Kolejiště V-VI. Epocha

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště V-VI. Epocha

Příspěvekod Vojtak » ned 10 úno, 2019 9:42 pm

Ahoj,rozhodl jsem se stavět a upravovat své kolejiště a vozový park na V-VI epochu,je zde někdo takový kdo ji dělá a zaslal by mi nějaké fotky jeho kolejiště či rady a tipy ohledně teto epochy??
Vojtak
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:04 pm

Re: Kolejiště V-VI. Epocha

Příspěvekod jirmicz » pon 11 úno, 2019 8:20 am

Ahoj, důležité je taky napsat měřítko. A jaký prostor máš a tak. Trochu se rozepsat co by jsi všechno chtěl.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Kolejiště V-VI. Epocha

Příspěvekod Kavka_ » pon 11 úno, 2019 3:52 pm

Osobně to vidím tak, že pokud já tvrdím, že modeluji V. - VI. epochu, tak věci na kolejišti vypadají tak, jak je vidím kolem sebe, nebo si je pamatuji z let devadesátých a tomu podřizuji realitu na kolejišti - ta je ale nutně plná reziduí z let minulých - nádraží vypadají lehce spatlaně, částečně poopravovaně (nádraží má novou střechu, ale fasádu notně omšelou a jen poopravovanou, skladiště je, ale vlastně se moc nepoužívá, strážní domek je na rekreaci či bydlení, vozový park je příjemně neomezený, protože cokoliv nového lze s úspěchem nasadit a staré vozy mají zrovna nostalgické jízdy...
Tedy já V.-VI. epochu vnímám jako takový malý ráj, kde není třeba úplně řešit co bylo či nebylo možné, fotky podkladů jsou barevné a dovoleno je ledacos, protože co stálo včera, dnes už nemusí... viz např. moje viewtopic.php?f=1&t=11908 o kterém tvrdím, že je také V. - VI. epocha
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště V-VI. Epocha

Příspěvekod milan ferdián » pon 11 úno, 2019 6:09 pm

Já jen vím,že modelář shání spíše font písma :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště V-VI. Epocha

Příspěvekod hopeter » pon 11 úno, 2019 6:47 pm

"Ahoj,rozhodl jsem se stavět a upravovat své kolejiště a vozový park na V-VI epochu,je zde někdo takový kdo ji dělá a zaslal by mi nějaké fotky jeho kolejiště či rady a tipy ohledně teto epochy??"
Letopočty epoch uvádí norma NEM800 a rad , fotek , tipů je v tomto fóru dostatek. Stačí zalistovat. Pokud nestačí existuje strejda Google. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pokud potřebuješ něco konkrétního a nenajdeš tak je tu několik vláken kde ti konkrétní dotazy vždy někdo odpoví. :wink:
Zkus být trochu sdílnější jinak si lepší odpověď nezasloužíš... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků