Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Jarda H. » pon 13 črc, 2015 4:32 pm

Michal Šuhajda píše:Stačí, že musím shánět model HONu, případně UN 050, či podobný na skládku materiálu...


No HON to zrovna není, ale třeba to pomůže ...
1. stavebnička nakladače, nejlépe je vidět tady, je tam i odkaz na výrobce
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=362&t=90773

2. pak třeba něco hodně nevšedního
http://www.anabelka.cz/modely-1-87/mmbr ... dac-nh-100
(vyhledávač mi hlásí také ZTS UNC 060, ale v přehledu ho nevidím, katalog. č. 15 900)

3. nebo (zemědělský) nakladač za traktor :D
http://www.ho-modely.cz/product/stavebn ... tor-_r/158
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod mlha » pon 13 črc, 2015 5:47 pm

u toho posledního je hodně přemrštěná cena...
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 14 črc, 2015 5:35 am

Dík ten KN 250 je výborný. Cena za stavebnici je vyšší než za hotový kombajn, takže neušetřím.
Jediná nevýhoda je, že poněkud omezuje použití v čase. Jestli jsem správně vyklikal, vyrábí se až od druhé poloviny 70 let, tak se s párami (např. 555.0) moc nepotkával.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod mlha » úte 14 črc, 2015 5:38 am

Michale napiš Renému Novotnému, ten má doma hodně obrázků a katalogů, můžu Ti na něho kdyžtak dát telefon
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 14 črc, 2015 1:43 pm

Mlha - dík, zkusím ho.
Níže přikládám poslední verzi vlečky. Most je posunut, a jednotlivé pracoviště na sebe poněkud lépe navazují (materiál> výroba> expedice). Natvrdo přibyla i obízdná kolej. jen si asi přece jen budu muset pořídit to Prasátko nebo ještě lépe telefonní budku (T200.0) na posun kvůli krátké výtažné koleji.
A nebo budu celou vlečku prezentovat jako posunovací hlavolam...
Přílohy
ModulyP.jpg
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod TomBart » úte 14 črc, 2015 4:27 pm

MŠ: ten silniční nazdjezd jak máš předpřipravený na modulu rozhodně nevidím nějak tragicky. Jen by tam byl betonový most jak přes trať, tak přes vlečku. Asi dvě nebo tři pole, buď hranaté nebo kulaté podpěry. Takto se to po válce hodně dělalo a bylo by to časově spojeno i s výstavbou vlečky. viz třeba zde http://tombart.rajce.idnes.cz/mosty/#DSC_2855.jpg (myslím, že ho mám i oměřený). Určitě by mezitím nebyl svah silnice. Most styl jak už někdo avizoval trať z Tišnova ke Kolínu. Nedávno jsem naháněl nějakou špagetu na šoupáku od Dětřichova do Olomouce a něco podbného je myslím Hlubočky-Mariánské údolí http://www.mapy.cz/letecka?x=17.3868386 ... &q=olomouc.
Pokud se ti s tím chce předělávat tak, jak to máš na tom plánku, ta klidně, jen si myslím, že délka výtažné koleje nebude zrovna nic závratného. No a na protější straně moduliště už vidím krásný svah a ideální pozadí modulu.......
... myslím, že takto podobně to má jeden klučina ze Zababova - Milevsko vlečky (mimochodem, moc pěkné)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 14 črc, 2015 9:25 pm

Forex: přijde Ti zbytečná? O stránku dopředu jsem se na ní ptal, protože jsem váhal. nakonec jsem ji doplnil. Myslím, že provoz zpestří. Přinejmenším může sloužit jako další odstavná kolej (např. po vyčerpání Raj do sila zpřístupní nakládací kolej. Díky ní lze přejet lokomotivou na druhý konec vlaku a např. přistavit krátký vůz(Ztr, Vtr, Sas apod. ) k vykládce do šturcu. Případně se bude moct lokomotiva od vlečkového vlaku vždy zařadit na začátek (krátkého) vlaku.
Tombart: Nadjezd už je přemístěn, Soudruzi v rámci výstavby závodu PREFA postavili nadjezd a přeložku s silnice, která původně úrovňově křížila železniční trať. Svah za tratí nahrubo hotov (pěna). Fotky udělám.
Klučina je Jirka Š. V Milevsku už jsem si párkrát zaposunoval. Hlavní motiv jsou ZVVZ, ale má tam kolej i do Prefy. Konkurence :D
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 16 črc, 2015 7:59 am

Na Rajce jsem přidal slíbené fotky postupu stavby. Moduly už jsou hnědé, v nejbližší době proběhne pokládka kolejí hlavní trati. Vlečka čeká na dodávku materiálu (výhybky)
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne čtv 16 črc, 2015 8:03 am, celkově upraveno 1
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod mlha » čtv 16 črc, 2015 8:02 am

dobré Michale, co ten René, mluvili jste o něčem?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 črc, 2015 8:06 am

Michale a to máš na půdě tolik místa na vytočení od modulů na kolejiště?Koukám,že v Hluku bude na co se dívat :P .Vlečka bude i zapojena do provozu nebo bude výluka?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 16 črc, 2015 8:19 am

Pro Mlhu: Ještě ne. Ten nakladač je jen taková třešinka na dortu. Zatím jak vidíš bojuju s krajinou a teď mě čeká pokládka kolejí a pak hlavně výhybky (Hlavně ovládání je pro mě trochu strašák). pak přijde na řadu zatravnění a budovy no a pak teprve nakladač. Třebse do té doby objeí v modelu i ten HON :mrgreen:
Pro Milana: Nemám, kdybych měl, neřeším pevnou část kolejiště. Moduly jsou vkládány do pevných částí s poloměry 600-1000mm. Bohužel jsem dost blízko u stěn, takže nemůžu provést kus trati jako "nenormové moduly" s malým poloměrem (600mm). Pro lepší orientaci jsem nahrál na rajce plánek celého prostoru.
Rád bych vlečku zprovoznil, ale uvidíme. Raději překvapím, než zklamu planým slibem.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 31 črc, 2015 11:24 am

Ochladilo se nám, takže jsem mohl opět trávit pár chvil na půdě. Poněkud jsem zapracoval na modulech, takže jsem na Rajče mohl i přidat pár fotek z postupu práce na modulech. Vzhledem k tomu, že na příští týden zase předvídají horka, další aktualizace bude až se zase ochladí...
V souvislosti s poslední fotkou mám dotaz na znalé. jak to bývalo s kolejovými váhami na vlečkách. Je mi jasné, že vozy z malé vlečky se vážily v nejbližších vhodných stanicích, kde byla kol. váha. Ale co "větší" vlečky? Měly vlastní váhu?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Petr S. » pát 31 črc, 2015 8:59 pm

Škodovka byla větší vlečka . Jinak nevím . Petr S.
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 01 srp, 2015 7:22 am

Ok, jak jsem uvedl vlečka je stavěná jako malá, tedy váha nebude. Ložené vozy se budou vážit v nejbližší stanici s kolejovou váhou. To už abych tu stanici pomalu začal stavět....
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 na půdě, návrh a stavba - MiŠ

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 srp, 2015 8:04 am

Záleží jak kde,jsou i malé vlečky,kde kolejová váha je.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků