TT Senomaty podle MF

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod jardaficz » pon 04 kvě, 2020 8:22 pm

Po dlouhé době opět trocha plánování. Vlevo kolej k jednomístné remíze. vpravo manipulační ke skladišti či volné skládce.
Jinak mě rozložení nenapadlo.
plan.png
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod Adam96 » sob 09 kvě, 2020 7:26 pm

Nechci ti nic hanit, netuším jak moc se chceš přiblížit realitě, ale ta remíza v malé mezilehlé stanici je tak trochu pěst na oko, obecně řečeno se remízy stavěly v v koncových, odbočných, případně významnějších mezilehlých stanicích, což tato třech kolejích asi nebude. Spíš by té kusé koleji vlevo slušela vlečka, třeba nakládková rampa pily, nebo by tam sedla vlečka agrochemického podniku - pestrý provoz, vozy na obilí, cisterny a samovýsypné vozy s hnojivy, nakládka řepy, atd.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod Ivan » ned 10 kvě, 2020 6:41 pm

Ad remíza, ano, spíš nepatří, ale chápu modeláře, že ji chce mít, já ji tam také plánuji, lze to trochu okecat:
-stanice kdysi bývalá koncovou, dnes tak občas nocuje motorák pro ranní posilový spoj ve vytïženějším úseku trati (nebo v pozdější epoše sídlí muzejní klub)
-stanice je na konci velkého stoupání, výtopna slouží pro postrkový stroj

... aneb kompromisy na malém prostoru, když chce člověk zachovat možnost kroužení na kochačku. Pakliže však je zájem být co nejvěrnější realitě, řídil bych se Adamovou radou.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod Jirkátor » ned 10 kvě, 2020 7:14 pm

Nechte ho, každý chce mít depo. Je to lepší než rotunda s točnou pro osm stání. ;)
Třeba tam dřív přidávali nezavěšený postrk. Předpokládal bych ale u té koleje do remízy, ještě jednu krátkou zásobovací kolej.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1038
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod radula63 » ned 10 kvě, 2020 9:45 pm

Ivan píše:Ad remíza, ano, spíš nepatří, ale chápu modeláře, že ji chce mít, já ji tam také plánuji, lze to trochu okecat:
-stanice kdysi bývalá koncovou, dnes tak občas nocuje motorák pro ranní posilový spoj ve vytïženějším úseku trati (nebo v pozdější epoše sídlí muzejní klub)

Má to logiku i ve skutečnosti. Například na Horním pacifiku stanice Kácov.
Stanice Kácov byla krátkou dobu koncovou stanicí , když byla v r. 1901 zprovozněna trať Čerčany- Ledečko- Kácov. Proto byla vybavena i remízou pro parní lokomotivy, ačkoli o dva roky později byl dokončen protilehlý úsek Kácov-Světlá /n. Sázavou a stanice se stala průjezdnou, jak ji známe dnes.
Výtopna v Kácově je původně stejná jako v Ledečku. Později ze 4 oken prodloužena na 6 oken. A po další delší době zas prodloužena o další 2 okna. Tedy na 8 oken, tedy dvojnásobek výtopny v Ledečku. Prodlužování (i to první) bylo v době, kdy už stanice byla z dnešního pohledu mezilehlou. Avšak vlastně byla i koncovou. Potkávaly se zde 2 tratě a případně mohly nocovat 2 parní třínápravové lokomotivy.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 kvě, 2020 7:01 am

Nevím co tu řešíte, i když musím přiznat, snažíte se dobře poradit. Jardaficz celou věc vyřešil 5.května na FB s kluky.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod MirekTT » pon 11 kvě, 2020 7:20 am

Milane, ty Senomaty na kterých teď dělám mám v podstatě hotové. Hodím jim sem pak pár fotek s vozidly pro představu. Přidávat výhybky do už tak malých nádražíček není moc rozumné. Ale pokud je to už vyřešeno ku spokojenosti zadavatele, jedině dobře.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 kvě, 2020 7:22 am

Klidně Mirku, nezapomeň i u nás Senomaty prezentovat :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod MirekTT » pon 11 kvě, 2020 9:54 am

Neboj, s tím se počítá :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod jardaficz » pon 11 kvě, 2020 1:51 pm

Jej, ono už je někdo postavil? to musím vidět. Ona ta výtopna tak důležitá není, ale když už jí mám postavenou, tak by byla škoda jí nepoužít. Tady na tom plánku mi prostě ty kusé koleje chybí, což je hoooodně velká škoda, si myslím. Ale už mám objednané další tři knihy a tam mě určitě zase něco zaujme. Teď stejně není v plánu budovat, jelikož mi zavřené hranice utnuly příjmy.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod MirekTT » pát 15 kvě, 2020 7:46 pm

Ano postavil, ale ne zas tak úplně sám, pouze jako sjízdné dřevo a navíc se změněným podpalubím. To však není můj nápad, takže k tomu vám moc neřeknu. Nejprve jsem sem chtěl dát dvě tři fotky, ale tohle je jednodušší a gůgl by to stejně vyčenichal, tak jaképak s tím cavyky. https://mirektt.rajce.idnes.cz/Senomaty/
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: TT Senomaty podle MF

Příspěvekod jardaficz » úte 26 kvě, 2020 5:23 pm

Bez názvu.png

Stále si hraju ve wintracku. Tady 3D pohled bez skrytých částí a v jedné rovině (což ve finále nebude)
Vlevo vytažená kolej k volné skládce, či skladišti. Vpravo kusá kolej pro jednomístnou remízu a zbrojení naftou a ještě vlečka do menšího podniku.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků