Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod marwin » pát 03 lis, 2023 8:19 am

Hungry Bear píše:hlodací červíček ke konceptu: depo přesunout tam, kde je teď nakládka štěrku (logičtější připojení do stanice), tam kde je nyní depo udělat nakládkový obvod včetně překladište na 1000mm tramvaj (inspirováno Brandlem v Jablonci n.N.), tím skladiště u výpravní budovy bude pro spěšiny a poštu (neboli nepotřebuje volnou skládku na kterou tam není místo)
:wink:


Ahoj,
hlodací červíček už pracoval po komentáři Vládimíra, který psal, že by depa umístil jinam. Zkoušel jsem ho přesunout na druhou stranu, ale má to dva zásadní problémy:
1) Rotunda by byla natočena opačným směrem a z místa odkud ovládám kolejiště bych přišel o nejhezčí pohled na rotundu. Na předchozím kolejišti jsem koukal na zadní stěnu rotundy a fakt to není ono.
2) Oblouk na pravé straně má poloměr 550mm, což je dost málo. Takže se ho budu snažit maskovat přírodou - zařez a stromy. Kdybych tam umístil depo, tak by to šlo výrazně hůře a taky se mi nelíbí kolejiště, kde trať obkrouží celé depo.

Se skladištěm uvažujeme stejně. Bude sloužit pro spěšniny a nebude u něj volná skládka. Ta s dalšími skladišti bude situována mimo kolejiště za nádražní ulicí, proto jsem váhu a obrysnici umístil na kolej vedle skladiště, která vede mimo kolejiště.
Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod marwin » stř 08 lis, 2023 1:56 pm

Ahoj,
pokračuji na nádražní ulici. Vytáhnul jsem stavebnice městských domů od firem Auhagen, Faller, Artbeeren, Artitec a začal je pomalu sestavovat a skládat je vedle sebe, aby ulice lahodila oku.
Ulice se kroutí kolem depa, je do kopce a je 2,5 metru dlouhá :shock: , takže jsem si to opět udělal zkomplikoval, ale výsledek doufám bude stát za to úsilí. Celkem pěkně se mi povedly zakomponovat dobře známé domečky z Lokte.

Dlažbu tentokrát plánuji použít od Kibri, tak uvidíme, jak se poperu s vedením tramvajové trati.

Obrázek

Obrázek

Také jsem začal pracovat na vodárně:

Obrázek

Marek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod Zlámalík » stř 08 lis, 2023 9:36 pm

Práci Renauda Yvera asi znáš, mrkni kdyžtak na YouTube, má tam spoustu filmů ze svého parádního kolejiště.
Já jen, že mi to připomíná něco, co chci taky stavět a že by ti ty jeho skorofilmové triky mohly pomoct...
Mrkni sem: https://www.youtube.com/watch?v=9iGND5xU-Lk - jak na ulice, co mizí v dáli.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod Ivan » pát 10 lis, 2023 3:32 pm

Městská ulice s tramvají povýší kolejiště o další laťku výše. Není totiž moc kolejišť se znázorněním města. Začíná se to pěkně rýsovat ;).
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod prcek » sob 11 lis, 2023 7:57 pm

Zlámalík píše:Práci Renauda Yvera asi znáš, mrkni kdyžtak na YouTube, má tam spoustu filmů ze svého parádního kolejiště.
Já jen, že mi to připomíná něco, co chci taky stavět a že by ti ty jeho skorofilmové triky mohly pomoct...
Mrkni sem: https://www.youtube.com/watch?v=9iGND5xU-Lk - jak na ulice, co mizí v dáli.


Nerozumím ani slovo, ale mám mindrák na dalších několik let.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod Petr S. » sob 11 lis, 2023 9:23 pm

prcek píše:
Zlámalík píše:Práci Renauda Yvera asi znáš, mrkni kdyžtak na YouTube, má tam spoustu filmů ze svého parádního kolejiště.
Já jen, že mi to připomíná něco, co chci taky stavět a že by ti ty jeho skorofilmové triky mohly pomoct...
Mrkni sem: https://www.youtube.com/watch?v=9iGND5xU-Lk - jak na ulice, co mizí v dáli.


Nerozumím ani slovo, ale mám mindrák na dalších několik let.


Nic si z toho nedělej , MUDr Yver je chirurg a má tu přesnost všude . Jeho kolejiště taky v určitém okamžiku nekontrolovatelně bujelo , ale současný stav představuje cca 40 let práce .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod marwin » pon 13 lis, 2023 3:22 pm

Zlámalík píše:Práci Renauda Yvera asi znáš, mrkni kdyžtak na YouTube, má tam spoustu filmů ze svého parádního kolejiště.
Já jen, že mi to připomíná něco, co chci taky stavět a že by ti ty jeho skorofilmové triky mohly pomoct...
Mrkni sem: https://www.youtube.com/watch?v=9iGND5xU-Lk - jak na ulice, co mizí v dáli.


Děkuji za skvělé video, před časem jsem koukal na jeho youtube kanál, ale toto jsem přehlédl. Je to velmi inspirativní, finta s perspektivou u končící ulice je zajímavá. Fotopozadí s vysokými pecemi má od Fallera a nevypadá špatně ( https://www.faller.de/media/image/dc/d5/7e/180510.jpg ). Koukal jsem, že Faller dělá i pozadí města, ale je dost německé ( https://www.faller.de/media/image/a1/cb/34/180509.jpg )...

Já jsem využil víkend k pokračování na městě. Slepil jsem nahrubo městské domy a nachystal jejich uchycení k panelu. Vzhledem k tomu, že domy budou přes rozhraní segmentů, tak jsem je podlepil 5mm polystyrénem, který chytám ke kolejišti pomocí šroubů.
Na zadní stranu kolejiště jsem přišrouboval hliníkové jackely, o které bude opřena deska z 5mm polystyrenu a na ní fototapeta. Deska už tam je.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod Dusan » pon 13 lis, 2023 7:21 pm

Ty budovy jsou hodně cool ... 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod marwin » čtv 07 pro, 2023 9:17 pm

V depu vyrostla dvoupodlažní administrativní budova, je umístěna do prostoru mezi ulici a dílnu. V dolní části bude sklad, do kterého se bude vstupovat z průjezdu. V prvním patře budou kanceláře přístupné jak schodištěm z přízemí a taky z ulice.
Také v depu přibyla mála stavba pro vrchního inspirovaná budovou z varského depa.

Také jsem do města pořídil tramvaj T2, kterou budu muset přerozchodovat na metrový rozchod. Výrobcem je firma RA Došlý.

Obrázek

Obrázek

V depu vznikají pěkná zákoutí: 524.13 odpočívá mezi rotundou a dílnou, v pozadí je vidět administrativní budova, po ulici akorát projíždí tramvaj T2.

Obrázek
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod HonzaM » čtv 07 pro, 2023 10:39 pm

[quote="marwin"]

Také jsem do města pořídil tramvaj T2, kterou budu muset přerozchodovat na metrový rozchod. Výrobcem je firma RA Z/quote]
Pro tu tramvaj tam budou koleje s metrovým rozchodem?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod marwin » pát 08 pro, 2023 8:25 am

HonzaM píše:Pro tu tramvaj tam budou koleje s metrovým rozchodem?


Ano, jinak to nepůjde, koleje tam být musí :-).
Modelované fiktivní město je situované do podkrušnohorské pánve (můj oblíbený sudetenland). V této oblasti vládl metrový rozchod (Litvínov, Teplice, Ústí...), tedy volba rozchodu byla jasná. Tramvajová trať bude jednokolejná vedená středem vozovky, před nádražní budovou se přesune ke kraji vozovky k budově.
Na kolejiišti nebudou žádné výhybky a tramvajová trať bude jen jako maketa - nebude jezdit, ale raději ke kolejnicím připájím vodiče, člověk nikdy neví, co ho v budoucnu napadne...

Použiji žlábkové kolejnice od swedtram, pražce vytisknu na tiskárně a kolejnice k nim přilepím. Pražce pochopitelně nebudou vidět, budou skryty pod dlažbou. Zde se dají kolejnice koupit http://www.modellbahntechnik.at/swedtram.html . BTW. Mají i stavebnici výhybky za pouhých 50 Euro :-)
H0-ČSD, Rozpracováno: Lokálka 2. epocha, Hlavní trať 3./4. epocha, Hotovo: Loket, 456.0, 524.13
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod HonzaM » pát 08 pro, 2023 8:33 am

marwin píše:
HonzaM píše:Pro tu tramvaj tam budou koleje s metrovým rozchodem?


Ano, jinak to nepůjde, koleje tam být musí :-).
:-)

Myslel jsem samozřejmě napájené a s provozem. Plánuju tramvaj, ovšem v N, koleje Tomix.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod Zlámalík » pát 08 pro, 2023 9:02 am

Sakryš, to vypadá DOST dobře!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod ondřej001 » pát 08 pro, 2023 1:07 pm

Něco málo k pozadí zástavby domů v perspektivě. https://www.youtube.com/watch?v=TqsUZsiGrhg
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Marwinova hlavní trať, H0, 3./4. epocha

Příspěvekod Jirkátor » pát 08 pro, 2023 1:16 pm

A není škoda tu tramvajovou trať nechat jen jako nefunkční maketu? Mít na mém kolejišti místo, tak vůbec neváhám.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků