Maličké kolejiště N

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 25 črc, 2008 7:20 am

Ahoj, přesně jak píše Petrh, zaústění koleje ke skladišti úvratí přes vlečku je vzhledem k její délce velmi nepravděpodobné. Dráhy bez předchozího vyklizení vlečkové koleje vlečkařem prakticky nemohly kolej u skladiště obsluhovat.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod petrh » pát 25 črc, 2008 8:13 am

Dan Buchtela píše:Ahoj, přesně jak píše Petrh, zaústění koleje ke skladišti úvratí přes vlečku je vzhledem k její délce velmi nepravděpodobné. Dráhy bez předchozího vyklizení vlečkové koleje vlečkařem prakticky nemohly kolej u skladiště obsluhovat.

nene Dane, jen se ucim u vetsich mistru a tohle jsme odkoukal od Milana lidi okolo nej :)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod JBr » pát 25 črc, 2008 8:47 am

Tohle reseni manipulacni koleje je asi inspirovane mym minikolejistem (viz Milanuv uzasny nakres v magazinu - http://magazin.modely.biz/image/img_red ... 1_TT_1.jpg). Ja tam ale tu dlouhou kolej nemam jako vlecku, cele to je soucast stanice.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 25 črc, 2008 9:05 am

JBr píše:Tohle reseni manipulacni koleje je asi inspirovane mym minikolejistem (viz Milanuv uzasny nakres v magazinu - http://magazin.modely.biz/image/img_red ... 1_TT_1.jpg). Ja tam ale tu dlouhou kolej nemam jako vlecku, cele to je soucast stanice.

Tak jak to máš ty, je to v pohodě, dokonce i kdyby ta levá kolej byla vlečka. Ale původní návrh zajíždění ke skladu přes vlečku prakticky nelze.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod petrh » pát 25 črc, 2008 9:11 am

Dan Buchtela píše:
JBr píše:Tohle reseni manipulacni koleje je asi inspirovane mym minikolejistem (viz Milanuv uzasny nakres v magazinu - http://magazin.modely.biz/image/img_red ... 1_TT_1.jpg). Ja tam ale tu dlouhou kolej nemam jako vlecku, cele to je soucast stanice.

Tak jak to máš ty, je to v pohodě, dokonce i kdyby ta levá kolej byla vlečka. Ale původní návrh zajíždění ke skladu přes vlečku prakticky nelze.

no jedine teoreticky obracene:D
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod marho » pát 25 črc, 2008 5:21 pm

Dobrá, dobrá, dobrá, tak já to přepracuju :wink:

To JBr : inspiraci čerpám převážně z tohoto jedinečného fóra a Tvoje kolejiště jsem před časem dlouze studoval, nicméně zapomněl, a tato varianta pochází z návrhu kolejiště z fr. časopisu LOCO-Revue, které se v jednom mimořádném čísle celé věnovalo stavbě prvního kolejiště. Zkusím něco ofotit a dát to sem na chvíli.

PS: Při návrhu jsem vycházel pouze z toho, jak jsem si to pamatoval, a po vašich připomínkách jsem ten časopis šel vyhrabat, a ..., mají to tak jak říkáte, tedy obráceně než já :roll:
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 črc, 2008 6:26 pm

petrh píše:
Dan Buchtela píše:
JBr píše:Tohle reseni manipulacni koleje je asi inspirovane mym minikolejistem (viz Milanuv uzasny nakres v magazinu - http://magazin.modely.biz/image/img_red ... 1_TT_1.jpg). Ja tam ale tu dlouhou kolej nemam jako vlecku, cele to je soucast stanice.

Tak jak to máš ty, je to v pohodě, dokonce i kdyby ta levá kolej byla vlečka. Ale původní návrh zajíždění ke skladu přes vlečku prakticky nelze.

no jedine teoreticky obracene:D


Ani náhodou :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod marho » pát 25 črc, 2008 6:47 pm

Ani náhodou co?
Ani náhodou nemůžu přehodit vlečku a sklad s úpravou délky kolejí?
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 črc, 2008 6:56 pm

marho píše:Ani náhodou co?
Ani náhodou nemůžu přehodit vlečku a sklad s úpravou délky kolejí?


Když má být napojena vlečka na kusou skládkovou kolej,kde je umístěné skladiště s rampou+volná skládka,tak ji napoj tak ,jak ji má JBr.Jestli je jen na svém návrhu přehazuješ,tak ano.Ale musíš mít tolik místa na koleji,aby se ke skladu ,k rampě a volné skládce,kde budou přistavovány nákladní vozy,vešli ještě vozy pro vlečku s posunujícím hnacím vozidlem.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod marho » pát 25 črc, 2008 11:02 pm

Tak tady odsuď jsem (taky) čerpal:
mimořádné číslo fr. měsíčníku :
LOCO Revue Hors série 1-2006 Mon premier réseau (moje první kolejiště)

Zajímavé je, že se staví pouze přední viditelná polovina, možnosti co dál jsou nabídnuty, ale neřeší se zde.
Návod je pro HO, nicméně je uveden i rozpis kolejí pro N.


Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil marho dne úte 09 zář, 2008 7:13 pm, celkově upraveno 2
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Příspěvekod petrh » sob 26 črc, 2008 9:35 am

ty jo nejvice se mi libi ta varianta 4, kdy jde trat do dalsi stanicky:)
no ale mam pocit, ze ta kolej, kde ty mas mas sklad v miste jen vytazne koleje? nebo se pletu? :oops:
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod marho » sob 26 črc, 2008 12:06 pm

Není to výtažná kolej, je to vlečka, na první fotce je to vidět.
Návrh plánku je v HO, na vlečce je vysokostěnný vagon, nad ním je vyzděná výsypka úzkokolejky (N), která je hned zaústěná do tunelu.
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Příspěvekod petrh » sob 26 črc, 2008 1:05 pm

marho píše:Není to výtažná kolej, je to vlečka, na první fotce je to vidět.
Návrh plánku je v HO, na vlečce je vysokostěnný vagon, nad ním je vyzděná výsypka úzkokolejky (N), která je hned zaústěná do tunelu.

aha no ja se prave spois dival na ty planky, tak tam jsme prave tu uzkou prehledl...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 28 črc, 2008 8:22 am

marho píše:Není to výtažná kolej, je to vlečka, na první fotce je to vidět.
Návrh plánku je v HO, na vlečce je vysokostěnný vagon, nad ním je vyzděná výsypka úzkokolejky (N), která je hned zaústěná do tunelu.

Pozor :!: Možná je tady zakopaný pudl. Jestli uvedený rozpis pro H0 i pro N neplatí jen pro H0 verzi kolejiště s "úzkou"
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod petrh » pon 28 črc, 2008 8:45 am

Michal Šuhajda píše:
marho píše:Není to výtažná kolej, je to vlečka, na první fotce je to vidět.
Návrh plánku je v HO, na vlečce je vysokostěnný vagon, nad ním je vyzděná výsypka úzkokolejky (N), která je hned zaústěná do tunelu.

Pozor :!: Možná je tady zakopaný pudl. Jestli uvedený rozpis pro H0 i pro N neplatí jen pro H0 verzi kolejiště s "úzkou"

to by pak davalo smysl :)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků