Kolejiště H0 209x125 cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod workous » pon 02 zář, 2019 6:17 pm

jirkan píše:A nebo se mi to jen zdá?

Ale jinak ten plánek zejména po implantaci toho skryťáku dost líbí :D

Zdá..... Je to o ono :) ..,ale zkoušel jsem to překreslit s kolejivem PIko při poloměru R2 se to tam asi nevejde...nebo někdo šikovnější :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod jirkan » pon 02 zář, 2019 7:22 pm

Mně se na tom líbí to, že se tam vešly docela dlouhý staniční koleje.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod workous » pon 02 zář, 2019 8:40 pm

S kolejivem PECO CODE 100 poloměry 438 délka kolejí ok vše řešeno flexi (9ks výhybek)...musela by se dodělat krajina atd, ale dá se na tomto prostoru jednoduše kroužit a je hodně viditelné tratě....vím, že to bude nazváno vlakodromem...ale jde o děti, které vidí rádi vlaky kroužit.
Přílohy
PECOCODE.jpg
PECOCODE.jpg (53.04 KiB) Zobrazeno 4091 krát
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod workous » pon 02 zář, 2019 8:58 pm

Dnes naposled hodil jsem na rychlo PIKO výhybky bohužel dlouhé výhybky berou místo....Myslím , že PIKO má teď řadu jako Geoline tam jsou krátké výhybky....
https://www.masinky.cz/kategorie/859-Ko ... /index.htm
Přílohy
PIKO02.jpg
PIKO02.jpg (57.36 KiB) Zobrazeno 4085 krát
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod jirkan » pon 02 zář, 2019 11:04 pm

myslím, že geometrie je stejná, jen to má podloží
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod hopeter » úte 03 zář, 2019 4:12 am

Mě se to tak zalíbilo , že to snad zkusím překreslit do TT. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 03 zář, 2019 4:43 am

Ahoj, mám par připomínek.
- použité kolejivo, stavitel je začátečník a má koupené start sety s kusovym kolejivem. Primárně bych tedy navrhoval z kusovek - zejména zhlavi v oblouku, kde snadno ujede ruka a pak se člověk diví pro mu tam neprojede lokolmotiva - to mám z vlastní zkušenosti.
- SN obavám se, že kusé koleje v SN jsou krátké. Kus koleje Ti sebere nevyuzitelny prostor k namezniku. Jak už tu někdo psal, zbytek je tak na Hurvínka nebo jeden vůz.
- Opět se odvolám na předchozí příspěvky, ohledně provozu. Toto je pouze vylepšený ovál s omezenými možnostmi. Doplnil bych do viditelné části aspoň vlečku, ať je důvod posunovat.
- Remízu buď vynechat, nebo udělat pořádně. Tedy doplnit kus koleje. Před remízu se nevejde ani základní zázemí (zbrojení).

PS k provozu (a trochu pro pobavení):
Asi jsem purista, ale na druhou stranu mám příklad přístupu vlastních dětí. Syn v devíti letech vydržel střídat vlaky a jezdit dokola asi 15 min. (a to mu jedno "kolo" trvá cca 3 minuty), ale u posunu (ano, z větší části rukou) na vlečce (Prefa) se zabavil hodinu a půl. Dcera po deseti minutách ježdění vláčkem, vzala koníčka (naštěstí jsem je nestihnul přilepit a teď už se o to ani nesnažím), naložila ho na plošiňák a vezla ho na výlet. Lokomotivu si vzala až když jí uvíznul v tunelu, kam nedosáhla.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod hopeter » úte 03 zář, 2019 6:01 am

Jelikož se pohybujeme v oblasti dětského kolejiště tak bych určitě neřešil modelovost remízy. Konkrétní délky kolejí vyjdou až z přesného nakreslení. Zatím opticky bych řekl , že délka viditelné stanice odpovídá délce SN.
Využití kolejí ze setu bude určitě možné a flexi se použijí jen na doladění kde to nedají kusovky.
Jak kolejiště "využijí" děti se dopředu odhadnout nedá. V tomto případě můžou nechat kroužit rychlík ale i manipulovat s náklaďáčkem mezi viditelnou stanicí a SN. Přidávat vlečku není kam aby to nebylo přeplácané ( méně je více... )
Pokud se trochu slušně vytvoří krajinka tak bude kolejiště dobrou ozdobou obýváku a pokud omrzí bude i dobře prodejné aby udělalo místo pro opravdu modelové kolejiště.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod Sandy » úte 03 zář, 2019 7:26 am

workous píše:
jirkan píše:A nebo se mi to jen zdá?

Ale jinak ten plánek zejména po implantaci toho skryťáku dost líbí :D

Zdá..... Je to o ono :) ..,ale zkoušel jsem to překreslit s kolejivem PIko při poloměru R2 se to tam asi nevejde...nebo někdo šikovnější :)

Já vím, že odkazy na Rajče nikdo neotevírá... Ale slibuji, že se konečně naučím vkládat obrázky. :oops:
https://sandyh0.rajce.idnes.cz/Moje_cvicne_kolejiste#Prestavba10001.jpg
Jen pro prostorovou představu. Filosofie layoutu podobná.
Až se přestanu stydět, tak sem dám obrázek mého "cvičného kolejiště".
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod workous » úte 03 zář, 2019 7:54 am

Souhlasím s Michalem moje překreslení návrhu z N do HO má své mouchy ...chce to poladit pokud bude stavitel uvažovat o stavbě.Stále jde jen o návrhy možností. Dětské kolejiště bude vždy kompromis....nikdy člověk neví jak to bude:) zda je to chytne nebo ne.Bohužel zkušenost je taková, že jde o chvilkové pobavení a většinou si dál hraje tatínek :). No máš o čem přemýšlet...:).Ovál a místo máš, takže zkoušet je kde.

Nebo se vrať k Chrpovu dle Milanova plánku....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod Knapis » úte 03 zář, 2019 4:32 pm

Pročítám si vaše rady a tak nějak podle toho zkouším si hrát ve Wintracku. Většinou se dostanu do fáze, že mi nevychází geometrie :D . Nakonec jsem něco stvořil, ale tak nějak se stále nemůžu rozhodnout co vlastně chci :D :D . Chci něco jednoduššího, ale zase aby to nebyla po chvilce nuda.
navrh.jpg
Knapis
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02 zář, 2013 6:02 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod chripkoj » úte 03 zář, 2019 4:43 pm

Všetkých zdravím. Posledný návrh je celé zle. Sú viditelné iba stanice. Deti chcú vidieť vláčik krúžiť v prírode a mať ho pod kontrolou (nehovorím o tom ak bude mašinka zo zvukom a bude celkový pocit ako keď sused zapne cinkulárku - je počuť no nie vidieť). Za druhé deti chcú aj tunely a mosty. Návrh od Workous je o 100% lepší - bez urážky. Cez víkend skúsim na tom malom nič niečo tiež zbastliť, možno v spolupráci k niečomu malému dôjdeme.
chripkoj
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 20 říj, 2015 1:18 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod hopeter » úte 03 zář, 2019 4:43 pm

Však nespěchej. Zkus si projít třeba tohle http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/Pl-nky-MF/ a malovat a malovat a malovat ... A až budeš zvládat geometrii kolejí tak nastane etapa aby se vešla trochu koukatelná krajina... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 zář, 2019 5:56 pm

chripkoj píše:Všetkých zdravím. Posledný návrh je celé zle. Sú viditelné iba stanice. Deti chcú vidieť vláčik krúžiť v prírode a mať ho pod kontrolou (nehovorím o tom ak bude mašinka zo zvukom a bude celkový pocit ako keď sused zapne cinkulárku - je počuť no nie vidieť). Za druhé deti chcú aj tunely a mosty. Návrh od Workous je o 100% lepší - bez urážky. Cez víkend skúsim na tom malom nič niečo tiež zbastliť, možno v spolupráci k niečomu malému dôjdeme.

Plný souhlas :wink: .Jak jsem díval, přístup ke kolejišti bude zepředu,levý bok,kolejivo Piko A-GLEIS. Děti budou vidět jen tyto části, to znamená co nejvíce odkrýt.I ten skryťák nechat odkryty. Něco jsem našel v archívu, ale není to můj nápad. Musíš si ujasnit zda děti chtějí jen kroužit i více vlaků nebo ta tvá poslední představa, kterou jsi vložil.Já moc čas nemám neboť jsem myšlenkama v Uľance a jeho viaduktu.Kluci jsou šikovní a vidím, že se ti snaží dobře poradit :wink: .Zkoušej dál, ale pozor aby ti děti mezitím nevyrostly :mrgreen: .

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 209x125 cm

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 zář, 2019 4:19 am

workous píše:Jěště bych upozornil na malý poloměr R1 360 málo mašin prodeje tento poloměr (mám to vyzkoušené Čmelák/Šestikoláky/Sergej atd dlouhé osobní vágony ti budou skákat ven z oblouku) než se do toho pustíš zvaž to, aby pak nebylo zklamání.

Tato poznámka mě vedla k zamyšlení a prostudovat materiály od výrobce PIKO.Co zde píší se týká jen výrobků PIKO.Prošel jsem katalog 2019 tohoto výrobce a zjistil jsem, že na poloměru R1/ R360 neprojedou tyto hnací vozidla/lokomotivy.
Parní lokomotivy BR95,BR41 a 01.15.Naopak lokomotivy jako je třeba zmiňovaný "Sergej"/T679.0,parní lokomotiva BR94 nebo souprava "Regiojet" a dokonce i jednotka "ICE 3" projedou tímto poloměrem oblouku a nedochází při použití poloměru R1/R360 a R2/R422 ve stanici ke kolizi.Platí to i pro čtyřosé osobní vozy viz."Regiojet".
To, že vlakové soupravy vypadají jak zlomený metr, je už jiná věc.Něco mě už v noci napadlo.Není to žádná sláva, prostě kolejiště určeno pro děti a pro tatínka rychlá realizace stavby.Zatím počkám na ostatní kluky s jejich návrhy, až potom vložím svůj skromný návrh kolejiště.Kolejivo "PIKO A-GLEIS".

Milan

Poznámka:
Do protiblouku se snažte vždy vložit přímou kolej.Bohatě postačí "G62".
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků