Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Barbucha » pát 17 led, 2020 12:58 pm

HonzaM píše:Drátovody budou funkční?

Podle interiéru stavědla tomu věřím, že ano.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 17 led, 2020 1:52 pm

Bohužel zatím nefungují signalisté ve velikosti H0, ale jen 1:1. Musím se naučit zmenšování, ale zatím mi nepřišla pozvánku do Bradavic :wink:
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 18 úno, 2020 4:59 pm

Pohyblivé signalisty sice nemám, ale už byl zaveden elektricky proud a zprovozněno osvětlení.
Poté začala stavba výpravní budovy. Kromě drobné úpravy nepřesnosti u jednoho štítu, vše sedí. Nemáte vhodný tip jak vytmelit rohy?
Přílohy
3E9E362C-6E2C-4841-9178-E88AF18921D7.jpeg
Ta bludička v okně je stolní lampa
8A1E5B88-9610-4875-9AB2-BA8A53243DDE.jpeg
Už to svítí, bohužel stolní lampa se kterou jsem se přál skoro celý večer moc nevynikne.
8CF0FF15-E927-4DA8-BE9E-9615F51346D3.jpeg
Výpravní budova - stavebnice firmy Ateliér Wepe
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod cipisekmp » úte 18 úno, 2020 6:30 pm

Ahoj, ja jsem tmelil teda styrodur ale pouzil jsem tmel na sadrose. Myslim ze by to slo i u papiru.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod marwin » úte 18 úno, 2020 6:56 pm

Ahoj,
papirove stavby taky tmelim tmelem na sadrokarton. Nepropada se a pekne se brousi.
Otazka ke stavebnici: jsou tam spaletova okna dvojita? Z fotek mi prijde, ze ne.
Diky
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 18 úno, 2020 8:41 pm

Ahoj, myslíš okna na Stavědlech? Tam jsou jednoduchá, stejně jako ve stavebnici. U té stavebnice mě to trochu zamrzelo, ale snad to přežiju.
Na to tmelení jsem chtěl použit Ostafix, ale vyschnutí mi a v západních Čechách jsem ho nenašel.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod marwin » stř 19 úno, 2020 11:15 am

Michal Šuhajda píše:Ahoj, myslíš okna na Stavědlech? Tam jsou jednoduchá, stejně jako ve stavebnici. U té stavebnice mě to trochu zamrzelo, ale snad to přežiju.
Na to tmelení jsem chtěl použit Ostafix, ale vyschnutí mi a v západních Čechách jsem ho nenašel.


Ahoj,
myslel jsem stavebnici výpravní budovy. Uvažuji o ní pro nový projekt, ale absence dvojitých oken tomu dost ubírá.
Jinak Ostafix v Praze kupiji zde: https://pemi.cz/denas-ostafix-disperzni ... g/p/109132 . Je potřeba si udělat objednávku přes net a v prodejně vyzvednout, nemají ho přímo na prodejně. Vím, není to Plzeň, ale třeba někdy pojedeš kolem.
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod MiG » stř 19 úno, 2020 11:49 am

Michal Šuhajda píše:Ahoj, myslíš okna na Stavědlech? Tam jsou jednoduchá, stejně jako ve stavebnici. U té stavebnice mě to trochu zamrzelo, ale snad to přežiju.
Na to tmelení jsem chtěl použit Ostafix, ale vyschnutí mi a v západních Čechách jsem ho nenašel.

A v Rokycanech na Malém náměstí v barvách a lacích není?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Fox » čtv 20 úno, 2020 6:51 am

tmelím terén i papírové budovy Renokittem, třeba tady: https://www.obi.cz/vyrovnavaci-hmoty/kn ... /p/4425898.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 20 úno, 2020 9:26 am

Ahoj,
Díky všem za tipy.
Přes Rokycany poslední dobou akorát projíždím (vlaky do/z Prahy), tak vlastně nevím. O alternativním tmelu (hlavně na krajinu) uvažuji.
Marku, chystáš se na modulový Bečov n/T.? Jak jsem psal zkousnul jsem to. Mimo jiné i kvůli tomu, že na vlastních stavbách (Stavědla nepočítám, tam byla jednoduchá - možná se zdvojeným sklem, ale kdoví) dvojitá okna taky nemám.
Abych pravdu řekl ani jsem si nikdy nevšimnul, jestli je máš na budovách v Lokti.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Polabský » čtv 20 úno, 2020 10:26 am

Jednoduchá okna na stavědlech byla nutnost, páč dvojité nebo špaletové na vnějším skle namrzá a není přes něj vidět :shock: !!
Nutno škrabat !! Hezký den.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod MiG » čtv 20 úno, 2020 10:31 am

Na stránkách výrobce je mimo Rokycan i tato adresa:
•KOUZLO BAREV A DROGERIE, Plzeň, Koterovská 124, 32600
Ale tam nemusejí mít aktuálně žádnou zásobu.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod marwin » čtv 20 úno, 2020 4:12 pm

Michal Šuhajda píše:Marku, chystáš se na modulový Bečov n/T.? Abych pravdu řekl ani jsem si nikdy nevšimnul, jestli je máš na budovách v Lokti.


Ahoj,
fušovat ti do Bečova bych si nedovolil:-). Chystám se na kolejiště, kde bude ústřední motiv sedmikolejná stanice, tak hledám větší staniční budovu.
V Lokti špaleťáky mám, nechal jsem si je dělat na zakázku od JM detail.
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 21 úno, 2020 9:57 am

Ahoj,
Pustil jsem se do barvení (stříkání) detailů na budovu Bečova.
Pokud máte nějaké tipy, jak na to, budu rád, ať zbytečně neprošlapávám slepé uličky.
Zatím jsem došel k následujícím zjištěním:
1. Díly nemohu barvit před vyřezáním. U 90% dílů potřebuji nabarvit i hrany, a k těm se barva laserovanou štěrbinou nedostane. Zajímavé je, že dle fotek z návodu používal autor stavebnice právě tento postup.
2. Díly nemohu barvit volně. Při prvním pokusu jsem si lehké dílky pochopitelně rozfouknul po stole - čekal jsem to, byl to řízený pokus.
3. Barvit dílek po dílku v pinzetě je hrozný opruz, při počtu dílů v řádu desítek - stovek - Každý se musí vzít několikrát (s prodlevami na zaschnutí jednotlivých vrstev barvy)
4. Dílky nalepené na malířskou lepící / maskovací pásku. Jde nastříkat více dílků najednou. připravím si pásky s dílky a pak stříkám. Ale stále mám problém s nabarvením krátkých hran.
Zřejmě kvůli turbulencím vzduchu v koutě a při nárazu na plochu (pásku), kde jsou díly přilepené, se barva k hranám špatně dostává. Takže opět přichází na řadu bod 3.
5. Barvit štětcem - to beru jako poslední možnost, ještě jsem se do toho nepustil.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod radeksindy » pát 21 úno, 2020 10:17 am

U budov vždy barvím až po sestavení s výjimkou dřevěných staveb. Mořit po slepení se nedá, protože v místech nasklých lepidlem dřevo nesaje mořidlo. Budovy z papíru nebo plastu stříkám vždy až po slepení, protože stejně potřebuji zamaskovat tmelení. Jenom dolepované a dosazované díly jiné barvy jsou stříkány nebo barveny zvlášť. Díly jako okna (nejen u budov, ale i u vozů) lepím na pásku a stříkám. Na místa v koutech je nutné zmenšit trysku a tlak (0,8 atm, klidně i méně, co snese barva s pistolí). Ale ani při použití výše uvedených postupů se občas nelze dobravování nebo předbarvování štětcem vyhnout.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků