Naděje III - TT 360x200

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » úte 24 lis, 2020 12:37 pm

mini segmenty spodní dvoukolejky se začínají vinout kolem místnosti
Přílohy
2kolej01.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » pon 28 pro, 2020 3:54 pm

Chtěl jsem co nejvýhodnější stoupání ve spirále, tak jsem jí vyrobil následovně. Třeba se to bude někomu hodit.

překližka - 9mm
prohlubeň - 5mm
korek - 2mm

Stoupání mi pak vyšlo 2,5cm/metr (45mm dle Nem + 4mm překližka + 2mm korek + 2mm pražce + 2mm kolejnice = 55mm. R353)

s tuhostí jsem spokojený, spirálu drží 5 tyčí
SkladbaSpiraly.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod Trixt » úte 29 pro, 2020 12:06 am

Jakpak jsi to vyráběl? Sám doma nebo sis to nechal někde vyfrézovat?
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » úte 29 pro, 2020 12:59 am

Trixt píše:Jakpak jsi to vyráběl? Sám doma nebo sis to nechal někde vyfrézovat?

U nás v práci na CNC, to bych doma nedal :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 led, 2021 9:00 am

Jak stavba kolejiště Jiří jde? Hořím čím dál tím větší zvědavostí :wink: . Mít CNC, to je super výhoda.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » úte 19 led, 2021 10:49 pm

milan ferdián píše:Jak stavba kolejiště Jiří jde? Hořím čím dál tím větší zvědavostí :wink: . Mít CNC, to je super výhoda.
-m-


Milane u mě pořád jsem v době dřevěné = není moc co fotit = vyrábím jeden segment za druhým dokola kolem místnosti, abych tu "zaprášenou" práci měl za sebou :wink:
Na některých segmentech ale již lepím podloží a pokládám první koleje, abych měl změnu..
Naposledy upravil chameleon dne stř 20 led, 2021 6:30 pm, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod Zlámalík » stř 31 bře, 2021 3:48 pm

Jiří, děkuji Ti za inspiraci. Sice jsem zatím v době minikolejišťové a než spravím půdu, tak ještě budu, ale plány a nápady tady pořád jsou, a hlavně ta naděje že se mi na té půdě podaří taky něco vytvořit. Prošel jsem to tu celé, koncept tratě dokola a přitom odněkud někam není špatný, s dovolením se nechám inspirovat.
Dřív jsem si udělal návrh na vytvořil klasické L (viz https://tt120.zlamal.cz/velka-paka-sen-o-kolejisti/) ale pořád pošilhávám po možnosti nechat tam delší viditelnou trať a Tvoje řešení se mi zamlouvá moc. Pokud by to mělo být na patra, tak bych ale lokálku nechal na tenčím horním okruhu, blíž u zdi a hlavní trať se stanicí na širším dolním, víc vystrčenou k obsluze. Ale to je jen úvaha - no, než se k tomu dostanu a stavebně to připravím, mám tak dva roky na přemýšlení :D

Edit: Ještě doplním, že podobné řešení, kdy jdou dvě tratě dlouho spolu kopcovitým terénem, jedna kolem vody a jedna v půlce kopce, je v Rakousku na západ od Schwarzachu (Schwarzach im Pongau/Sankt Veit, https://goo.gl/maps/GPiftqBVX987SfXW7) - dolní trať jde na Zell am See/Mnichov a dál na západ, nahoře je Tauernbahn na Bad Gastein/Villach. A na obou se valí Taurusy s kontejnery, to je pokoukáníčko :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1820
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » stř 31 bře, 2021 5:52 pm

Díky Jirko za příspěvěk, současná Naděje je jen další evoluční krok :wink: Chtěl jsem co nejvíce zrecyklovat předchozí projekt, už by se mi ani nechtělo tvořit něco nového od nuly. A podařilo se mi ukořistit výklenek v obýváku cca 4x2m, oddělil jsem si ho příčkou s dveřma a jelikož to je nudle a nechtěl jsem prostor vyplnit velkým kolejištěm, tak jsem se vydal kolem stěn. Inspiroval mě tenhle týpek - viz video Ale oproti němu mám pouze 2 a půl patra :!: :)

Počítám, že ty bys taky Velkou Paku takto zakomponoval, viď? Je nádherná, tvojí špičkovou práci znám...

Koukám, že už jsem sem dlouho nepřispíval. Dobu dřevěnou mám hotovou, teď už se pouštím do pokládky...ikdyž pořád utíkám k jiným projektům (teď stavím svůj první vagón v životě) atp... Nakonec jsem pozměnil vrchní patro - koncovou staničku na horské trati jsem přesunul, na jejím místě nad smyčkou končí vlečka k pivovaru - případně mohu tudy stoupat do dalšího patra :D
Zubačka je znázorněná zeleně. Horní skryťák se smyčkou dostane mnohem delší koleje:
Fin_Layout_Jiri.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod milan ferdián » stř 31 bře, 2021 6:08 pm

Hmmm, koukám Jiří, že redukuješ. Tak o to víc jsem zvědavější :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod Zlámalík » pát 02 dub, 2021 9:29 am

Ahoj Jirko, díky, no ano, právě "recyklace" je to správný heslo. Na Velké Pace jsem si ani pořádně nezajezdil (nikdy k ní nevzniklo pokračování) tak by bylo škoda ji nevyužít. A Malou Paku využiju jako stanici na lokálce, je navržená jako průjezdná, i když aktuálně končí ve zdi. Já sice chtěl kolejiště, kde bude širá krajina na focení, ale jak vidím, kolik toho zvládnu, tak se mi tyhle zkombinované miniverze začínají víc a víc zamlouvat, krajinu pořeší Photoshop, když už by mě to zas chytlo (poznámka: do modulů nejdu). Tvůj koncept je dobře vyvážený mezi stanicí a širou tratí, přitom to není megastavba jak pro klub a dá se doma zvládnout.

Milane, myslím, že Jirka moc neredukuje, na plánku není zobrazeno to dolní patro (viz výjezd ze stanice doleva)

Ten týpek to má dobrý, jen teda řemeslně prasácký. Konceptem se řiďme, provedením nikoliv :D Pošli fotky kolejiště i vagónu, jsem zvědavý, jak pokračuješ!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1820
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod Zlámalík » stř 16 bře, 2022 1:07 am

Nějaké novinky zde? Jsou tady zvědavci!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1820
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » pon 18 dub, 2022 10:11 pm

Zlámalík píše:Nějaké novinky zde? Jsou tady zvědavci!

Téměř po roční pauze jsem zpět :D A dělám co to jde i po nocích! Důkazem jest přiložené pracovní foto, jedinečné :wink: neboť pro snadnější pokládku kolejí a krajiny je výjimečně sundané horní patro a segmentíky s dvojkolejkou jsou pěkně vidět... Kdybych u toho nepopíjel, neposlouchal Beat, nekochal se, nerozjímal... tak už bych byl o patro výš :roll: Snad jsem zvědavce nezklamal :wink:
20220418_234327.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod Zlámalík » úte 19 dub, 2022 9:34 am

Paráda! Přesně tohle se mi líbí. Už jsem přišel na to, jak svoji Velkou Paku roztáhnout do stran, aniž bych musel stavět celé nové kolejiště a tohle je pro mne velká inspirace.
Na oplátku mrkni k jednomu týpkovi do Rakous, pokud náhodou jsem už nedával odkaz. Taky to má na patra nad sebou a v reálu to není vůbec poznat.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1820
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod RadekH0 » ned 29 kvě, 2022 3:26 pm

Ahoj,
Mohl by jsi prosím prozradit, jak vysoko od země máš jednotlivá patra kolejiště?

Díky.
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Naděje III - TT 360x200

Příspěvekod chameleon » úte 28 čer, 2022 4:59 pm

RadekH0 píše:Ahoj,
Mohl by jsi prosím prozradit, jak vysoko od země máš jednotlivá patra kolejiště?

Díky.

promiň za zpoždění :wink:
75cm = výška pracovních stolů
89cm = spodní skryťák
120cm = hlavní nádražíčko (z nějž pokračuje hl. trať a začíná horská trať)
130cm = horní skryťák hl. trati
140cm = koncová stanice horské tratě
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jipol57, Jirkátor a 19 návštevníků