Kolejiště Schwarzbach (TT)

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Zlámalík » pát 08 led, 2021 10:25 am

No máš to jak do klenotnictví, paráda.
Soudruzi v NDR nepoužívají u popelové jámy pod kolejnicemi podélné pražce? No asi ne, jak jsem se díval. Ale asi by tam měla být betonová hrana.
Heslo Schlacke-grube (pro ostatní pátrače).
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » úte 13 črc, 2021 11:24 am

Na http://www.trainmania.info/ jsem přidal odkaz na galerii fotek ze stavby kolejiště včetně krátkých popisků pod nimi.

23-stavba.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 říj, 2021 8:54 am

Přidal jsem další povídání a fotky, tentokrát o doplňcích, které plánuji použít na kolejišti: http://www.trainmania.info/kolejiste_no ... #zarazedla

zarazedlo-03.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » pát 21 led, 2022 8:45 am

Přihodil jsem na http://www.trainmania.info/kolejiste_no ... oinstalace pár slov a fotek k elektroinstalaci na kolejišti.

57-elektroinstalace.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » pát 25 bře, 2022 10:00 am

Stavba kolejiště stále pokračuje, dnes vyvěšuji další povídání a fotky: http://www.trainmania.info/kolejiste_nove.html#krajina

88-stavba.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Sandy » ned 27 bře, 2022 8:13 am

1./ Ten most spadne
2./ Silnici bych vedl podél skladiště https://sandyh0.rajce.idnes.cz/Krinec/1100368407, panelku bych udělal jen u pravého čela skladiště.
3./ Silnici bych ukončil u staniční budovy. Nedojde k vytvoření "stolové hory" v pravém zadním rohu
4./ Přes pravé zhlaví by mohla vést obslužná komunikace k výtopně. Maximálně tři metry široká, nezpevněná, klidně i šikmo přes koleje
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Zlámalík » ned 27 bře, 2022 7:20 pm

Mišáku, reaguju na popis u Tebe na webu:
- V čem je výhoda sádry od Nocha oproti sádře běžné, resp. tmelu na sádrokarton? Cena skoro tři sta za kilo je celkem odvážná... A jen doplním, že oproti návodu stačí vylít skořepinu, ne celou "cihlu". Pak se to do sebe dobře pasuje, když chci větší celek.
- Jak ty zmíněné pigmenty na skálu fungují? To je jako barva k napouštění?
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1830
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » ned 27 bře, 2022 7:54 pm

Sandy: doporučuji přečíst si od začátku průvodní text o kolejišti, kde předesílám pár věcí právě proto, abych předešel těmto připomínkám. Některých nesrovnalosti jsem si vědom a jsou záměrem. Prostě a jednoduše: chci si hrát. :wink:
Naposledy upravil Trainmaniak dne ned 27 bře, 2022 7:59 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » ned 27 bře, 2022 7:59 pm

Zlámalík: Sádra - tak příště. Tohle je už hotový. :)
Barvy - ano, napouští se to, nanáší se přibaleným molitanovým "štětcem".
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Sandy » ned 27 bře, 2022 9:37 pm

Trainmaniak píše:Sandy: doporučuji přečíst si od začátku průvodní text o kolejišti, kde předesílám pár věcí právě proto, abych předešel těmto připomínkám. Některých nesrovnalosti jsem si vědom a jsou záměrem. Prostě a jednoduše: chci si hrát. :wink:

Moje připomínky přece vůbec nezpochybňují tvoje přání hrát si.
Pokud chceš dovést svůj pokus o "endérácký vlakodrom" ad absurdum, pak s tím nemám problém.
Ale moje připomínky (snad kromě poznámky o mostu) vůbec nezpochybňují tvůj záměr. Jsem tak nebetyčně seběvědomý, že si myslím, že tvůj záměr "zlidšťují", aniž by se od něj nějak dramaticky odkláněly.
Stále to bude "vedení trati" ( správně česky layout) z dob, kdy řadě z nás bylo moře po kolena....
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 27 bře, 2022 9:50 pm

Každý si může stavět co chce, a třeba i vědomě. Přesto mi vrtá hlavou proč např. zrovna ten most postavit blbě, když se dá správně, nebo aspoň líp. Stačí opěru u kraje kolejiště udělat rovnoběžněji s dolní tratí , aby se most nemusel lámat a vyšel tam v půdorysu kosodélník, nebo aspoň lichoběžník. Zkrátka most, který bude mít hlavní nosníky přímé.
Zvlášť, když chceš kolejiště občas vystavovat, by stálo za to podobné kopance ze starých BTTB a podobných návrhů neopakovat. Na výstavě to uvidí tatínek a udělá to dětem, ty to budou brát jako normu taky a šíří se to dál a dál :( A navíc se už budou ohánět tím, že to tak viděli u modeláře, protože neví, že si zrovna “jenom hrál” :)
Jinak hraní zdar!

Edit: koukám, že než jsem to naklepal, už psal Sandy v podobném duchu.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » pon 28 bře, 2022 4:29 am

Tak ještě jinak:

1. Ten most spadne
Nespadne, je dobře přilepený. :) Vím, že je to takhle ze statického hlediska blbost, ale z optického hlediska to vypadá lépe než cokoli jiného, co mě napadlo. Překopávat to nebudu. Holt se ty koleje kříží tak nešikovně. Nemyslete si, že jsem nezvažoval i jiné varianty právě kvůli tomu, abych se tomuto řešení vyhnul. Nakonec rodinná modelářská rada, jejíž členem jsem výhradně já, stejně schválila toto. :) Mohl jsem prodloužit zadní tunel, to by bylo možná nejlepší řešení, ale nechtěl jsem přijít o dalších cca 40 cm viditelně tratě.
2. Silnici bych vedl podél skladiště https://sandyh0.rajce.idnes.cz/Krinec/1100368407, panelku bych udělal jen u pravého čela skladiště.
Určitě by to tak šlo, mám to na původním kolejišti, ale není to bezpodmínečně nutné a já to chtěl takto.
3. Silnici bych ukončil u staniční budovy. Nedojde k vytvoření "stolové hory" v pravém zadním rohu
Jednak jsem chtěl průběžnou silnici, jednak jsem nechtěl mít z kolejiště úplnou placku, jednat to po dotesání a zalesnění bude vypadat jinak. I teď to má do stolové hory daleko. :)
4. Přes pravé zhlaví by mohla vést obslužná komunikace k výtopně. Maximálně tři metry široká, nezpevněná, klidně i šikmo přes koleje.
Souhlas, ta už tam vede, jen ještě není na fotkách.

Nemůžu brát ve všem ohled na potenciální diváky a jejich děti. Ti zvídavější se třeba zeptají, tak jim to vysvětlím. Ta jedna/dvě výstavy za rok, pokud vůbec... :) Můžeme to brát tak, že mám na kolejišti zvláštnost, tedy most, který drží silou vůle. :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Střelec » pon 28 bře, 2022 5:55 pm

Postav k tomu mostu nějakýho svatýho nebo boží muka a pak bude každýmu jasný, co ho drží.... :lol:
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » stř 27 dub, 2022 11:10 am

Vyvěsil jsem další příspěvek, který pojednává o stromech a keřích: http://www.trainmania.info/kolejiste_nove.html#stromy

105-stromy.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejiště Schwarzbach (TT)

Příspěvekod Trixt » stř 27 dub, 2022 2:41 pm

Máš to moc pěkné. :) Byl by nějaký celkový pohled na současný stav kolejiště?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků