Kolejiště TT 266 x 115

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 266 x 115

Příspěvekod ondřej001 » úte 26 pro, 2023 10:54 am

Zdravím,
podobnou technologii jsem také zamýšlel na svém kolejišti, ale:
Pletivo musí být zinkované, více vrstev ubrousků. I tak je, ale problém při aplikaci vzrostlých stromů. Na pár forech řešili i pozdější provozní deformaci - dilataci s aplikovaným povrchem zeminy.
Co prý hodně pomůže je po instalaci pletiva aplikovat proužky papíru propletených v pletivu - co možná nejvíce a pak následné prolepení lepidlem s papírovými ubrousky.
Po nějaké vzdálenosti doplnit podpůrnými žebry. Člověk občas chybuje a tak se nepromyšleně opře o místo, které si zakázal :roll:
ondřej001
 
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 19 lis, 2020 6:48 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Re: Kolejiště TT 266 x 115

Příspěvekod Zlámalík » úte 26 pro, 2023 12:29 pm

TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště TT 266 x 115

Příspěvekod Ferys » úte 26 pro, 2023 2:39 pm

Zlámalík byl rychlejší, tím bylo řečeno vše, děkuji :) Jen doplním - použil jsem pletivo, snad obchodního názvu "Králík", koupeno v metráži v OBI (pozor, balené po 5 a 10 m je nějaké značkové a násobně dražší). Pletivo je máčené v nějakém pružném plastu, takže je povrchově velmi dobře ošetřeno proti korozi. Pouze v místech, kde jsem pletivo stříhal a obnažil se drát, se po zaschnutí v disperzi objevily rezavé flíčky. I tak myslím, že mě krajina přežije.
Problém se zapichováním stromů většího vzrůstu se řeší nastříkáním slabé vrstvy montážní pěny ze spodní strany. Stačí 1 - 2 cm, není potřeba používat vysokoexpanzní pěnu. Pěna navíc větší plochu zpevní, což u mě, vzhledem k rozměrům, ani nějak není důležité.
TT Ep. III/IV, DCC TC
Ferys
 
Příspěvky: 293
Registrován: pon 01 říj, 2012 11:02 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků