TT: U 250-220-250

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pon 20 lis, 2023 10:33 am

milan ferdián píše:Vidím, že jsi ve stanici přidal další kolej a celou stanici si učesal podle sebe. Hlavně si pohlídej sjízdnost a elektrické rozvody. Opět, držím palce.
-m-

Díky Milane. Pořád jsem nebyl schopen nějak rozumně umístit tu vlečku uhelných skladů dovnitř smyčky dle tvého původního plánku, nakonec se uhlí ocitlo vně smyčky a ta přidaná spodní kolej se tam při tom různém šachování objevila tak nějak sama. Ale moc jsem se jí nebránil, na minulém kolejišti jsem měl ve stanici taky 5 kolejí a bylo to akorát. (Doufám, že mne moc nevytaháš za uši, ale oproti tvému plánku jsem jednu kolej přidal i v jižní stanici)

Co se týká sjízdnosti, teď budu ladit, jak jsem psal výše, zatím jsem jen popojížděl. Nespěchám. Ovšem ta elektrika - protože mám docela hodně detekovaných úseků, v podpalubí mi z toho vyrostla hotová elektrárna.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pon 20 lis, 2023 10:41 am

Zlámalík píše:Klid, Malá Paka je fakt malá, to je takové šperkařství a stavět to tři sezóny taky není nějaká závratná rychlost, na takovej pidikousek...
Takže odvahu a sem s tím, nikdo nejsme kouzelníci a každý nápad se počítá! Líbí se mi ta stanice do oblouku!


Díky za povzbuzení. Stanice v oblouku je vynucená - díky oblouku směřují pravé i levé zhlaví více do směru pokračování další trati a nemusel jsem tedy moc zkracovat staniční koleje, případně ještě více škrtit poloměry navazujících oblouků. Je to boj na pevně daném prostoru, o nějakých přechodnicích si můžu nechat jen zdát ...
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Ivan » úte 21 lis, 2023 2:06 pm

Stanice v oblouku je možná vynucená, ale vypadá dobře. Oblouky vypadají dost velkého poloměru, tak spřáhla snad půjde sprahovat. Zkoušel jsi i na nejmenším?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » čtv 23 lis, 2023 5:56 am

Spřáhla jsem testoval, fungují bez problémů na všech kolejích stanice. To zakřivení je opravdu jen velmi mírné.
Libor
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 951 a 33 návštevníků