Plan kolajiska XIV/Pel-mel

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pel-mel

Příspěvekod bambulak » pát 10 pro, 2021 11:44 am

Jak dostat bláznivou osmičku do rozměru 510x470mm. Toť otázka!
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: Pel-mel

Příspěvekod StandaR » pát 10 pro, 2021 11:58 am

look23 píše:Procházel jsem všechny 4 díly od M.Ferdiána, ale tak znáte to. Jedno je moc čtvercové, druhé moc obdélníkové, ten rozměr 4 x 1,2 m je zrovna naprd. Ale děkuju za tipy.


Otoč to, není to naprd, je to paráda, bez problému tam dáš v H0 radiusy až po 540. Zkus popsat co by sis tam tak představoval, jaký provoz apod. Určitě něco poskládáme dohromady pokud bys opravdu chtěl.
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Pel-mel

Příspěvekod hank » pát 10 pro, 2021 1:51 pm

bambulak píše:Jak dostat bláznivou osmičku do rozměru 510x470mm. Toť otázka!


Přejdi do eNka.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pel-mel

Příspěvekod bambulak » sob 11 pro, 2021 4:59 am

hank: když jsem byl kluk, tak jsem měl TT. To není možné přejít na něco jiného. To bych zradil své dětství. A já na něj chci vzpomínat :) HAD, Sněžná, Krásňany jsou moje oblíbené plánky a teď ještě bláznivá osmička. Vždyť to je vše TT.
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: Pel-mel

Příspěvekod HonzaM » sob 11 pro, 2021 7:32 am

Jako kluk jsem měl PIKO H0, potom přšeĺ TT Zeuke. Ale pak začali u PIKO vytábět N. Později jsem měl možnost vyjíždět do zahraničí - dodnes mám v Budaoešti koupenoou elektrickou lokomotivu Minitrix BR03, šetsinápravová. Má dva motory, celokovovou lítou skříň. U N jsem zůstal, na daném prostoru se vejde dvojnásobek proti H0. Na prvním místě jsou u mne provozní možnosti, žádné “rychlíky” se dvěma vozy.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod HonzaM » sob 11 pro, 2021 7:48 am

Sandy píše:Já si tedy myslím, že od nedokončené práce se odcházet nemá....
Milan tu má spoustu restů!:

look23 píše:Mistře Milane, šlo by v H0 vykouzlit nějaké lokálkové kolejiště na rozměru 4 x 1,2 metrů? Děkuji


Mohl by třeba vymyslet nějaké univerzální kolejiště,v H0 třeba na ploše 200 x 100 cm a pak přidáváním 20% k jednotlivým rozměrům vytvářet příslušné modifikace. Abychom to nemuseli vymýšlet my. Protože, jak je všeobecně známo, myšlení bolí.... :roll:

EDIT:
Hlavně by měl konečně uspokojit HonzuM, protože ten si tady, chudák, ještě nevybral.

Sandy, nevím co Tě přivedlo k téhle úvaze. Postavil jsem několik kolejišť a několik modulů podle vlastních návrhů. S Milanem se osobně dobře znám, konzultoval jsem s ním svůj první modul (fiktivní stanice Filípkov). Měli jsme řadu diskuzí o tom, co by mělo být v jeho pubikacích, jenže on chce tvořit kolejiště, která užije co nejvíc modelářů. Zásadně odmítá modelově věrné perfektní kolejivo PECO Streamline, protože se mu s výhybkami s úhlem odbočení 10 stupňů nevejde tolik, co kolejivem s nemodelovými úhly odbočení. Návrhy svých kolejišť si tvořím sám, pro perfektní využití prostoru. Viz naše http://www.1ku160.cz.
Naposledy upravil HonzaM dne sob 11 pro, 2021 12:29 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod workous » sob 11 pro, 2021 11:09 am

Milane, jestli máš chuť dál nás obohacuj o své plánky pro motivaci ke stavbě nebo třeba jen pro naše snění když stavět z nějakého důvodu nejde...nenech se otrávit reakci některých nespokojených uživatelů nás spokojených je tu daleko víc. Myslím, že pokud to někomu vadí ať do uvedeného tématu nechodí když ví jak je vše špatně, také nechodím do restaurace tam kde mi nechutná a rozhodně to nikomu nevymlouvám, aby tam chodil prostě moje volba.Milane přeji ti a tvé báječně manželce Věrce hodně zdraví a užijte si vánoční pohodu a doufám, že ti Ježíšek něco vyklepe z pytle v tvé královské velikosti N.
Zdeněk z Chýnic u Práglu.
Naposledy upravil workous dne sob 11 pro, 2021 7:08 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Pel-mel

Příspěvekod jafobe » sob 11 pro, 2021 5:22 pm

look23 píše:Mistře Milane, šlo by v H0 vykouzlit nějaké lokálkové kolejiště na rozměru 4 x 1,2 metrů? Děkuji

Tady se můžeš podívat co se Ti zhruba vejde na rozměr 0,8 x 4 metry a podle toho usoudit co se Ti tam vejde když tu bude o polovinu hlubší...

turnov kolejiste.jpg

IMGP5319.jpg

IMGP2476.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků