Plan kolajiska XV/....... pro potěchu oka

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod milan ferdián » sob 22 led, 2022 6:08 pm

Jednoduchý námět, pak bolení hlavy :oops: :D .
-m-
Přílohy
Ukázka II.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod milan ferdián » stř 31 srp, 2022 9:06 am

Neustále váhám, zda vůbec na DFmodely.biz pokračovat, pro ty zbývající mých fandů.
- první - překážkou je neustále ničení těchto vláken (viz.Pel-mel a další),
- druhou - je nezveřejňování plánků kolejišť co mají být v publikacích na žádost nakladatele,
- třetí - nasycenost trhu plánky modelářům v knižní podobě (zvyšující se náklady a výstupní cena za publikaci),
- čtvrtou spojenou s třetím bodem, souvisící už o minimálním zájmu z vaší strany (když není konstruktivní zpětná reakce není důvod pokračovat),
- pátá - a to dopředu píší cíleně pro některé zájemce, odmítám dělat charitu, protože grátis pro vás modeláře tu je tu "X" plánků kolejišť
- šestá - rád bych už modelařil
- sedmá - trvá technická výluka do konce roku

Počkám ještě do konce tohoto roku a uvidíme.

Vám co máte neustálý zájem o moji práci a nadále mi fandíte, DĚKUJI.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod hank61 » stř 31 srp, 2022 10:20 am

Milane. Za mě. Dělej to, co tě baví a co ti přináší největší radost. Alespoň, co já registrují, charity jsi zde udělal až až. Ono je také dobré myslet i sám na sebe... Hlavně ať ti modelová železnice dělá radost a ne naopak. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod workous » stř 31 srp, 2022 10:49 am

...určitě pokračuj jak se citíš pokud chceš modelařit, tak hurá do toho už se těšíme na fotky... však můžeš po očku sledovat co se zde děje (nebo spíše neděje :)). Zatím od tvých kritiků nic nové ani přínosného zde není, takže se pindačů nevšímej sežerou se sami.

Držím ti palce do další činnosti a samo hodně zdravíčka bez toho to nejde, hodnou a trpělivou manželku což už máš :D - pozdrav Věrce .....Měj se pěkně Zdeněk
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Kavka_ » stř 31 srp, 2022 11:47 am

Nekoukej napravo ani nalevo a dělej co je ti milo a mysli hlavně na sebe. Této komunitě nedlužíš nic.
A není nic horšího, než nestíhat si zamodelařit.
Hodně zdaru v čemkoli co nastane z tebou vybraných možností.
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod milostt » stř 31 srp, 2022 11:53 am

Ač sám lačním po díle VI , tak pořád je hlavní mít dobrý pocit ze života a i s toho našeho fajn koníčku..
Taky si ho nehodlám nechat kazit , od kecalů a rejpalů , takže Milane sám za sebe srdíčkem , uživej života jak jak ti chutná ...
milostt
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Dusan » stř 31 srp, 2022 12:15 pm

Ahoj Milane,
vždy jsem byl a budu Tvůj věrný fanda, obdivovatel a "spotřebitel" Tvých produktů. Budu k Tobě ale upřimný a v dobrém, to bych rád předem podrthnul.
Dle mne si tak trochu za tvůj "splín" můžeš i sám. Plýtváš energií na zbytečných místech občas a v různých tématech, anketami, jestli něco chceme nebo ne. Máme tady X anket a debat co a v jakém díle. Určitě to je užitečné v nějakém směru, třeba základním v podobě tématu dílu. Zpětná vazba bude od širého spektra modelářů a každý tam chce mít "to své". Výsledku se stejně nedopídíš a vždy jako autor budeš ve finále diktovat jak to bude. Úplně vidím jak se to v Tobě pere. Máš potřebu předávat své znalosti dále, pánbůh zaplať za to. Ale doporučil bych ti, věnuj se především sám sobě, máš jeden život a taky nějaký už věk. Začni modelařit a plnit své plány. A až když Tě to přestane na nějakou chvíli bavit a budeš mít potřebu vyměnit pilku s lepidlem za papír a tužku, pracuj na nějakém díle pro nás ostatní v jakékoli formě. Jestli to bude trvat rok, dva, pět ? je jedno. Prostě až to bude, tak to bude. A nebo nebude. Zdejší trh vždy bude lačný po tvém umu.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod ondřej001 » stř 31 srp, 2022 12:58 pm

Zdravím,
musím se také přidat. Když, jsem byl mladý, tak jsem také říkal, že si jednou postavím pořádné - vypiplané kolejiště. Život běží a když jsem si nasadil poprvé brýle, zjistil jsem, že je nejvyšší čas. Jsem také rád za tvůj návrh pro mé kolejiště a myslím, že nejsem jediný komu jsi pomohl alespoň nasměrovat.
Osobně bych to neřešil a začal stavět také. Případné náměty bych archivoval pro budoucí modeláře.
Čas letí jako sviňa.
Ondřej
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Zlámalík » stř 31 srp, 2022 1:42 pm

Milane, přidám se k podporovatelům výše. Plánků už vyšly mraky a co modelář, to další požadavky. Já plánky vždy bral jako inspiraci a zdroj informací o tom, jak by to ve skutečném provozu bylo řešeno. Za to Ti patří obrovský dík, nakonec vlastně nejvíc mi dalo pár prvních stránek v prvním dílu, kde jsou nakreslené stanice a výtopny na skutečné dráze. Druhý obrovský dík Ti patří za to, jak umíš uměleckou zkratkou vystihnout typickou krajinu toho či onoho místa. Ale opět - pár příkladů a dost, nech něco na nás.
Dělej, co ti srdce a Tvoje touhy velí - jinak by ses musel rozkrájet a stejně by vždy bylo pár nevděčníků. My vděční Ti budeme přát, aby sis užil taky tu radost, kterou díky Tobě zažíváme už dlouho.
Jirka
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod hank » stř 31 srp, 2022 1:48 pm

Kavka_ píše:Nekoukej napravo ani nalevo a dělej co je ti milo a mysli hlavně na sebe. Této komunitě nedlužíš nic.

Tak pod tohle se klidně taky podepíšu.

A ještě k tomu přidám pravidlo č. 1:
Nedělej, co nechceš.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6110
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Ivan » stř 31 srp, 2022 2:30 pm

Milane, s hezkými slovy kluků výše se ztotožňuji a jen dodám to, co jsem Ti již dříve psal:

Odlož tužku, fixky a začni modelařit! Trošku Tě už znám a tak vím, že Ti to určitě dost chybí. Nám jsi toho dal hodně a podkladů v publikacích je dostatek.
i tak se jako Tvůj fanda samozřejmě těším na V. a VI. díl.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod hopeter » stř 31 srp, 2022 5:09 pm

Milane i já se přidávám s poděkováním za tvojí práci pro nás. Jak už bylo napsáno ,dělej to co tě baví a užívej života. Dvacet už nám nikdy nebude. Rejpalové byli ,jsou a budou a tak nezbývá než si jich nevšímat a nenechat si otravovat život. Pořád je tu dost modelářů co si modelařinu užívá i když denně nepřispívají.:wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod milan ferdián » stř 31 srp, 2022 5:29 pm

Děkuji vám kluci za vlídná slova pochopení a porozumění. Dokončím ještě ten VI.díl a vy zasvěcení víte, že předmět "K" se prozatím posune na dobu neurčitou :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod jafobe » stř 31 srp, 2022 6:59 pm

Milane, asi mohu jen souhlasit s většinou toho co kluci píší, a jak jsem Ti kdysi psal, v první řadě mysli na Sebe, na to co Té dokáže vnitřně naplnit a u čeho zvládneš "relaxovat".
Řekl bych že co se týče plánků, jsi nejen tady na fóru pro druhé uělal víc než kdokoli jiný. a byť jsi v počátku slíbil víc knížek s různými tématy, nemáš povinnost to plnit do posledního pražce... Hodně věcí z toho kdysi plánovaného se v pláncích v nějaké obdobě už objevilo, takže nemám pocit že by jsi nám cokoli dlužil. ;)
Ano práce pro druhé Tě sice dokáže naplnit pocitem že jsi někomu udělal radost, ale nejde to tak praktikovat věčně, radost z něčeho potřebujeme i my sami... Plánků jsi už udělal tolik. že by pomalu každý tady mohl dělat jeden z nich... ale přesto dost lidí by chtělo něco dalšího (třeba proto že mají jiný prostor, jiné měřítko...), místo toho aby hledali a přemýšleli jak využít to co už je k dispozici, a neberou moc ohled na to kolik tomu obětuješ času, který by jsi mohl využít efektivněji a mít z něj radost i Ty sám...

Co k tomu říci... Drž se a jdi za svým snem. :wink:

Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: ....... pro potěchu oka

Příspěvekod Fox » čtv 01 zář, 2022 6:41 am

Vidím, že se to tady plní, tak se přidávám, aby sis Milane nemyslel, že Tě ignoruji... řečeno bylo snad vše, jen můj postřeh k doplnění:
- z tolika plánků (nejen) v papírových publikacích si už musí každý vybrat to svoje, pokud není líný ignorant a zapojí vlastní hlavu. Jedna ze Tvých publikací se jmenovala "Inspirace v prostoru" a to je přesné. Kolikrát si listuji všemi díly tam a zpátky a říkám si: tohle zákoutí krajiny vlevo nahoře je boží, tohle zhlaví se mi líbí, tenhle most tam pasuje...
A za to velký dík!!!
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1309
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků