Realizovaná hánulková kolejiště do 3m2

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Realizovaná hánulková kolejiště do 3m2

Příspěvekod Sandy » stř 04 zář, 2019 11:39 am

V debatě ve vláknu
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=12221
mi přijde, že se neustále točíme v kruhu. Připomíná mi to psa, který se honí za vlastním ocasem…
Chrpov se tady řeší asi počtvrté. Nicméně „skutek utek“. Nejsem si vědom, že by tady proběhl byť jen náznak realizace.

MF chrlí nápady, my mu je více či méně úspěšně rozvíjíme (?), ale to všechno podle hesla: „Papír snese všechno“. Nikdo pořádně neví, jestli ty návrhy jdou smysluplně postavit.
Přijde mi tedy docela vhodné vytvořit vlákno o téměř hotových (nebo rozestavěných) malých kolejištích ve velikosti H0 do plochy 3m2.
Žádné velké rozvíjení debaty. Stačil by jednoduchý plánek, pár fotek, případně odkaz na stránky.
Protože je lepší jednou vidět než stokrát slyšet. Začátečníci (ale možná i spousta z nás, mírně pokročilých), alespoň uvidí, co, kde, jak.

Ideálními adepty na presentaci by mohl být workousek a jeho Kartonový GeoLine, MilošP a jeho Rostoucí kolejiště a řada dalších.
Pokud si myslíte, že je to blbost, tak to nemilosrdně smáznu!
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Realizovaná hánulková kolejiště do 3m2

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 zář, 2019 12:13 pm

Sandy, není. Uvidíme do budoucna, jestli vlákno bude žít nebo umře :mrgreen: :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Realizovaná hánulková kolejiště do 3m2

Příspěvekod belgarat » stř 04 zář, 2019 12:23 pm

Navrh: Pokud by se nasla dobra duse, ktera by utridila informace (tzn. odkazy na galerie, obrazek-planek, strucne info) o jednotlivych navrzich, je moznost je placnout permanentne do "modelarske wiki"; tady na diskusi se pak da k jednotlivym nametum diskutovat jak byva zvykem, aniz by "prehled" zapadal do debaty...
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Realizovaná hánulková kolejiště do 3m2

Příspěvekod workous » stř 04 zář, 2019 12:26 pm

Tak jo v podstatě jedu dle tohoto návrhu (220*120) jen výtopna je jednokolejná už se to tam nevešlo to je co píše Sandy většinou plánek klame..Bohužel tento rok jsem padl za oběť domácímu násílí ze strany manželky a od jara jsem makal na zahradě kde tvořím přání své manželky a budu rád když to do Října stihnu....:). První foto je tu proto, že opravdu jde o kontejnérový materiál :) a další dvě pro ty co říkají, že ve Wintracku jim to nejde :) trochu času a i laik jako já to udělá včetně krajinky....jen je to žrout času...
Vše je ještě v ohrožení neboť se mi ozval jeden kolega, že by jsi stávající stav odebral a dodělal s dětmi, tak uvidíme.
viewtopic.php?f=1&t=11472#p238202
Přílohy
Žebra.jpg
Žebra.jpg (95.67 KiB) Zobrazeno 2568 krát
kochačka1.gif
kochačka1.gif (127.64 KiB) Zobrazeno 2568 krát
Naposledy upravil workous dne čtv 05 zář, 2019 8:15 am, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Realizovaná hánulková kolejiště do 3m2

Příspěvekod Střelec » stř 04 zář, 2019 6:03 pm

Někde tady mám svůj kochací kroužek v H0 na metru čtverečním a H0e 150x90 (+ pokusnej kroužek 45x50), jenom je to pár let zpátky. Garsonka není nafukovací a ve sklepě mimo jiné spočívá i moje variace na Líny v TT (popis tu byl zveřejněnej taky).
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Trainmaniak a 17 návštevníků