Naděje III - TT 360x200

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » sob 09 kvě, 2020 12:37 pm

Tak jsem udělal finální přeměření pro výrobu modulů, a upravil jsem kolejové schéma a hlavně SN - jeho rozdělení pro zaústění 2 tratí. Láká mě simulace provozu na trati A-B-C-D a zpět do A. :wink: S tím, že v části B-C-D je posílen provoz motorákem (nebo to je odbočná lokálka) Proto SN "D" má navíc odstavné koleje pro tyto oboustranné osobní soupravy. V SN je uprostřed objízdná kolej pro mašiny, společná pro obě koncové stanice.

Moc vlaků nemám, v plánu mám provozovat 6 vlaků, což bude akorát :wink: V případě nouze můžu do SN C přidat jednu kolej.
Přílohy
2_trate_nahled.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » ned 10 kvě, 2020 12:26 am

Přidávám náhled krajiny. Vše se odehrává mezi řekou a skalami - takové třeba České Švýcarsko - romantika - po silnici z kopce do kopce si jede k nádraží autobus, ale pozdě, Vindobona ho předjíždí a navíc na přejezdu už padaj závory... Vodákům na řece je to šumák, maj co dělat - v korytě řeky samej šutr a málo vody, je sucho... Ale ta vůně dřeva! Je ho tolik a voní až k nádraží, nestíhá se nakládat, jo kůrovec je prevít...

Vešlo se mi tam vše - faller car, most, trať v zářezu, ve skále, přejezd se závorami, v budoucnu můžu depo ve stanici rozšířit přídavným modulem o točnu :twisted:
No ale nevím, jestli tam ještě nepřidat krátký tunel - vyznačen červeně, co? 8)
Přílohy
Nadeje2020krajina.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 10 kvě, 2020 7:07 am

Ahoj, skrytých tratí tam máš dost, tunel bych nepřidával.
Ten provoz myslíš tak, že ABCD je hlavní trať a v B odbočuje lokálka někam jinam (do E = C).
Na hlavní trati bude úzké místo st. C a trať do D, takže bych spis posiloval provoz A-B. Je to vlastně ta hlavní =viditelná část kolejiště. To posílení jde velmi snadno např. Os. Vlaky, které konci v B a dal pokračují jen Rychlíky nebo Sp vlaky. Takových stanic je bohužel dost nejen na hranicích Ústeckého kraje.
V nákladní dopravě jezdí mezi B-A Pn vlak se dřevem, v protisměru naváží prázdné vozy, nebo Mn vlak jede z A, obslouží stanici B a vrací se zpět do A. Směr C,D je téměr bez nákladní dopravy. Trať B-E obsluhuje Mn vlak jednou za uherský rok.
Jo, kdybys místo nakládání dřeva zvolil jiný motiv, kam jezdí kryté vozy, cisterny apod., sice nebudeš aktuální, ale nemusel bys řešit jak dostávat náklad do vozů a do/ za budovy skladiště, továrny, sila... se dá schovat oblouk trati.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » ned 10 kvě, 2020 1:58 pm

Michal Šuhajda píše:Ahoj, skrytých tratí tam máš dost, tunel bych nepřidával.
Ten provoz myslíš tak, že ABCD je hlavní trať a v B odbočuje lokálka někam jinam (do E = C).
Na hlavní trati bude úzké místo st. C a trať do D

Ahoj Michale, nechám to tedy bez tunelu :wink:

Ono to je v plánu tak, že malý motorák vůbec do C nezajede - za první výhybkou v tunelu se zastaví a posviští rovnou do kusých kolejí v D (spíše tedy kusé v D = E) :wink: Tímto způsobem mohou ze stanice odjíždět na všechny tratě všechny vlaky současně.

Michal Šuhajda píše:Jo, kdybys místo nakládání dřeva zvolil jiný motiv..

To jsi mi správně připomněl - já zapomněl, že mám již stavebnici pivovaru :)
Každopádně co bude na vlečce a jak ten roh bude vypadat, je pro mě teď nepodstatný, přijde na řadu až nakonec...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod sidlo » ned 10 kvě, 2020 2:52 pm

Přiznám se, že postrádám smysl tratě C - D.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » ned 10 kvě, 2020 3:07 pm

sidlo píše:Přiznám se, že postrádám smysl tratě C - D.

Do C se mi nevejde druhé zhlaví, aby to mohla být stanice. Kvůli délce staničních kolejí.
Leda, že bych tam dal na konec přesuvnu, nebo druhou točnu...
Ale je tam málo místa i na šířku - rovných 20cm - pak už zasahuji do vstupu dveří :|
Zadní skrytá kolej C - D je již v části za nádražím vybudována, není problém ji tedy využít.

Zkusím to proměřit ve wintracku, jestli se tam točna vejde :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod sidlo » ned 10 kvě, 2020 3:27 pm

Vím že se to už probíralo. Přesto bych zadní kolej obětoval a v A-D místo točny udělal smyčku. Takto to vypadá jako dlouhý inglenook.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » ned 10 kvě, 2020 3:44 pm

sidlo píše:Vím že se to už probíralo. Přesto bych zadní kolej obětoval a v A-D místo točny udělal smyčku. Takto to vypadá jako dlouhý inglenook.

Ale to nemá šanci se tam vejít. Musel bych SN hodně posunout na viditelnou trať. Smyčka navíc hodně zasahuje do prostoru, pak už by nebylo v pokojíku k hnutí / dělat cokoliv jiného...
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » ned 10 kvě, 2020 3:49 pm

sidlo píše:Přiznám se, že postrádám smysl tratě C - D.

téměř metrové koleje by se do C vešly
jen se obávám, jestli po objetí mašinou, se budou v obloukovém zhlaví dobře spojovat spřáhla :?: potřebuji aby to fungovalo na 100% abych mohl programovat jízdy přes TC
Přílohy
Nadeje2020fin_nadraziC.jpg
Nadeje2020fin_nadraziC.jpg (37.1 KiB) Zobrazeno 4696 krát
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » ned 10 kvě, 2020 9:48 pm

Tak ještě 2 studie... Po rozmýšlení v místnosti by mi asi nevadilo obětovat roh v místnosti - na plánku vlevo nahoře - segmentem cca 80 x 80cm. Mohl by se ten segment využít na otočení vlaku, případně i na tu spirálu, kterou moc nemusím, ale...ale odměnou by mi bylo získání více místa v místnosti tím, že bych měl po ostatních stěnách pouze úzké segmenty. A kolejiště je dostatečně vysoko, není problém zklesat o patro níže.

1-kolejka by byla triviálně jednoduchá na stavbu. Trať by krásně přirozeně zklesala podél místnosti, nebylo by třeba spirály. Možná bych mohl na ní zřídit menší stanici/výhybnu, příp. další vlečku, aby manipulák měl po cestě více zábavy

2-kolejka by urychlila provoz a zlepšil se dojem, že vlak jede ze stanice "svým směrem", neodjiždí společným tunelem.. Možná by mohla být i falešná (bez těch propojek), jako dvě tratě poblíž sebe, ušetřilo by se 8 výhybek, a to se na necelých 3 metrech možná dají přihmouřit oči s jízdou v protisměru :twisted: . Pro přehlednost tam není zakreslená spirála, ale bude nutná.

Tak mám zas o čem přemýšlet... :wink:
Přílohy
Nadeje2020_dokola_v1.jpg
Nadeje2020_dokola_v2.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod sidlo » pon 11 kvě, 2020 6:20 am

Mě osobně se moc líbí verze jednokolejka. A z praktických důvodů bych v pravém horním rohu udělal vratnou smyčku pro skryťák. Hodně se tím zjednoduší provoz skryťáku.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod chameleon » pon 11 kvě, 2020 7:51 am

sidlo píše:Mě osobně se moc líbí verze jednokolejka. A z praktických důvodů bych v pravém horním rohu udělal vratnou smyčku pro skryťák. Hodně se tím zjednoduší provoz skryťáku.

To už nejde. Tam je stůl a pracovní místo. Viz foto na 1. straně. Proto i segment bude vykouslej.
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 kvě, 2020 7:53 am

Především vítej Jiří po pěti letech zpět. K tvému projektu se kluci vyjádřili, mezitím jsi v noci spáchal další varianty a vložil je zde. Plánek místnosti jsem dostal, koukal jsem že u dveří jsi mi vynechal výklenky, tzn, že tam bude v budoucnu obklad stěny, počítám sadrokartón nebo obložení.
Mě se nejvíc zamlouvá varianta ze dne ned kvě 10,2020 1:26 am
stanice A - nelíbí se a mám výhrady hlavně vůči té točně, rozumím proč točnu chceš mít
stanice B - původní předloha a nedokončena stavba
stanice C - jde drobnou úpravou šikovně vyřešit, tak že vlaky mohou jezdit normálně, nemusí se sunout
stanice D - stejný argument jak u stanice A

To že je druhá trať skoro celá skrytá, je škoda. Řešení zde z kluci již popsali. Jde právě krásně zkombinovat s polabskými skalami.
Dalším rozhodujícím elementem je čas vůči tvým dětem (i děvčata jsou nadšenými vyznavačky našeho hobby) a to jak rostou.
Potřebuješ stavebně jednoduchou a rychlou variantu, ale zároveň atraktivní. Ten díl vlevo nahoře bych použil, pivovar se určitě vejde. Je to malá stavba.
Zatím
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 kvě, 2020 7:55 am

chameleon píše:
sidlo píše:Mě osobně se moc líbí verze jednokolejka. A z praktických důvodů bych v pravém horním rohu udělal vratnou smyčku pro skryťák. Hodně se tím zjednoduší provoz skryťáku.

To už nejde. Tam je stůl a pracovní místo. Viz foto na 1. straně. Proto i segment bude vykouslej.

To jsem přehlédl, :oops: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: nová Nová Naděje -> TT segmenty 360x200

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 kvě, 2020 7:58 am

chameleon píše:
juroH0 píše:V akej výške máš máš temeno koľaje ?

tak přibližně 130cm

A rozdíl mezi 130,0 cm a oknem :?:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků