Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 26 říj, 2011 5:02 pm

Hezký,ale ne každý má k dispozici sokolovnu. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » ned 20 lis, 2011 7:09 pm

Není každý den posvícení... dnes, při běžném zapojování druhé stanice, jsem se rozhodl vyzkoušet zapojené periférie. Po chvíli bezproblémových testů se mi z neznámých příčin zbláznily výhybky, vše následováno pružkem kouře ze Zhlavíka. Kdo jste ho znali, vzpomeňte na něj :(

Jako první si toho všimla manželka se slovy "něco tady smrdí... jo a taky se ti z toho kouří".
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod Adam TT » pon 21 lis, 2011 1:08 pm

radekkrupka píše:Není každý den posvícení... dnes, při běžném zapojování druhé stanice, jsem se rozhodl vyzkoušet zapojené periférie. Po chvíli bezproblémových testů se mi z neznámých příčin zbláznily výhybky, vše následováno pružkem kouře ze Zhlavíka. Kdo jste ho znali, vzpomeňte na něj :(

Jako první si toho všimla manželka se slovy "něco tady smrdí... jo a taky se ti z toho kouří".


Tak to nezávidím, zapojovat to znova..., a ještě k tomu ten zhlavík taky nebyl zadarmo, že ? :shock:
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pon 21 lis, 2011 1:12 pm

Adam TT píše:
radekkrupka píše:Není každý den posvícení... dnes, při běžném zapojování druhé stanice, jsem se rozhodl vyzkoušet zapojené periférie. Po chvíli bezproblémových testů se mi z neznámých příčin zbláznily výhybky, vše následováno pružkem kouře ze Zhlavíka. Kdo jste ho znali, vzpomeňte na něj :(

Jako první si toho všimla manželka se slovy "něco tady smrdí... jo a taky se ti z toho kouří".


Tak to nezávidím, zapojovat to znova..., a ještě k tomu ten zhlavík taky nebyl zadarmo, že ? :shock:

No, míra škod zatím není známa. Jsem tak trochu na neznámém poli řekl bych :( Každopádně beze škod to rozhodně není... bude pro mě ale celkem složité najít příčinu. Důvodů můžebýt mnoho - zdroj napětí, některý přestavník, nějaký zkrat... sakra těch drátů je tam hafo.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod Adam TT » stř 23 lis, 2011 5:18 pm

radekkrupka píše:. Jsem tak trochu na neznámém poli řekl bych :( Každopádně beze škod to rozhodně není... bude pro mě ale celkem složité najít příčinu. Důvodů můžebýt mnoho - zdroj napětí, některý přestavník, nějaký zkrat... sakra těch drátů je tam hafo.


To je snad jediný důvod proč se obávám stavby kolejiště, provází to plno drátování.. výhybky, návěstidla, teď ten ovládací pultík, a pak to ještě nastavit tak, aby to vypadalo ,, modelově ´´ zároveň, a já nemusel pořád stíhat mačkat čudliky.
Adam Buchal TT - ČD/ČSD - kolejiště v plánu
Adam TT
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 24 říj, 2011 6:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pon 27 úno, 2012 9:58 pm

Po delší době pár obrázků. Takový kompilát posledních měsíců... hodně drátařiny a pak od něčeho trochu. Je to třináctá galerie z výstavby a tak trochu smůly přijít muselo :)

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod cernos » úte 28 úno, 2012 8:17 am

Pěkný pěkný to máš Radku, radost se na Tvé galerie podívat ;) Jen tak dál ať se daří
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pon 28 kvě, 2012 7:35 am

Protože se množí dotazy, jak to dopadlo s paličatým Zhlavíkem, vězte, že dobře. Zhlavíka mi pan Báňa (přímo tedy pan Němeček) vyměnil za nový kus, a ten již podle prvních zkoušek běhá správně.

Momentálně je stavba kolejiště i další práce na modelech přerušena. Čeká mě změna zaměstnání, spojená se stěhováním přes půl republiky. Na druhou stranu, budu mít teď blíž ke skutečné železnici, i když spíše té koridorové a novodobé. Kolejiště se bude stěhovat až výhledově, později. Předpokládám na podzim nebo na jaro. Prozatím jsem ho uložil ke spánku a budu za ním jezdit pouze na výlety :)

A pokud vše dopadne dobře, za pár let by mohlo mít kolejiště novou místnost v novém domově. Tož držte pěsti a zachovejte mi přízeň :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 kvě, 2012 12:23 pm

radekkrupka píše:Protože se množí dotazy, jak to dopadlo s paličatým Zhlavíkem, vězte, že dobře. Zhlavíka mi pan Báňa (přímo tedy pan Němeček) vyměnil za nový kus, a ten již podle prvních zkoušek běhá správně.

Momentálně je stavba kolejiště i další práce na modelech přerušena. Čeká mě změna zaměstnání, spojená se stěhováním přes půl republiky. Na druhou stranu, budu mít teď blíž ke skutečné železnici, i když spíše té koridorové a novodobé. Kolejiště se bude stěhovat až výhledově, později. Předpokládám na podzim nebo na jaro. Prozatím jsem ho uložil ke spánku a budu za ním jezdit pouze na výlety :)

A pokud vše dopadne dobře, za pár let by mohlo mít kolejiště novou místnost v novém domově. Tož držte pěsti a zachovejte mi přízeň :)


Tak držíme palce,ať ti vše naplánované dobře vyjde :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » sob 11 kvě, 2013 10:56 am

Kolejiště má sice momentálně pozastavenou výstavbu, nicméně minulý týden alespoň zažilo trochu provozu. Za ten pohled na rozzářené oči dětí, byť cizích, to stojí :)
Přílohy
DSC_0722uprresize.jpg
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pát 13 čer, 2014 11:21 am

Tak takhle se balí sbírka... jedna etapa v životě modeláře je u konce. Začíná však další :wink:
DSC_4594uprres.jpg

DSC_4764uprres.jpg
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pát 13 čer, 2014 11:28 am

Rozebírání a stěhování kolejiště, to je složitý logistický úkol
DSC_4689uprres.jpg

DSC_4695uprres.jpg

DSC_4700uprres.jpg
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pát 13 čer, 2014 11:36 am

Stěhování
DSC_4706uprres.jpg

DSC_4719uprres.jpg

DSC_4752uprres.jpg
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 13 čer, 2014 11:41 am

kam to stěhuješ jsi to měl v pěkný místnosti ? teď kurník :lol: :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Kolejiště TT - L 3,7x2,2 m - radekkrupka

Příspěvekod radekkrupka » pát 13 čer, 2014 11:56 am

Cimru jsem měl suprovní, ale na špatném místě :) Teď se ty moje mašiny trochu projedou (450 kiláků) - u nás lze jen těžko vést někam dál. Snad jedině že by si Ostravaci zajeli vyvětrat ten svůj Frydlant někam do Chebu...

Dneska vyráží první várka, zatím jen krabice. Pro kolejiště zatím zajišťuju adekvátní odvoz.
Přílohy
mapa_.jpg
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků