Dosahova vzdalenost

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Dosahova vzdalenost

Příspěvekod cipisekmp » pon 09 čer, 2008 2:33 pm

Ahoj ve spolek. Kdyz sem mel svoje prvni a posledni (prozatim) kolejiste v TT tak to byl ctverec 2*2M. Mam vyskouseno ze byl problem se nekam natahnou ke stredu panelu abych neco neposkodil. Tak mozna by stalo za uvahu rici jaka je dosahova vzdalenost ci hloubka kolejiste napr. kdyz bude tvaru U u steny. Mozna to taky nekomu pomuze
Ahoj cipis
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod radekkrupka » pon 09 čer, 2008 2:44 pm

Ja myslím, že celkem dobře je to popsané v malé železnici, číslo 3-4 tuším. 2x2 metry je dost, to je pravda :) Myslím, že dosáhnout se dá bez problému cca 80 cm...dál už je to o poškození modelu
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod juroH0 » pon 09 čer, 2008 2:46 pm

no najprv si trebalo prezriet forum anasiel by si to...je to cca do 70-80cm...niekedy menej niekedy viac...zalezi to ja od vysky jedinca...je rozdiel v dlzke ruky u cloveka vysokeho napr 160cm a 190cm vysokeho...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod cipisekmp » pon 09 čer, 2008 3:07 pm

No ja to sem napsal z toho duvodu ze se tu resi hodne planku kolejist tak aby si to po me skusenosti treba majitel uvedomil a pak nemel stejne problemy jak ja. A co se tyce prohledani fora tak jsem ho prosel tusim sem odpoved i nasel v nejakem prispevku, ale neda se v tom vyznat kde tahle aspon si myslim dulezita vec je napsana. Takhle si myslim ze podle napisu je jasne co tu dostane za odpoved.
Ahoj cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod richard0404 » pon 09 čer, 2008 3:13 pm

Určitě panové souhlasím a také si myslim že je to individuální záležitost protože pokud má někdo na kraji kolejiště nádraží s trolejemi a výška je od země cca 90 cm tak daleko nedosáhnete.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Jarda H. » pon 09 čer, 2008 4:07 pm

cipisekmp píše:...... Takhle si myslim ze podle napisu je jasne co tu dostane za odpoved.
Ahoj cipisek


A právě tady je vidět, jak je důležité dobře zvolit NÁZEV TÉMATU :idea: :!: Myslete na to všichni prosím, zvláště ti NOVÍ !!!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod juroH0 » pon 09 čer, 2008 4:21 pm

ok tak potom je to super...inak moja vlastna skusenost: kolajisko som mal (a vlasten este mam aj ked uz dlho nie) vo vyske cca 75cm, najvzdialenejsia kolaj bola cca 95cm daleko ak som si drzal tricko aby som nic nezmietol tak to bolu celkom v pohode....panel bol siroky 104cm a za nim bolo cca 30cm nato aby som sa mohol prepchat poza keby sa nieco stalo ale nakoniec som to vyuzival len ked som isiel zapojit trafo do siete...cize zalezi od viecerch veci...1.od osobnej vysky 2.od toho ako je vysoko kolajisko 3.aj od toho akon je spracovana krajina...ponad stromy a budovy je to tazsie ako ponad holu dosku-a to ej moj pripad...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 čer, 2008 6:03 pm

Na to už jsem tady na fóru upozorňoval zájemce o kolejiště,vzpomeťe si na Abého kolejiště,který již měl hotové rámy ,ale nic už s tím nešlo dělat a například u michala123,kde jsem měl volnou ruku,tak zde jsem se snažil ,právě o tuto dostupnost.Samozřejmě ,že i tam jsou slepá místa,ale těžko splníte vše co je potřeba.
Jak kolega RadekKrupka napsal ,ano, je to v Malé železnici 3-4 ,kde se doporučuje dosahová dostupnost cca 80 cm (též i dle výšky osoby).V případě větších kolejišť se musí budovat tzv.vysouvací rámy (citace),které modeláři umožňují přístup do středu kolejiště.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod radekkrupka » pon 09 čer, 2008 6:57 pm

Malá železnice č.3 (resp. 3-4), strana 6
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Houmr » úte 10 čer, 2008 4:38 am

No já mám kolejiště dost nízko, ale i vzdálenost 90cm je už na delší práci dost, bolí záda. Mám výhodu v tom, že potřebný díl můžu vyndat a pracovat na něm z obou stran, což je ideální. Toto řešení mohu jen doporučit.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Radek(T) » úte 10 čer, 2008 9:22 am

Při své výšce 187 cm (kolejiště 80 cm od země) je v dosahu vše do cca 90 cm. Ale jak už bylo uvedeno, na delší či jemnou práci už to je celkem daleko.
TT digitál, doba mého dětství (končící parní trakce) + 2. svět.válka 1:35
Uživatelský avatar
Radek(T)
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 05 čer, 2008 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků