Plan kolajiska XV/....... pro potěchu oka

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Plan kolajiska XV/....... pro potěchu oka

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 pro, 2021 12:19 pm

Je poslední den v roce 2021 a rok nám končí. Něco jsme si naplánovali, něco nám vyšlo, něco nám nevyšlo.Snad k nám příští rok bude příznivější. A dvě kolejiště zpracované ve volném vánočním čase a jak píší, jen pro potěchu oka bez skryťáků. Obě kolejiště jsou schopné provozu dle GVD a to první má možnost i provozu desetivozový Regiojet nebo sedmivozový Railjet ČD (zrovna projíždí) :wink: .
-m-
Přílohy
Bečva zima DF.jpg
Bečva zima II  DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod JaroHo » pát 31 pro, 2021 1:38 pm

to jsou krásné náměty, technicky i esteticky :wink:
Naposledy upravil JaroHo dne sob 01 led, 2022 3:23 am, celkově upraveno 1
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod hank61 » pát 31 pro, 2021 4:13 pm

Teda Milane. Ta jednokolejka je z meho pohledu úžasná :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod RadekH0 » pát 31 pro, 2021 4:30 pm

Milane parádní. Škoda, že dělám H0lku :cry:

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod HonzaM » sob 01 led, 2022 10:13 am

Milane, co se stane s tou dvojkolejkou na prvním plánku (na níž máš RailJet) když zmizí v tunelu?. Píšeš o možnosti provozu podle GVD, mohl bys to trochu objasnit? Otočení trati o 180 stupňů na šířce 60 cm možné je, to na kolejišti mám (samozřejmě ho mám kompletně skryté v tunelech), jenže při dodržení sklonu, který ten sedmivozový Railjet dokáže vyjet, už to nedostaneš tak nízko, aby mohl podjet pod další částí kolejiště. Z praxe vím, že i na přímé trati má při 3 procentním sklonu problém a sklon k prokluzování.
Ten druhý plánek je zajímavý, jen by asi byly někde problémy s výškami, 50 mm výškového rozdílu je málo, je třeba počítat s výškou kolejnice a pražcového pásu a tloušťkou materiálu té vrchní vrstvy. Ale je to pro potěchu oka, ne pro realizaci.
Naposledy upravil HonzaM dne sob 01 led, 2022 1:46 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod JanoH0e » sob 01 led, 2022 10:35 am

"" Ale chápu, že to není určeno pro skutečnou realizaci."" Pokiaľ to chápeš, na čo sa pýtaš na "nezmysli"? Zrejme viac alkoholu na Silvestra.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod RSC » sob 01 led, 2022 12:03 pm

..skoro si říkám, že kdyby to bylo i ve formě pdf listů, tak to skládám tištěné hezky na sebe, jako knížku...
(tak nějak si chci udělat N-kové Japonsko)
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 led, 2022 2:00 pm

Ahoj kluci, děkuji těm co se plánky kolejišť líbí a mě to těší. Je první den v novém roce a mě se nechce probírat našeho uživatele HonzaM. Nebudu co vysvětlovat a není to moji povinností. Název tématu zní jasně, je určeno pro potěchu oka a mimoděk, obě kolejiště jsou stavitelné. Protože vím co bude následovat, zde máte originál neupravený text, určeny pro ty co nejsou v obraze. Další vlákno v háji.
-m-
Přílohy
1.1.12022 HonzaM originál text.PNG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Zlámalík » sob 01 led, 2022 10:15 pm

Milane, klobouk dolů. Není to pravda typický odraz skutečnosti :D, ale je tam spousta míst na kochání se jízdou vlaku. Jestli někdo nepotřebuje celý den jen obsluhovat stanici a rád se i dívá jak to jezdí, tak tohle je přesně pro něj. Viděl bych to celé jako osvětlenou vitrínu podél pokoje. Navíc se to dá krásně upravit podle měřítka či možností. Jestli má být rok 2022 takovýhle, tak se moc těším!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1813
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Ivan » ned 02 led, 2022 6:15 pm

HonzaM píše:Milane, co se stane s tou dvojkolejkou na prvním plánku (na níž máš RailJet) když zmizí v tunelu?. Píšeš o možnosti provozu podle GVD, mohl bys to trochu objasnit? Otočení trati o 180 stupňů na šířce 60 cm možné je, to na kolejišti mám (samozřejmě ho mám kompletně skryté v tunelech), jenže při dodržení sklonu, který ten sedmivozový Railjet dokáže vyjet, už to nedostaneš tak nízko, aby mohl podjet pod další částí kolejiště. Z praxe vím, že i na přímé trati má při 3 procentním sklonu problém a sklon k prokluzování.
Ten druhý plánek je zajímavý, jen by asi byly někde problémy s výškami, 50 mm výškového rozdílu je málo, je třeba počítat s výškou kolejnice a pražcového pásu a tloušťkou materiálu té vrchní vrstvy. Ale je to pro potěchu oka, ne pro realizaci.


Honzo, je fakt jemně řečeno trapné tu stále dokola měnit svoje příspěvky (kdo se v tom má vyznat) a zejména hanit téměř každý plánek, co tu Milan ukáže. Dříve jsi psal, že tě ani nezajímají. Tak proč vůbec reaguješ?
Věřím, že je možné si i s takovým stoupáním poradit a navíc, Milanův plánek je sice v N, ale to neznamená, že si ho někdo nemůže postavit třeba v TT?

Ber můj příspěvek spíše k zamyšlení, nechci tu rozpoutat diskuzi mimo téma a jak píše Milan, poslat téma do kopru.

příspěvek po čase smažu
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod wendycrx » ned 02 led, 2022 7:30 pm

Teda Milane, to je pecka...
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Stanin » pon 03 led, 2022 7:18 am

Krása. Něco takového, jako je návrh s dvoukolejkou, hledám.Akorát po přepočtu do H0 můžu nanejvýš tak sklapnout uši, nebo to zkusit nalámat okolo místnosti. :D
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod HonzaM » pon 03 led, 2022 8:34 am

Ivan píše:
HonzaM píše:Milane, co se stane s tou dvojkolejkou na prvním plánku (na níž máš RailJet) když zmizí v tunelu?. Píšeš o možnosti provozu podle GVD, mohl bys to trochu objasnit? Otočení trati o 180 stupňů na šířce 60 cm možné je, to na kolejišti mám (samozřejmě ho mám kompletně skryté v tunelech), jenže při dodržení sklonu, který ten sedmivozový Railjet dokáže vyjet, už to nedostaneš tak nízko, aby mohl podjet pod další částí kolejiště. Z praxe vím, že i na přímé trati má při 3 procentním sklonu problém a sklon k prokluzování.
Ten druhý plánek je zajímavý, jen by asi byly někde problémy s výškami, 50 mm výškového rozdílu je málo, je třeba počítat s výškou kolejnice a pražcového pásu a tloušťkou materiálu té vrchní vrstvy. Ale je to pro potěchu oka, ne pro realizaci.


Honzo, je fakt jemně řečeno trapné tu stále dokola měnit svoje příspěvky (kdo se v tom má vyznat) a zejména hanit téměř každý plánek, co tu Milan ukáže. Dříve jsi psal, že tě ani nezajímají. Tak proč vůbec reaguješ?
Věřím, že je možné si i s takovým stoupáním poradit a navíc, Milanův plánek je sice v N, ale to neznamená, že si ho někdo nemůže postavit třeba v TT?

Ber můj příspěvek spíše k zamyšlení, nechci tu rozpoutat diskuzi mimo téma a jak píše Milan, poslat téma do kopru.

příspěvek po čase smažu

Ivane, nevím proč můj příspěvek považuješ za hanění, rozhodně tak nebyl míněn. Moje připomínky pouze upozorňují na některé možné problémy, možná se mýlím a Milan je mohl několika slovy vyvrátit. Líbí se mi že tímto příspěvkem přispěl k propagaci velikosti N.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Ivan » pon 03 led, 2022 9:31 am

HonzaM píše:
Ivan píše:
HonzaM píše:Milane, co se stane s tou dvojkolejkou na prvním plánku (na níž máš RailJet) když zmizí v tunelu?. Píšeš o možnosti provozu podle GVD, mohl bys to trochu objasnit? Otočení trati o 180 stupňů na šířce 60 cm možné je, to na kolejišti mám (samozřejmě ho mám kompletně skryté v tunelech), jenže při dodržení sklonu, který ten sedmivozový Railjet dokáže vyjet, už to nedostaneš tak nízko, aby mohl podjet pod další částí kolejiště. Z praxe vím, že i na přímé trati má při 3 procentním sklonu problém a sklon k prokluzování.
Ten druhý plánek je zajímavý, jen by asi byly někde problémy s výškami, 50 mm výškového rozdílu je málo, je třeba počítat s výškou kolejnice a pražcového pásu a tloušťkou materiálu té vrchní vrstvy. Ale je to pro potěchu oka, ne pro realizaci.


Honzo, je fakt jemně řečeno trapné tu stále dokola měnit svoje příspěvky (kdo se v tom má vyznat) a zejména hanit téměř každý plánek, co tu Milan ukáže. Dříve jsi psal, že tě ani nezajímají. Tak proč vůbec reaguješ?
Věřím, že je možné si i s takovým stoupáním poradit a navíc, Milanův plánek je sice v N, ale to neznamená, že si ho někdo nemůže postavit třeba v TT?

Ber můj příspěvek spíše k zamyšlení, nechci tu rozpoutat diskuzi mimo téma a jak píše Milan, poslat téma do kopru.

příspěvek po čase smažu

Ivane, nevím proč můj příspěvek považuješ za hanění, rozhodně tak nebyl míněn. Moje připomínky pouze upozorňují na některé možné problémy, možná se mýlím a Milan je mohl několika slovy vyvrátit. Líbí se mi že tímto příspěvkem přispěl k propagaci velikosti N.


Pokračování přes SZ.

Jen poznámku - viz tvůj příspěvek:
Naposledy upravil HonzaM dne sob 01 led, 2022 2:46 pm, celkově upraveno 2
Předpokládám, že se nejedná o opravu překlepů, ale další opravu příspěvku s ohledem na vývoj diskuze. To je to hlavní, co mi nepřijde fér, kdo se v tom má pak vyznat? :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod michal_n_cz » pon 03 led, 2022 2:38 pm

Zdravím všechny!
0. Pozoruhodné...
1. Proč se tak intezivně vymezujete proti Honzovi?
2. Milane: prosím není mi úplně jasné jak to myslíš s tou dvoukolejkou dál v tunelu? Nemusíš to pracně kreslit - stačí slovy, dvěma větami.
3. Přidám odkazy zdánlivě nesouvisející s tématem, hádejte proč...
https://www.gotthardmodell.ch/anlagen/a ... n/?L=#c360
https://www.gotthardmodell.ch/anlagen/a ... erhoehung/
http://www.forum-duegieditrice.com/view ... lit=wassen
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků