Maličké kolejiště N

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Maličké kolejiště N

Příspěvekod marho » úte 11 bře, 2008 10:43 pm

Ahoj,
chci si postavit malé domácí kolejiště N - lokálku na ploše 100x60 s kolejivem Fleischmann Piccolo, a je to na vyzkoušení, tak se nechci moc rozmáchnout.
Digitální ovládání vlaků Roco Multimaus, vyhybky analogově.
Odbočka je k napojení modulů Zababov N sekce, které bych chtěl posléze připojit. Tedy rovinku a malé nádráží.

Představuju si lokálku s malou stanici se skladištěm, na druhé straně tunel se skrytým nádražím.

Díky za rady a kritiky.
Martin


Obrázek
Naposledy upravil marho dne ned 17 srp, 2008 1:09 pm, celkově upraveno 1
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Příspěvekod Jarda H. » čtv 13 bře, 2008 4:01 pm

V jiné sekci jsem četl, že "sis stěžuješ" (oprávněně !!!) na otevírání obrázku na ukazto.com a že proto se ti nikdo nevyjadřuje k návrhu kolejiště ! Mně se ten plánek myslím že hned poprvé (i když po delší době) otevřel, ale nějak nemám k němu co říci ?!

Stanici máš navrženou - dvoukolejnou průjezdnou (s obloukovými výhybkami tak, aby staniční koleje byly co nejdelší), jednoduchá stanice s malým skládkem kdesi na lokálce, .... a kromě umístění návěstidel (tady u lokálky si myslím platí střídmost) asi není nad čím diskutovat ? Předpokládám, že nechceš probírat věci jako třeba jaké nástupiště, z čeho, tvorbu krajiny,... apod. No a k těm návěstidlům ti poradí jiní, znalci a odborníci na návěstidla !
Nebo se pletu ?
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Myšpulín » pát 14 bře, 2008 6:58 am

I já si myslím, že je to skvěle vymyšleno. A i na modulovce to nebude vypadat divně. Přijedeš, přepřáhneš, odjedeš.

Jen taková estetická. Nádražní budova by měla být asi vpředu, tak to udělej tak, aby tam "byla", ale nepřekážela při pohledu zepředu. Na modulovce se bude koukat spíš z boku, tam to vadit nebude.

Jinak zde opravdu není co řešit.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod JBr » pát 14 bře, 2008 8:20 am

Pekny navrh, v nekterych rysech je podobny memu planku upravenemu Milanem Ferdianem. Pokud jsi z nej bral inspiraci, tak jsem rad, ze je k necemu i nekomu jinemu nez mne :) A mel bych jednu technickou pripominku. Myslim, ze u tebe nebude nutne manipulacni kolej stavet sikmou, pokud to teda nemas primo zduvodnene jako ze se jedna o vlecku do nejakeho arealu. Ja ji tam mam takhle proto, ze to byla snadna moznost jak prodlouzit jeji delku a navic mam oval na panelu mirne natoceny, takze to i lip vypada :) U tebe ale je celkem dost mista, takze mi prijde, ze by ta kolej mohla byt s klidem rovnobezna s dopravnimi a jen ta odvratna cast by mohla byt zatocena, aby se tam vesla.

Jinak jak rikaji kolegove, neni co dodat.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod robot » sob 29 bře, 2008 10:13 pm

Z prostorových důvodů jsem postavil kolejiště pro modelovou velikost N,které se dá uklidit do šatní skříně.Rozměry 86x54cm snad hovoří za vše.Je to jednoduchý ovál ,ale na občasné projetí modelů to stačí.Jak se mi to povedlo posuďte sami .http://pindolino.rajce.idnes.cz/
Naposledy upravil robot dne stř 08 říj, 2008 7:32 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod milan ferdián » ned 30 bře, 2008 5:28 am

Vždy, jak vidím stavby od Richarda Vyškovského,tak mě u srdíčka zabolí :cry: A při pohledu na naší nabídku českých staveb pro nás železničních modelařů,vždy mě bere infarktový stav :evil: .
Na projetí vozidla takové kolejišťko v pohodě :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod bindo011 » ned 30 bře, 2008 8:48 am

robot píše:Z prostorových důvodů jsem postavil kolejiště pro modelovou velikost N,které se dá uklidit do šatní skříně.Rozměry 86x54cm snad hovoří za vše.Je to jednoduchý ovál ,ale na občasné projetí modelů to stačí.Jak se mi to povedlo posuďte sami http://www.ukazto.com/?id=3670763&klic=ixFxK4Oh&overall=1.



Ak sa smiem spýtať, s akou-akými lokomotívami a vozňami jazdíš?
"N" analog system PIKO MODELLBAHN IV
"HO" analog system MEHANO TRAIN LINE V
Uživatelský avatar
bindo011
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 28 úno, 2008 10:20 am
Bydliště: Slovensko

Kurna to je napad

Příspěvekod mariov8 » ned 30 bře, 2008 11:59 am

Doma nemam sanci na kolejiste, ale za mnou je stul cca 60x90 a takove H0e by se mozna pod sklo povedlo. Je to jednoduche, ucelne a hezke. Hmm...
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod robot » stř 02 dub, 2008 4:30 pm

Vozový park je rozmanitý.Na tak malé kolejiště by správně mohl motorák + vlek ,nebo menší motorová lokomotiva a pár menších vozů.Já jezdím takříkajíc se vším ,co má kola a je schopno pohybu.Zde je menší výběr z mého vozového parku http://www.ukazto.com/?id=3832106&klic=XbEJfsI2&overall=1.
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod marho » sob 17 kvě, 2008 9:49 pm

Ještě jsem na tom trochu zapracoval.
Začínám, a zatím jsem dělal návrhy kolejí rovnoběžně s okrajem a oblouky 90 stupňů. Připadalo mi to správné :roll: a takové hezky technické.
Až při prohlížení plánků Milana Ferdiána jsem přišel na chuť těm různě šikmým a zaobleným návrhům (které mi najednou :idea: začaly připadat velmi realistické a pokusil jsem se to zapracovat do svého plánu. Výsledek je sice zase poněkud rovnoběžný, ale na víc nestačím. :?
Pokud někdo nepříjde se zásadním argumentem o nefunčnosti, nesjízdnosti či nehratelnosti, tak by to měl již být stavební plán. A díky za názory či kritiky.

Obrázek
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » sob 17 kvě, 2008 10:40 pm

já (ale neříkám že to tak musí být) bych se trochu bál té výhybky vpravo nahoře ve skryté části, aby "delší" vlak neměl problémy s tím esíčkem kdyby se tam náhodou někdy dostal... pokud by to bylo možný, spíš bych se přiklonil k vnitřní obloukový výhybce...

ale jak říkám mě moc vážně neber já s tím zas tolik zkušeností nemám.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 kvě, 2008 7:35 am

Marho-nespěchej,já vím ,pomyslíš, je mu se to řekne.Ty moje stanice šikmo položené,vždy vycházejí z nějakých důvodu.U tebe a u robota (TT),též dumám co s tím.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 kvě, 2008 7:37 am

xxvojtikxx píše:já (ale neříkám že to tak musí být) bych se trochu bál té výhybky vpravo nahoře ve skryté části, aby "delší" vlak neměl problémy s tím esíčkem kdyby se tam náhodou někdy dostal... pokud by to bylo možný, spíš bych se přiklonil k vnitřní obloukový výhybce...

ale jak říkám mě moc vážně neber já s tím zas tolik zkušeností nemám.


Ale máš,s tou výhybkou bych též souhlasil :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další pokus

Příspěvekod marho » čtv 24 črc, 2008 9:48 pm

No tak po delší době další pokus. Čárkované části jsou skryté.

Tu horní vyhybku jsem alespoň otočil, až pozdě jsem si všiml, že byla navrhovaná jako oblouková. Ale obloukovou vyhybku se mi tam z více důvodů nechce cpát (prostor, cena a nechci celé kolejiště symetricky s obloukovejma vyhybkama)
Dole jsem to taky předělal.
Chci využít co nejvíce kolejiva ze základní sady co mám, na druhé straně se nevyhýbám použití flexi kolejí - už jich tam je požehnaně.


Obrázek
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Další pokus

Příspěvekod petrh » pát 25 črc, 2008 6:28 am

no me se celkem libi, jen ta vyhybka k vlecce a skladisti mi prijde jen jednosmerne a trosku divne
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků