kolejiště TT 3700x1800

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod hopeter » úte 11 úno, 2020 7:55 am

Za mě je to celkem povedené.
Možná bych zrušil ten tunel vpravo dole. Oddělit trať se může třeba lesem.
Trochu bych zvlnil tu dlouhou trať u zdi. Stačí třeba jen mírné esíčko o zbytek členění se postarají mosty.
Tunely ( portály ) vlevo dole bych posunul o kus vůči sobě. Ten horní u zdi více dolů.
Řešení SN se mě moc líbí. Pokud ho zrovna neschovají desky tak můžeš udělat odnímací kulisu.
Těším se na pokračování. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod MiG » úte 11 úno, 2020 10:08 am

"Vracečku" vpravo dole bych roztáhl na alespoň R400, lépe R500, pokud tomu nebrání stavební konstrukce.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » sob 22 úno, 2020 5:20 pm

Trochu jsem zase kreslil. Posunul jsem portály, udělal jsem esíčko na horní trati a celé nádraží s kolejemi jsem posunul k obsluze. Otočku bych nechal v krajině.

Václav
Přílohy
okolo s budovama.jpg
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod hopeter » sob 22 úno, 2020 6:11 pm

okolo s budovama.jpg

Tunel vlevo zrušit , druhou výtopnu ( pokud to je výtopna ) vpravo zrušit - kolej může zůstat na cokoliv jiného ale dvě výtopny v jedné stanici je přepych.
Tunely vpravo posunout kus od sebe aby se dalo vtěsnat kus krajiny na oddělení volné tratě od nádraží. Myslím , že už jsem to jednou psal. Jinak se mě to líbí ale podstatné je aby se to líbilo tobě. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod Radek Strnad » sob 22 úno, 2020 9:38 pm

To ale není výtopna, jestli se nemýlím. Jinak dvě výtopny by nebyl nesmysl, pokud by ze stanice odbočovala ještě nějaká další trať. V době vzniku mohla mít jednu výtopnu hlavní trať(třeba kvůli změně přechodnosti nebo postrkům) a vedlejší trať provozovaná jinou společností mohla mít svojí. I pohraniční přechodová stanice mohla mít dvě výtopny - každá správa dráhy svojí. Ten tunel vlevo bych také vypustil nebo zmenšil, aby bylo na kolejišti víc širé trati s možností vidět vlak. V zájmu ušetření prostoru bych na manipulačních kolejích nebo i v SN použil trojcestné výhybky. Jinak se mi to líbí.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 23 úno, 2020 7:02 am

To vpravo není výtopna. Je to pouze skládek se skrytou rampou a průjezdnou kolejí. Taková dílnička malé firmy. Ten tunel vlevo byl záměr schovat prudkou zatáčku, protože lámání bejek apod. se mi moc nelíbí. Bylo by možné udělat velký rádius, ale otočka by mě hodně zasahovala do místnosti.
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod Myšpulín » ned 23 úno, 2020 10:14 am

Tunel vlevo ponech, ale posuň portály až do oblouku. A před to z předního pohledu nějaké stromy, ... Vlak bude vidět, ale jak se skládá jako metr kvůli částečnému zakrytí nebude tak markantní.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků