Kolejiště pro syna N 200x100

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » čtv 26 pro, 2019 7:27 pm

Trixt píše:Co se týká poloměru na hlavní trati, je podle mě těch 430 mm moc na takovou malou plochu. Maximálně bych se na hlavní trati držel poloměru 396 mm. Prodloužit koleje v nádraží můžeš i tím, že použiješ rovné výhybky, jen je použiješ již v oblouku. Jen pro ilustraci jak to myslím:

nadrazi_n01.jpg

Takto je délkakolejí pro odstavení soupravy asi 1100 mm, 800 mm a dvou asi 600 mm. Zda je to v Nku moc nebo málo netuším. ;)


To je zajímavé, to mě vůbec nenapadlo,ale asi by se to dalo použít pouze v SN. Ideální by bylo použít menší poloměr zatáček a šoupnout tam obloukové výhybky, ušetřil bych spoustu místa, jenže co když to bude vykolejovat? Nejsem schopen to vyhodnotit, mé zkušenosti jsou nulové. Třeba bude stačit vyměnit výrobce za Peco, nebo Trix, jak bylo výše uvedeno. Také bych byl radši za dlouhou hlavní trať. Jedinou možnost, kterou vidím je to, že to vyzkouším. Zkusit použít část původního návrhu od Milana, otestovat koleje,které mám a popřípadě řešit problémy, které nastanou.

Je mi jasné,že se od představy budu nějakým způsobem odlišovat, protože návrh a realita bude vždy jiná. Milan původně navrhl super kolejiště,ale prcek je čím dál náročnější, do toho si s vláčky začíná hrát i starší dcera a původní návrh by velmi brzy ztratil na zajímavosti. Sám jsem netušil, jaké začnou mít požadavky.
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x65

Příspěvekod Samotr9 » ned 29 pro, 2019 12:00 pm

Trošku jsem si dnes hrál a takto by měl vypadat základní okruh. Zmenšil jsem poloměry zatáček, do SN jsem umístil obloukové výhybky. Od Trixta jsem sice měl návrh umístit výhybky do oblouku, ale nakonec mi to moc nesedělo, protože bych zmenšil prostor pro stoupání a zároveň klesání druhé tratě do horního nádraží.
Simon V2.jpg
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod HonzaM » ned 29 pro, 2019 3:44 pm

Bude to kolejiště přístupné že všech stran?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod hank » ned 29 pro, 2019 3:49 pm

Samotr9 píše:Zmenšil jsem poloměry zatáček...


Technická: U dráhy nejsou zatáčky, ale oblouky. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod Samotr9 » ned 29 pro, 2019 4:22 pm

Ano, ke kolejišti bude přístup ze všech stran. Bude na kolečkách,aby se dalo dostat k SN a pravého tunelu, který bude u zdi pro případ vykolejení, oprav a úprav.
Hanku omlouvám se, nejsem vláčkař :oops: Máš pravdu, zmenšil jsem poloměr oblouků. :oops: :oops:
Napadla mě také možnost, že pokud by stoupání bylo příliš prudké, je možnost udělat hlavní kolej k SN klesající.
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod Samotr9 » ned 29 pro, 2019 7:30 pm

Trošku jsem popojel. Konečně mám čas se trápit s WinTrackem. Upřímně řečeno, jsem z toho na prášky a vůbec mi to nejde. 3D pohled nedám k náhledu, protože nejsem schopen to nakreslit tak,aby to vypadalo podle mých představ. Absolutně mi nejde nastavit stoupání, takže to nechám pouze ve 2D. Asi je to úplně blbě, ale takhle by to dle měl mělo vypadat.
Simon V2.jpg
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod milan ferdián » pon 30 pro, 2019 12:25 pm

Ach jo, potřebuješ pomoc od kluků/kreslířů. Ale snažíš se a to se cení. Abych nezapoměl, koukám, že jdeš najednou do pater, tak až budeš možná někdy listovat v knize, tak tam objevíš své kolejiště na původní ploše. Ponechal jsem dvojkolejku, skryťák na dvojkolejce pro čtyři soupravy, skryťák na lokálce jako výhybna a viditelná klasika koncová. Obloukové výhybky jsem nepoužil :mrgreen: .
Tak ať se ti daří :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod Samotr9 » úte 31 pro, 2019 2:23 pm

milan ferdián píše:Ach jo, potřebuješ pomoc od kluků/kreslířů. Ale snažíš se a to se cení. Abych nezapoměl, koukám, že jdeš najednou do pater, tak až budeš možná někdy listovat v knize, tak tam objevíš své kolejiště na původní ploše. Ponechal jsem dvojkolejku, skryťák na dvojkolejce pro čtyři soupravy, skryťák na lokálce jako výhybna a viditelná klasika koncová. Obloukové výhybky jsem nepoužil :mrgreen: .
Tak ať se ti daří :wink: .
-m-


To máš pravdu, trápím se s tím kreslením neskutečně. Ty patra jsou z toho důvodu,že jsem našel dalších 35cm na šířku a napadlo mě kolejiště přeci jen složitější. Navíc malej spíš krouží a ideálně s několika vlaky najednou, než aby posunoval, takže o vlečce uvažuji, ale zatím nejspíš nebude tolik využívána. Tvůj původní návrh pořád mám uložený v PC, kdyby náhodou. :)
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod Samotr9 » úte 31 pro, 2019 4:03 pm

Ještě mě napadlo vykouzlit toto. Nahoře bude viditelné nádraží, vše průjezdné s dolním nádražím a SN. V dolním nádraží mohu vymyslet nějaký průmysl s vlečkami.
Jen si nejsem jistý, jestli budou vlaky schopné vystoupat na této ploše do výšky 45mm s tím,že trať do SN klesá do -14mm.

Simon V3.jpg

Simon V3-2.jpg
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod Samotr9 » čtv 09 led, 2020 11:30 pm

Asi takhle by to mohlo vypadat. V horní části bude také nádraží s odstavnými kolejemi, nalevo nějaký ten průmysl, vpravo dole také průmysl.
Přílohy
Simon V4.jpg
Samotr9
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 13 úno, 2015 8:48 pm

Re: Kolejiště pro syna N 200x100

Příspěvekod HonzaM » pon 27 pro, 2021 8:47 am

Synovo kolejiště v postelích pokročilo, díl představující Kořenov (s jizerským mostem) už má hotovou krajinu, chybí jen rotunda u točny. "Tanvald" v druhé posteli je již plně provozní, krajina ale zatím chybí, snad do jara bude. Je sympatické, že je nádraží (podle reálu) v oblouku, na modelových kolejištích to moc obvyklé není.
Přílohy
Kořenov a Jizerský most.jpg
Kořenov s točnou.jpg
Tanvald v posteli.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků