k možnostem malého Hektora, případně Tranzistora a hlavně délce stanice to vypadá na 2 - 3 nákladní vlaky denně.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Dusan » pát 08 led, 2016 9:26 am

Líbí se mi ten portál, kdysi jsem je dělal dle inspirace od TomBarta úplně stejně. Relativně rychlá práce s kvalitním výsledkem. Akorát jsem to podlepil plast. deskou z reklamky tuším, bo se mi to furt kroutilo při barvení.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod tusakvlasta » sob 09 led, 2016 4:40 pm

Ahoj. To neděláš dobře s tím kartonem, rychle saje vlhkost a dloouho ji pouští, je to taková houba. Raději bych použil plastová žebra atd. a lepil je polyuretanovým tmelem. Drží to jako svařený a je to pružný. Pro stěhovací modulovku ideální.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 09 led, 2016 8:24 pm

Ahoj, na modulech z kartonu nestavím. Jen pevné "domácí" části, na doma s ním mám dobrou zkušenost i ze starého kolejiště.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 01 pro, 2016 3:14 pm

Sakrabička, ten čas nějak letí. Od poslední aktualizace je to už dlouho, tak jsem musel svoje téma chvíli hledat.
Aby Milan (a nejen on) nenabyl dojmu, že jsem skončil, přidávám pár fotek. Nikdy jsem nebyl žádný extra fotič, taže nečekejte zázraky. Navíc lajdám i se stahováním fotke, takže jsem našel obrázky modulů nafocené na květnovém setkání. Nečekejte zázraky. Přibyly mi tři krátké jednokolejné moduly (žolíky), na kterých pracovaly zejména děti. Prefa Drsná je napůl sbalená, takže tam téměř nic nepřibylo. Hlavním úkolem je zprůjezdnit kolejiště, takže začínám se stavbou hlavní stanice. Zatím jsou hotové rámy jednotlivých dílů staničního modulu, připraveny držáky pro nohy a na rámech pomalu přibývá překližka (10mm buk). S rostoucí stavbou rostou i obavy jak to budu stěhovat po schodech bez zdravotní újmy.
Opravdu minimum fotek najdete na Rajčeti.
Pár obrázků je věnováno "Brutálnímu, bigbítovému" modulu s motivem pravé tancovačky se skupinou Brutus. Ou jéé.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 01 pro, 2016 5:09 pm

Inu,když kolejiště nabobtná,tak to holt tak rychle nepřibývá. :D Ale koukám,že papír je letos nějak v módě. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod semza » čtv 01 pro, 2016 7:24 pm

Ty jedeš, Michale
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků