H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » pát 08 bře, 2024 6:05 pm

Děkuji. :wink:
Tak ono proč věci jen vyhazovat když se pro spoustu z nich dá najít použití jiné. :)

Dokonce kousek nákladu je pravý... v přepočtu na měřítko ho bude tak kolečko... :mrgreen:
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » pon 18 bře, 2024 8:29 pm

Nejen strážní domek ale i okolí kolem něj a přejezdu dostává reálnější podobu...

DSC00213m.jpg

DSC00326m.jpg

DSC00331m.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod prcek » úte 19 bře, 2024 11:38 am

Tebe je pro H0 škoda :) Máš to moc pěkné.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod petr2023 » úte 19 bře, 2024 11:43 am

Nevím, možná to je jen předběžné, ale přijde mi, že ten prkenný vchod je dost oproti budově nakřivo :?:
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » úte 19 bře, 2024 2:56 pm

prcek píše:Tebe je pro H0 škoda :) Máš to moc pěkné.


Děkuji. Neboj, soukromně dělám v TT...
Kdyžtak sebou příště až pojedu zase na jih něco přivezu sebou aby jsi mi to věřil... 8) :mrgreen: Třeba najdu nějakou i pro mě zajímavou stavbičku i z okolí Vaší 255 co by se Vám hodila na moduly...

petr2023 píše:Nevím, možná to je jen předběžné, ale přijde mi, že ten prkenný vchod je dost oproti budově nakřivo :?:

Děkuji za všímavost, aspoň je vidět že si někdo všímá i detailů. ;)

Ano je nakřivo, ona budova je zatím na čtyři větší kusy prozatím nespojené k sobě (zděná část budovy, její interiér, střecha a dřevěný přístavek u vchodu). Na všem se ještě bude dělat tak to není zatím ani slepené dohromady. Na fotce to je jen na chvíli poskládané k sobě abych líp viděl kde a co je kolem domku a pod ním ještě potřeba doupravit, ani lepidlo pod foliážema ještě nebylo zaschlé.

Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » pon 01 dub, 2024 6:43 am

Na kolejiště se přes velké stroje pomalu nedostalo. ale aspoň se vytahali špendlíky a když byl hehtor vytažený z krabice tak se uděla zas nějaké fotka, na kterou se přemístilo na chvíli i pár stromků...

DSC00671m.jpg

DSC00673m.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » ned 07 dub, 2024 8:10 am

Tentokrát se dostalo na recyklaci starých stromečků z dob minulých kdy si s tím soudruzi hlavu příliš nelámali... aneb stočený svazek drátků na konci rozvětvených a tam polepenách molitanovou drtí... základ zůstal, molitan byl časem už téměř opadaný, tak šel dolů i zbytek (viz první obrázek), na dráty příslo trochu statiky jako větvě, trohu fouknout hnědím sprejem, a navrch posyp z barevných pilin které by mohli být stálejší než molitan... takže bude něco na výsadbu do města a alej kolem silničky od města...

Obrázek
DSC00813.jpg

DSC00814.jpg


A taky došlo na další pokusy s výrobou smrčků kterých bude potřeba více do lesa... nechtěl jsem moc uhlazené jako předchozí z jutového provázku, aneb alá kartáč čímkoli posypaný,viz dřívější pokusy. Ano lepit jednotlivé větve což by bylo na dlouho... tak jsem kartáč značně a nepravidelně zredukoval. místo jutového provázku nastříhal kus vlasce, ten nejdřív přilepil k drátu (jen stáčením jako s jutou to nešlo silon se sesouval dřív než se sevřel do drátů a po odříznutí nedržel na místě než se to utáhlo). Tak už jen poštylovat vhodné vzdálenosti před stočením a asi by to mohlo fungovat...
Nalevo dřívější jutový, dva uprostřed ve finální podobě, napravo jen s obaleným kmenem posypaný statikou a nabarvený...

DSC00782.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod ondřej001 » ned 07 dub, 2024 10:36 am

Koukám, že se dá pořád něco nového zkoušet i přes zaběhlé metody :wink: Já jsem také zkoušel více způsobů, ale skončilo to na tom, že by se pak musela dodržet celá technologie na celém kolejišti.
Přílohy
IMG_20210109_183658.jpg
IMG_20210109_183800.jpg
IMG_20210109_183850.jpg
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » ned 14 dub, 2024 2:47 pm

ondřej001 píše:Koukám, že se dá pořád něco nového zkoušet i přes zaběhlé metody :wink: Já jsem také zkoušel více způsobů, ale skončilo to na tom, že by se pak musela dodržet celá technologie na celém kolejišti.

Tak když jsem nezaznamenal že by to nekdo zkoušel a nikdo mi včas neřekl že to nejde, tak je jednodušší to zkusit... třeby bych to stejně mohl uělat trochu jinak než někdo přede mnou... :oops: :mrgreen:
Tak ono v nějakém hlubším větším kusu lesa kde jsou vidět jen vršky korun se ztratí i nějaké nevydařené pokusy. :wink:

Krom jedné soukromnější exkurze koelgy modeláře, práce na velkých strojích, se zase dostala chvilka i na kolejiště...
Zrenovonané stromečky se přestěhovali na místo svého určení, takže alej kolem silnice od města trochu prokoukla. pár starých stromků asi samodomo u kterých takováto přeměna nejde realizovat (nějaké kuličky na tyčce obalené molitanovou drtí, víc jsem to nestudoval) zatím skončili na nákladní ploše u nádraží.

DSC00929m.jpg


Nové jehličnany zase dostali pár dalších nových bratříčků, ještě s nimi budou nějaké pokusy, aneb jak tam jednodušeji dostat víc suchých větviček na kmen. ale o tom zase někdy příště... Tady je jeden z původnějších napravo.

DSC00937m.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » stř 17 dub, 2024 7:27 pm

A popojedeme, sice tentokrát to nebudou stromečky ale strážní domek.. Kousek po kousku, milimetr po milimetru... 8-) Aneb jiné využití milimetrového papíru, když není laserovánka a nechce se vyměřovat, tak dojde na skalpelovánky... Sice je to trochu zaokrouhlené na větší rozměr, ale to asi nikdo hrotit nebude... Asi by se dal udělat i čtverečkovaný papír se správně velkými čtverečky v PC a vytisknout, aby se nemuselo počítat...
Jinak milimetrový papír je před řezáním stříknutý sprejem a pak čtyři sešité vrstvy najednou řezané skalpelem (alá rovné dlátko, ne posunem ale jen tlakem podobně jako když vyřezávám otvory pro okna a další)...

DSC01021m.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod ondřej001 » čtv 18 dub, 2024 6:08 am

Kdyby bylo potřeba si trochu odpočinout, mohu říznout laserem.
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » čtv 18 dub, 2024 6:37 pm

ondřej001 píše:Kdyby bylo potřeba si trochu odpočinout, mohu říznout laserem.

Děkuji za nabídku, třeba ji časem využiji. :wink:

Ale takto narychlo by to pro mě asi nebylo úplně odpočinkem, muset se nejdřív naučit v něčem připravit podklady na vypalování (a koukání do monitoru mám dost i z práce) aby z toho vylezlo to co chci... Toto jsem měl asi za čtvrt hodinky nařezané, nabarvené jsem to měl už dřív, a stačí to minimílně na dva takovéto strážní domky...
Ale do budoucna je v plánu i něco víc, takže třeba dojde i na nabídku i na učení... :)
Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 klubové kolejiště tvaru U 4 x 2,4 x 2,4. metru

Příspěvekod jafobe » ned 21 dub, 2024 12:16 pm

Tak zase něco málo se posunulo o kousek dál...
Zatravnilo se foliažema okolí nádraží a silnice s alejí... na straně k silnici v parčíku za pomníkem s lokomotivou (momentálně je snesená bokm) přijdou asi 2-3 větší stromy, mezi garáže a ceduli minimálně jeden, a u občerstvění s venkovním poseením nalevo od nádraží přijdou ty menší stomky taky vyměnit za větší 2-3 ,viz skica na fotce, stromy tam bylo ale takoé nic moc ...

DSC01092m.jpg


trochu se poupravila zahrádka kolem strážnho domku, přibyl taky plot, za kolejemi je vidět kus lesa mezi tratí a cestou po stráni nahoru, tam by se hodilo ještě tak 50 - 100 stromků aby to vypadalo trochu jako les... :mrgreen:

DSC01121m.jpg


A pořád přemýšlím jestli na lesním přejezdu u strážního domku udělat jen výstražné kříže nebo tam dát závory, jen by museli být jiné než co jsem sundal z kolejiště odjinud protože ty pro dané místo jsou příliš velké (mají moc dlouhé břevno)... tady ty co jsou na fotce a jsem kdysi dělal velikostně pro TT ze dřeva, by tam velikostně seděli rozhodně líp...

DSC01101m.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků