Stanice Nová a Stará Ves

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » stř 14 úno, 2024 6:55 pm

Také bych, měl přemalovat námezník. To dnešní provedení je už z roku 1958 nebo 1961.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod lajblt » ned 18 úno, 2024 10:56 pm

Dobrý večer, kolegové,
jsem rád, že má publikace o návěstidlech v síti ČSD na http://vlaky.bestsite.cz slouží i po mnoha letech od uveřejnění. :) Upřesním, že mechanická návěstidla hlavní i seřaďovací "rakouského" vzoru jsou v provozu dodnes, zrušeny byly pouze obdélníkové perforované desky předvěstí, nahražené v padesátých letech i mimo území Sudet plnými terči kruhovými německého vzoru.
Světelná návěstidla ESP, nahrazující tříramenná mechanická odjezdová návěstidla (odjezdy na TŘI různé tratě) zůstávala na místě a funkční i po změně návěstních předpisů v roce 1954, jen namísto tří zelených světel (z-č-z-x-z) zůstalo zapojeno jen jedno zelené světlo, případně bylo druhé nahrazeno bílým pro řízení posunu.
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » úte 20 úno, 2024 9:47 am

lajblt píše:Dobrý večer, kolegové,
jsem rád, že má publikace o návěstidlech v síti ČSD na http://vlaky.bestsite.cz slouží i po mnoha letech od uveřejnění. :) Upřesním, že mechanická návěstidla hlavní i seřaďovací "rakouského" vzoru jsou v provozu dodnes, zrušeny byly pouze obdélníkové perforované desky předvěstí, nahražené v padesátých letech i mimo území Sudet plnými terči kruhovými německého vzoru.
Světelná návěstidla ESP, nahrazující tříramenná mechanická odjezdová návěstidla (odjezdy na TŘI různé tratě) zůstávala na místě a funkční i po změně návěstních předpisů v roce 1954, jen namísto tří zelených světel (z-č-z-x-z) zůstalo zapojeno jen jedno zelené světlo, případně bylo druhé nahrazeno bílým pro řízení posunu.

Já zase děkuji za takové uveřejnění o návěstidlech.
Bohužel tuhle dobu nikdo nedělá, takže se i nevyrábí.
Ano snažil jsem se v tom orientovat, hledal jsem i jinde, jenže kolik lidí tolik názorů a přitom to jsou odborníci na tuhle problematiku. V archívech toho moc není, fotek na tohle téma je také poskromnu, staré filmy a staniční kroniky vám také více informací neposkytnou. A pamětníci, kteří v této době pracovali na dráze, už také nejsou.
Vím, že budou určité nepřesnosti, ale nedělal jsem je schválně.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Stanice Nová a Stará Ves

Příspěvekod Tempotaxi » pát 23 úno, 2024 5:13 pm

Tak pomalu se začíná zaplňovat depo dobovou technikou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 36 návštevníků