kolejiště TT 3700x1800

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 pro, 2019 6:47 am

vaclavtt píše:
milan ferdián píše:MichalM
Musím uznat, jsi dobrý. Spolu s Michalem Šuhajdou, lajbltem budete dobrá trojka. Držím palce.

vaclavtt
Václave, prošel jsem tvé vlákno a chybí zde důležitá informace. Vzdálenosti a rozměry překladu nad kolejištěm. Důvodem je to, že kluci neví do jaké výškové nivelity tratě mohou jít. Věty "mosty budou vyndavací" nerozumím , proč. :?: Nakresli výškový řez, stačí jednoduchá skica, ať si můžeme udělat obrázek, jak to s tím překladem reálně vypadá nad budoucím kolejištěm.
-m-


Obrázek od Malape je správný. Je to přesně tak. Překlad je po celé místosti a tudíž přes celé kolejiště. Mosty chci a musí být vyndavací. Rozdrtil bych je o překlad. Překlad = údolí. Jak jsem psal v úvodu vlákna, tak bych udělal na pilířích přesná sedla (mám své cnc) ve kterých budou pevné piny (na každé straně 4) z rozebraných konektorů a most nebo viadukt se veme a odendá. Bude pohodově na obou koncích elektricky spojen s kolejovýcm DCC a další dva piny budou klemovací pro výtah. Ve chvíly, kdy nevyndáš most, tak výtah do horní polohy nepojede.

Pokud mohu, tak odbočím z tohoto tématu. Před lety se do mých rukou dostala kniha plánků od Tebe. Byla i s věnováním pro Petra Kremlu (velice šikovný chlapík od kterého mám cnc frézku). Myslím si, že máš železničního ducha v sobě. List po listě jsem si pročítal a prohlížel a připadal jsem si jako malý kluk, který listuje v katalogu BTTB. Také jsem minulý rok projížděl vlákno LOKET. Smekám, protože stanici a prostředí velice dobře znám. Jsem z Chebu a přes Loket jezdím na kole do KV apod. Letos v létě jsem se zastavil u řeky, která je souběžná s tratí a myslel jsem na uvedené vlákno. Prostě dobrý! V duchu jsem si vlastně přál, že se třeba k mému kolejišti taky vyjádříš. Už nad tím přemýšlím téměř rok, postupně pořizuji výhybky, koleje apod. Zvedací zařízení je také hotové. Kolem vánoc jsem si chtěl vyrobit rámy a postupně začít budovat. Nechci to uspěchat a proto se raději radím............

Hezký večer všem!
Václav

Václave děkuji za poklonu :wink: . Ty náměty s mosty jsou překrásné. Když jsem viděl od Malape skicu s umístěním překladu, hned mi bylo jasné oč jde. Z jedné strany je to škoda, z druhé strany je to výzva. MichalM zatím došel nejdál se svým návrhem na tvoje kolejiště. Vaše návrhy a postupy nad tvým kolejištěm budu zpovzdálí sledovat. Je třeba uvolnit místo pro mladší se svěžími nápady a novým drajfem :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 08 pro, 2019 7:31 am

Hlavní stanice musí být v nule. Dvoumístné diesel stání by mohlo být vlevo a vést k němu odbočka ze silnice vedoucí za hlavní stanici. Výtopnu na páru mám také pěknou jednokolejnou a ta je na lokálku jako dělaná. Také bych se raději ještě trochu zamýšlel nad tím mostním křížením. Úplně se mi do toho nechce. Raději bych samostatný kameňák a ocelák. Jenže by to bylo všechno za cenu zmenšení oblouků a posunutím všeho. No nevím............
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod cipisekmp » ned 08 pro, 2019 7:36 am

Ahoj, ja kdyz vidim ty budovy, tak spousta prace s paradnim vysledkem. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 08 pro, 2019 1:12 pm

Budovy jsou krásné a mám z nich radost. Nedělal jsem je já. Vyráběl je jeden hodně šikovný chlapík. Nádražní budovu do hlavní stanice mám přesně dle skutečnosti včetně přilehlých boudiček - Tršnice u Chebu. Všechny ostatní budovy jsou také dle skutečných předloh.
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod lajblt » ned 08 pro, 2019 2:21 pm

Pánové, nezapomněli jsme na něco? Malujeme si tu krásné plánky a zapomněli jsme na dost důležitou věc - skryté nádraží. Nebo tu žádné nebude? Neměli bychom začít suterénem?
Může být SN pod nulovou úrovní nebo bude na nivelitě 0 jako hlavní stanice? Od toho se pak odvíjí, jak to bude nebo nebude vypadat na povrchu. Návrh Michala M je opravdu hezký, ale pokud by mělo být SN v úrovni 0, kam s ním??? Má být v SN možnost otočení soupravy nebo se václavtt obejde bez téhle vychytávky? Chtělo by to upřesnit. :)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 08 pro, 2019 5:08 pm

Dovolil jsem si stáhnout poslední návrh od Michala. Překlad jsem dal do reálné polohy. Přeměřil jsem staniční koleje a to mi trochu trápí. Nejdelší máme 1650mm oproti mé 2100 z mého posledního výkresu. Je to dáno EW3kama. Obávám se, žeto budu potřebovat delší než 1650. Co se týče SN, tak ho řešit chci. Nejlepší by byl s vracečkou, ale místo.........?? Pokud by zůstal v nule, tak jediné místo je od překladu vpravo. Jenže tam je to zralé na kompletně EW1. Jak jsou na tom s průjezdem všeho kolejového? Také mě napadlo jít do rámu. Ten bude z hliníkových jäckelů 60x20. Tam by bylo relativně místo, ale zase bych musel pečlivě zvážit polohu všech příček v rámu. Jenž pokud bude SN v rámu, tak se nedostanu servisně ke všemu nad ním. :roll: :roll: Kreslit, kreslit, kreslit...............
Přílohy
poslední od Michala.jpg
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 pro, 2019 5:16 pm

Když už jsi upřesnil polohu překladu, mohl by jsi doplnit vzdálenost od kraje kolejiště k překladu :?: Tak je to stále hádaní z křišťálové koule :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod Myšpulín » ned 08 pro, 2019 5:21 pm

vaclavtt píše:... Přeměřil jsem staniční koleje a to mi trochu trápí. Nejdelší máme 1650mm oproti mé 2100 z mého posledního výkresu. Je to dáno EW3kama. Obávám se, žeto budu potřebovat delší než 1650. Co se týče SN, tak ho řešit chci. Nejlepší by byl s vracečkou, ale místo.........?? ...

Pokud tam někam to SN dostaneš, budeš rád, že i zde budou koleje kolem 1650, možná ani ne. A je dost na hlídání, pokud budou koleje v SN kratší než ve viditelných stanicích. Asi jsem přehlédl, ale proč potřebuješ delší koleje?
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 08 pro, 2019 6:44 pm

Je to tak. Ve skryťáku nemohou být koleje kratší než nejdelší na hlavní stanici. I tak musíš hlídat kam odložíš nejdelší soupravu. No prostě jsem chtěl provozovat dlouhé soupravy. Je to parádní na oči. Spousta kolejišť jsou vlakodromy, spousta kolejí výhybek a kraťoučké vlaky. Na modulovce je to jiné..........
Přílohy
délky vlaků.jpg
poloha překladu.jpg
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod Michal Šuhajda » ned 08 pro, 2019 6:46 pm

Opravdu není možné vytahovat rám o něco méně? Aspoň tak, aby se vešlo SN. Další možností je udělat vyndavací zastamdací celý výřez krajiny pod překladem.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 08 pro, 2019 7:32 pm

Michal Šuhajda píše:Opravdu není možné vytahovat rám o něco méně? Aspoň tak, aby se vešlo SN. Další možností je udělat vyndavací zastamdací celý výřez krajiny pod překladem.

Níže výtah zůstat nemůže, protože musí v tomto prostoru (musím ho provozně používat)zůstat podchozí výška. Do vyndavacího kopce nejdu - není ho kam dávat (součástí projektu je i umístění všeho okolo) - trochu by mi vadila necelistvost terénu. A jednalo by se od ílec téměř 1800x350xcca500. Vím, dá se to udělat kamuflovaně a rafinovaně, ale u mostů to nebude vůbec vidět. Přemýšlet - kreslit - přemýšlet - kreslit a hlavně něco splašeně nezačít řezat. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 pro, 2019 7:36 pm

vaclavtt píše:
Michal Šuhajda píše:Opravdu není možné vytahovat rám o něco méně? Aspoň tak, aby se vešlo SN. Další možností je udělat vyndavací zastamdací celý výřez krajiny pod překladem.

Níže výtah zůstat nemůže, protože musí v tomto prostoru (musím ho provozně používat)zůstat podchozí výška. Do vyndavacího kopce nejdu - není ho kam dávat (součástí projektu je i umístění všeho okolo) - trochu by mi vadila necelistvost terénu. A jednalo by se od ílec téměř 1800x350xcca500. Vím, dá se to udělat kamuflovaně a rafinovaně, ale u mostů to nebude vůbec vidět. Přemýšlet - kreslit - přemýšlet - kreslit a hlavně něco splašeně nezačít řezat. :lol: :lol:

To je oříšek. Stanice, skryťák, vratné smyčky a to vše v jedné rovině. Wow,..
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 pro, 2019 7:57 pm

Jestli chceš mít vše co jsem uvedl v jedné rovině a dlouhé soupravy, tak zkus toto řešení, ale na EW3 zapomeň. Do skryťáku jsou zbytečné, stačí EW2 :!:
-m-
Přílohy
poslední od Michala.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod lajblt » ned 08 pro, 2019 8:50 pm

Milane, ani takto nevychází rozumná délka kolejí v SN. Pokud by vaclavtt oželel vratné smyčky, pak se ten skryťák udělat dá, včetně toho výřezu pro překlad.
Přílohy
Výstřižek.JPG
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: kolejiště TT 3700x1800

Příspěvekod vaclavtt » ned 08 pro, 2019 9:28 pm

Ve skryťáku nepotřebuji EW3, to jsem již psal. Ptal jsem se i na EW 1 a jejich průjezdnost. Aby něco nelítalo z kolejí. Pokud by se udělalo SN dle posledního nákresu se smyčkami, tak ale v údolí se schová do čeho? Údolí rovná se nula. Ale zase SN bez vratné smyčky je pouze "garáž" na vlaky.
Uživatelský avatar
vaclavtt
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 04 led, 2018 6:59 am
Bydliště: Cheb

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků