Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 21 úno, 2020 2:54 pm

Ahoj Radku,
Jsem právě ve fázi “drobných dílů” ,kromě vnitřních stěn. Drobotina je na páskách. Viz obrázek.
Hlavně děkuji za tip. Snížení tlaku pomohlo.
Přílohy
CD155A22-CACC-4473-BA12-06D9EC51987B.jpeg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod radeksindy » pát 21 úno, 2020 9:04 pm

Nevím co máš za pistoli, ale pro moji H & S mám dvě trysky, které střídám. Průměr 0,4mm používám pro stříkání velkých ploch - spodky vozů, střechy, plochy skříní a 0,15 mm na detaily a členité povrchy. Obvykle první vrstvu udělám menší tryskou a soustředím se na záhyby, pak větší jedu plochy. Stejně je na vůz potřeba až 3 vrstvy, takže to práci nijak nezpomaluje nebo neomezuje.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 22 úno, 2020 2:54 pm

Ahoj, mám fengdu s tryskou 0,25. Taky stříkám podobně, navickrat, jen neměním trysku.
Nespokojen jsem se s okny dle návodu, protože jednobarevná celá hnědá okna neodpovídají skutečnosti. A navíc vypadají nic moc - zkusil jsem si to.
Musel jsem tedy strikat víckrát. Hnědý je pouze hlavní rám, okenní křídla jsou krémově bílé. Stríkal jsem to za pomoci šablony. Samozřejmě napřed světlá okna a pak tmavý rám. Výsledek je mnohem lepší než jednobarevná verze.
Posuďte sami.
Přílohy
55A6DB56-4F29-4124-873D-0BF19458462D.jpeg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 23 úno, 2020 11:44 pm

S okny byla piplačka, s dodatečným nátěrem špalet na bílo / kremovo snad ještě větší. Skoro celý víkend jsem strávil s pistolí nebo štětcem, ale s výsledkem jsem celkem spokojen. Posuďte sami. Strana ke kolejím ještě nemá nátěr špalet, tedy je bez oken.
Přílohy
B30A7AB8-4BB4-46DF-AA37-3CD620511114.jpeg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 24 úno, 2020 6:19 am

Paráda. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 24 úno, 2020 10:53 am

Tak se mi opakovaně vkrádá do hlavy myšlenka na doplnění vnitřních oken - vizte debatu výše. Protože mi zbyly rámy (dveří i oken), napadlo mě, že bych je mohl zpracovat.
Zkusím si vzorek a uvidím. Jsem čím dál přesvědčenější, že aspoň okna v druhém patře by si je zasloužily. V přízemí nejsou tolik vidět, budou pod přístřeškem verandy.
Marku, díky za práci navíc :)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Zippich » pon 24 úno, 2020 3:20 pm

Michale, otvory ve fasádě po zámcích podlahy 2.podlaží netmelíš, protože budou plně zakryty štukovou římsou?
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 24 úno, 2020 10:35 pm

Přesně tak, půjde přes ně římsa.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 18 bře, 2020 1:07 pm

Ahoj, přidávám pár novinek o postupu.
Myšlenku na dvojitá okna jsem nakonec zavrhnul. Zkoušel jsem to, a výsledek neodpovídal vynalozenemu úsilí.
Na budově je další postup. Doplnil jsem detaily fasády: nároží, římsy, sokl atd. Připojil jsem přístavky, abych mohl dobře napojit římsy a upravit nároží. Ze stavebnice mi zbývá nástupiště a střechy. To znamená pauzu, protože nejprve chci udělat světla.
A tady přicházím s prosbou. Nemáte někdo plán budovy buď přímo Bečova, nebo normálii asi 19H výpravní budovy Českomoravské trasverzální dráhy? Hledal jsem v knihách i na metu, ale zatím marně. Chystal jsem se tam zajet, ale teď to dost dobře nejde, navíc tam už proběhly úpravy a v části přízemí je technologie.
Předem díky.
Přílohy
891BCF5C-113D-4A85-B025-DD0ACBF2CA36.jpeg
BBA49E26-4E89-4111-8018-2998D3C10E9A.jpeg
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne pát 20 bře, 2020 12:51 am, celkově upraveno 3
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 20 bře, 2020 12:47 am

Ahoj,
Nakonec jsem na základě výkresů jiných podobných budov (Říčany) vytvořil návrh interiéru vč. jednotlivých okruhů osvětlení. Je to fakt zjednodušeno a opakuji, že to je moje fantazie, i na základě chabých vzpomínek.
Modře je původní využití místností, červeně jsou přepsány ty, kde proběhla změna. Změnu dispozice jsem neřešil.
Restaurace musí být, i když do ní bude blbě vidět, protož má okna na verandu pod střechou.
Horní patro budou byty, asi je jich tam víc, ale to je fuk, osvětlené budou místnosti se symbolem. Počítám co barva, to jeden světelný okruh, ale možná to ještě lehce zredukuji.
Veranda bude zapojena osvětlena společně s "velkými" nádražními lampami počítám 5 "zářivek", Jestě musím vymyslet jak je nejlíp udělat.
Přístavky osvětlovat nebudu.
Pokud budete mít nějaké věcné připomínky k dispozici nebo nápady k osvětlení, sem s tím.
Přílohy
Becov.jpg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 20 bře, 2020 10:17 am

Ahoj,
Díky za tip s vícerými svítidly.
Určitě to udělám aspoň v čekárně a restauraci. V horních místnostech se dá předpokládat jedno svítidlo a vzhledem k modelované době, to bude slabší žárovka (cca 60W)
Na zářivky JM detail jsem se před chvílí díval. Vyhovují mi, aspoň podle obrázku odpovídají mojí původní představě. Za tu cenu se s nimi vyrábět nebudu. Už jsem si to užil při výrobě prosvětlených tabulí na stavědlech. Teď mě napadá, že na budově vlastně budou další tři, takže si to užiju až až.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 20 bře, 2020 11:05 am

Ahoj, fotky jsou na straně 17.
Postup:
Z cuprexitu jsem si udělal jednoduchý plošňák pro dvě LED. Chtěl jsem tři, ale neměl jsem je. Tím, ze tabule byly na stěně jsem mohl využít tloušťku stěny. Udělal jsem v ni výřez menší než tabule. Plošňák jsem přilepí z vnitřní strany a odzkoušet pozici LED. Pak jsem otvor zalil lepidlem až po okraj. Použil jsem bílou disperzí, která pak zpruhledněla. Nad od jsem ji lehce přetřes bílou barvou a protože se propadla přežil jsem otvor znovu. To už jsem do lepidla připlácnul i tabuli s nápisem. Nápis je z fotky vytištěn na normálním papíru. Tabuli jsem ještě před přilepením po obvodu natřel černou barvou.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 21 bře, 2020 8:59 pm

Myšlenku na dvojitá okna jsem sice zavrhnul, ale protože zatím nemám LED na osvětlení, nakonec jsem se do nich přece jen pustil. Přispělo k tomu doporučení nevycházet a uzavření obchodů s drobnou elektrotechnikou.
Výsledek tvorby oken vlastní konstrukce je na fotkách. Nejlépe šla čelní fasáda v 2.NP ( 1.patro), kde je deset oken vedle sebe, ale i tak byla celá budova piplačka skoro na celou sobotu.
Jo, dveře dělat dvojité opravdu nebudu.
Přílohy
C66E95E7-FA06-4B37-8503-8B1B33B05258.jpeg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Rocky_MK » sob 21 bře, 2020 9:27 pm

Michal Šuhajda píše:Myšlenku na dvojitá okna jsem sice zavrhnul, ale protože zatím nemám LED na osvětlení, nakonec jsem se do nich přece jen pustil.

Po nějaké době provozu kolejiště se ti úsilí vrátí - aspoň tam uvnitř nebudou topit pánubohu do oken :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 21 bře, 2020 9:33 pm

Mám na kolejišti pozdní léto, ale pravda, už je po Sv. Anně, takže po ránu bývá chladno :D :D
Střechu ani fasádu ale zateplovat nebudu.
I když nádražáci mají delší cestu pro uhlí. Na záloze už jezdí diesel, takže z tendru neodsype a ke skládce v depu je daleko
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků