Mircove nové koľajisko TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Vladimír_B » ned 28 bře, 2021 6:59 pm

Ahoj, když tak se podívej na plánek kolejiště Bezdružice, pro inspiraci. Má obdobnou koncepci v TT a někde by to tu mělo být.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod ToVa » pon 29 bře, 2021 5:22 am

Mě ještě napadlo "domácí elko". Kdyby se tedy daly rozměry trošku upravit. :wink: A nebo se jím můžeš inspirovat.

viewtopic.php?f=1&t=7747&hilit=dom%C3%A1c%C3%AD+elko
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 bře, 2021 9:26 am

Další elko, velmi podobné tvému námětu v TT jsou "Doupovské dráhy", 1932, 4000 x 2300, II.díl, str.46, 47, 48, 49, 50 a 51. :wink:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Mirec » pon 29 bře, 2021 6:39 pm

Ďakujem kolegovia za návrhy a pripomienky. Pozriem teda ešte nejaké, už urobené návrhy L-koľajísk.
Skúsim to ešte dáko prekresliť a dám upravený návrh na Vaše pripomienkovanie... :)
Mirec
Mirec
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17 úno, 2021 5:32 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Mirec » ned 23 kvě, 2021 7:22 pm

Tak zase po dlhšom čase som sa opäť prihlásil.
Po manželkiných ,,pripomienkach,, :) k môjmu plánu stavby koľajiska a možnostiam, ktoré mám doma, bude nakoniec koľajisko len popri jednej stene v izbe.
Rozmer vychádza na dĺžku cca 400 cm x šírka max. 115 cm. Pripomínam že ide mierku TT, koľajivo Tillig, epocha 4 ČSD.
Pozeral som rôzne možnosti plánov na nete, až som sa nakoniec dostal k plániku zo zošita od MŽ.
Prikladám odfotený plánik na Vaše pripomienky, či je nutné na ňom ešte niečo upravovať....
Drobné zmeny urobím asi na staničných koľajach........

Mirec
Přílohy
P5230799.JPG
Naposledy upravil Mirec dne čtv 14 říj, 2021 5:35 pm, celkově upraveno 1
Mirec
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17 úno, 2021 5:32 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod jirkan » ned 23 kvě, 2021 10:47 pm

Nejdříve bych to překreslil pro konkrétní kolejivo, zejména geometrii výhybek. Tyhle plánky to obvykle vůbec neřeší a pak někdy vychází reálné dílo dost překvapivé, zejména co se týče délky staničních kolejí. Zejména ta koncová stanice se z tohoto hlediska zdá docela problematická.
V souvislosti s tím je asi dobré si ujasnit, jaké vlaky tam budou jezdit, viz zmiňovaná délka staničních kolejí.
A za třetí bych pořešil skryťák, aby tam bylo dost kolejí pro vlaky z obou tratí (předpokládám, že vlaky z lokálky pokračují dál, jinak by to chtělo dořešit, kde a jak bude probíhat péče o lokomotivy z lokálky). A taky bych se ho snažil doplnit o vratné smyčky, aby kromě kroužení bylo možné i vlaky vracet.

Jinak předpokládám, že při této koncepci bude přístup i zezadu.....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Mirec » pon 24 kvě, 2021 6:37 pm

Ahoj Jirkan,
mám už nakúpené výhybky aj koľajivo, všetko od Tilliga. Rozložil a naskladal som si na kartón cca celé koľajisko.
V hlavnej stanici mi vychádza dĺžka koľajníc na cca 100cm a v koncovej stanici detto.
Jazdiť by som chcel aj Okuliarnika + 3-4ks Y-nky, samozrejme nejaký motorák......
Loko depo chcem umiestniť v koncovej stanici + nafta a príslušenstvo.
Skyťák bude v zadnej časti - min. 4 ks odstavné koľaje.(koľajisko bude možné odsunúť od steny)v prípade potreby....

Mirec
Mirec
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17 úno, 2021 5:32 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Mirec » pon 11 říj, 2021 8:17 pm

PA010819.JPG
Základný rám prvej polovice koľajiska
PA010819.JPG
Základný rám prvej polovice koľajiska
Mirec píše:Koľajivo bude všetko Tillig, mám už nakúpené nejaké flexi koľaje, výhybky EW1, EW2 a IBW.
Už som si skúšal stavať nejaké zhlavia, rozmery som si zhruba prenášal aj na plánik.
Stiahol som si z netu aj Scarm, ešte som si to ale nestíhal všetko prekresliť do PC.

Mirec
Přílohy
PA030829.JPG
PA010822.JPG
Naposledy upravil Mirec dne úte 12 říj, 2021 6:45 pm, celkově upraveno 1
Mirec
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17 úno, 2021 5:32 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Mirec » pon 11 říj, 2021 8:23 pm

Tak po dlhej letnej odmlke som sa opäť prihlásil. Stavbu koľajiska som už pomaly začal.
V prílohe posielam nejaké foto, postupne tak ako bude ,, stavba napredovať,, budem pridávať
ďalšie fotky.
Rozmer koľajiska nakoniec ostal 115cm x 406cm, bude na polovicu rozoberateľné.

Mirec[/quote]
Přílohy
PA110831.JPG
PA110832.JPG
Hlavná stanica so zhlavím.
PA110830.JPG
Prvá skúška pokládky koľajiva
Naposledy upravil Mirec dne úte 12 říj, 2021 6:42 pm, celkově upraveno 1
Mirec
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17 úno, 2021 5:32 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Ivan » úte 12 říj, 2021 2:12 pm

Ahoj, mám dvě poznámky.

Dle fotek mi připadá nástupiště dost blízko kolejí, máš dodržen průjezdný profil, či spíše projede ti tam vše z plánovaného vozového parku?

Na levém zhlaví nevidím kolejovou spojku, bude nebo je to takto finále? Bez ní tě to bude omezovat v provozu.

Jinak držím palce do další stavby. :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Mirec » úte 12 říj, 2021 6:39 pm

Ahoj Ivan,

koľaje zatiaľ kladiem na dosku na skúšku, uvidím ako bude všetko vychádzať....
Samozrejme aj koľaje na nástupišti budú osadené tak, aby bola správna prejazdnosť osobných vagónov......
Chcel som osadiť na ľavej strane koľajovú spojku, ale nevychádza mi to žiaľ priestorovo.
Ľavá koľaj bude klesať do tunela a následne do skyťáku, pravá bude zase stúpať - smer koncová stanica, ktorá bude na druhom diely koľajiska.
Ako bude postupovať stavba, zverejním ďalšie foto.
Mirec
Mirec
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17 úno, 2021 5:32 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 říj, 2021 6:20 am

Já se vyjádřím jen letmo.
- velká pochvala a poklona za solidní rám kolejiště ++++++ :mrgreen:
- jak už se zmínili kolegové Myšpulín a jirkan, plánek 41 (41A+41B+42A+42B) str.27 až 31 od V.Zusky ze sešitu A-4, je třeba podle geometrie kolejiva upravit
- zde jde krásně vidět tvoji nezpracovanost celkového projektu kolejového plánu kolejiště
- při sestavování stanice improvizuješ až pomalu tápeš, mé vyjádření neber ve zlém
- a co jsem nepochopil, proč máš ostrovní nástupiště
- na pravém zhlaví jsem pochopil, že bude jedna koleje z lokálky z hlavní tratě přístupna, kolej blíž k výpravní budově asi pro osobní vlaky z lokálky, protože nákladní vlak z hlavní tratě tam nemůže stát, protože se tam nedostane. Od té vybíhající levé výhybky uprostřed staniční koleje bude asi manipulační kolej kde bude stát skladiště s rampou a volnou skládkou
- ty dva camcoury nalevo dole jsou na co :?:
Asi tak z mé strany :wink:
-m-

Poznámka
Zkus se podívat na plánek kolejiště 27.Dolní Lhota /2000x1100/TT/ z I.dílu. Stačí kolejiště upravit podle svých představ.M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod Ivan » stř 13 říj, 2021 7:10 am

Tak to jooo, já už myslel podle špendlíku, že máš nalepeno.
Nemáš plánek nakreslen v nějakém programu, případně fotku takto položeného shora? Ta spojka by se podle mne mohla vejít. Nemyslím dvojitou, jen jednoduchou...
Ale samozřejmě finále je na tobě :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 říj, 2021 7:20 am

Jedno doporučení.
Oba osobní vlaky na hlavní trati přijíždějí k ostrovnímu nástupišti. Osobní vlak z lokálky přijíždí k nástupišti u výpravní budově. Ostrovní n. s nástupištěm lokálky je propojeno buď podchodem nebo nadchodem. Ve stanici na hlavní trati, může vyčkávat nákladní vlak Pn a na lokálce manipulační vlak. Výtažná kolej slouží pro posun na manipulační kolej, kde stojí skladiště s rampou a volná skládka. Posunem neruší provoz na hlavní trati. Lokálka má remízu pro přidělený stroj a zásobovací kolej, která slouží ke zbrojení stroje/lokomotivy-motorového vozu. Odstavná kolej patří k lokálce, pro odstavení buď osobních nebo přípojných vozů. Stanice má dvě stavědla. Zbytek viz.příloha.
-m-
Přílohy
Mirec.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Mircove nové koľajisko TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 říj, 2021 11:44 am

Druhá varianta
Manipulační vlak z hlavní tratě bude přijat na dopravní kolej pro lokálku. Posunem neblokuje provoz na hlavní trati. Na odstavné koleji jsou nakresleny čtyři přípojné vozy 010 (exBlm/Studénka). Je nasnadě, že lokálka bude mít potřebu maximálně dva přívěsné vozy 010, takže můžeme zde i odstavit nákladní zátěž pro/od lokálku.
-m-
Přílohy
Mirec varianta 2.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků