H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod igino » úte 05 úno, 2019 4:01 pm

milan ferdián píše:VladoH0,igino díky za podněty,za podklady,za místnost,za doladění námětu :wink: .Skice jsem vyhodil do koše a dělám nové dle múzy.
Milan

Nemás za čo. Ak môžem, rád pomôžem. :wink:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » úte 05 úno, 2019 4:11 pm

milan ferdián píše:VladoH0,igino díky za podněty,za podklady,za místnost,za doladění námětu :wink: .Skice jsem vyhodil do koše a dělám nové dle múzy.
Milan


Je mi potešením ak som s niečim pomohol ...
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » úte 05 úno, 2019 6:56 pm

Páni, dovolím si ešte jeden svoj návrh na tému Slavošovce ...

Aj keď týmto návrhom idem tak trochu sám proti sebe - týmto by sa prišlo o vlečkový areál. Vlečka je v tomto návrhu len akože a končí za kulisou. Namiesto vlečky je tu ďalšia stanica - Ochtiná. Z Ochtinej pokračuje trať odnímateľným mostom poza dvere do malej skrytej stanice umiestnenej za kulisou vedľa príjazdového oblúka do Slavošoviec.

Obrázek
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 úno, 2019 6:59 pm

No moment Vlado a ten kousek vpravo se vzal odkud :?: To je za stěnou :?: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » úte 05 úno, 2019 7:08 pm

milan ferdián píše:No moment Vlado a ten kousek vpravo se vzal odkud :?: To je za stěnou :?: Milan


Milane, ten "kousek" nie je za stenou a je prítomný aj v tom pôvodnom návrhu - len je nevyužitý.
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 úno, 2019 7:11 pm

Mám na stole tvůj plánek místnosti a tam je jasný udán rozměr 3,8 m :shock: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » úte 05 úno, 2019 8:48 pm

milan ferdián píše:Mám na stole tvůj plánek místnosti a tam je jasný udán rozměr 3,8 m :shock: .Milan


To sedí - u obidvoch návrhov je rozmer 3,8m rovnaký.

Obrázek
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod Rocky_MK » úte 05 úno, 2019 9:39 pm

Zeptám se (možná blbě), protože to nechápu. Proč je ta vlečka dvoukolejná? Nestačilo by ji rozvětvit až přímo před areálem vlečky?
Taky mě trochu irituje to zaústění, dal bych ho blíž k vjezdovému zhlaví, zvětší to užitnou délku příslušné koleje...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » úte 05 úno, 2019 10:19 pm

Rocky_MK píše:Zeptám se (možná blbě), protože to nechápu. Proč je ta vlečka dvoukolejná? Nestačilo by ji rozvětvit až přímo před areálem vlečky?
Taky mě trochu irituje to zaústění, dal bych ho blíž k vjezdovému zhlaví, zvětší to užitnou délku příslušné koleje...


Pretože tá vlečka je dvojkoľajná aj v skutočnosti.
Možno je jej zaústenie iritujúce, ale tak tomu je u skutočnej stanice.
Model sa snaží čo najvernejšie kopírovať skutočnú predlohu - teda v rámci daných priestorových možností ...
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod Trixt » stř 06 úno, 2019 8:49 am

Ahoj, pěkný návrh. Jen ve skutečnosti je výtažná kolej ve vlečce, přes kterou se dostanu na odstavné koleje za angličanem výrazně delší a umožní manipulaci celých vlaků, u tebe spíše jednotlivých vagónků. Vždy je to o kompromisech, to je jasné. Možná by ale šlo celou vlečku posunout více do oblouku vlevo i za cenu použití obloukových výhybek.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » stř 06 úno, 2019 9:24 am

Trixt píše:Ahoj, pěkný návrh. Jen ve skutečnosti je výtažná kolej ve vlečce, přes kterou se dostanu na odstavné koleje za angličanem výrazně delší a umožní manipulaci celých vlaků, u tebe spíše jednotlivých vagónků. Vždy je to o kompromisech, to je jasné. Možná by ale šlo celou vlečku posunout více do oblouku vlevo i za cenu použití obloukových výhybek.


Vďaka za uznanie. Máš pravdu s tou koľajou. Posunúť to celé doľava s použitím oblúkových výhybiek je asi jediná možnosť.
Dôvod prečo to mám takto, bola snaha vyhnúť sa použitiu oblúkových výhybiek - keďže som v návrhu použil koľajivo PIKO, kde je vraj problém so zjazdnosťou práve oblúkových výhybiek. Asi o dôvod viac prejsť na iné koľajivo ...
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod igino » stř 06 úno, 2019 9:53 am

Opäť jeden záber z kopca na koncovú stanicu SLAVOŠOVCE.
Přílohy
stanica.jpg
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 úno, 2019 3:30 pm

Zcela vyjimečně zveřejňuji pracovní výkres.Než návrh kolejiště dostane konečnou podobu,kterou vy si nalistujete v publikaci,předchází ji řada matematických výpočtů,skic a pracovních výkresů.Jelikož se jedná o domácí kolejiště a né modul stanice (tam jsou dané jiné podmínky),tak je zde spoustu kompromisů,jak vidíte na výkresu.Například kolej 1 má užitnou délku pro lokomotivu a 4 vozy Hbbillns oproti realitě.Figura vlečkového kolejiště se snaží zachovat reálnou podobu,ale důležité bylo,aby v úvratích se vešla při manipulaci vozů v papírně na kusé koleje tj.rosnička + 2 x Hbbillns.
Hloubka vlečky 50,0 cm a délka 280,0 cm je dodržena.Hloubka stanice 60,0 cm a délka 220,0 cm taktéž.Umístěním stanice s vlečkou,kde jsem já potřeboval,se mi uvolnila celá horní část kolejiště,kde mohu v poklidu popřemýšlet o tvaru širé tratě.
Milan
Přílohy
Slavošovce pracovní výkres DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » stř 06 úno, 2019 4:07 pm

milan ferdián píše:Zcela vyjimečně zveřejňuji pracovní výkres.Než návrh kolejiště dostane konečnou podobu,kterou vy si nalistujete v publikaci,předchází ji řada matematických výpočtů,skic a pracovních výkresů.Jelikož se jedná o domácí kolejiště a né modul stanice (tam jsou dané jiné podmínky),tak je zde spoustu kompromisů,jak vidíte na výkresu.Například kolej 1 má užitnou délku pro lokomotivu a 4 vozy Hbbillns oproti realitě.Figura vlečkového kolejiště se snaží zachovat reálnou podobu,ale důležité bylo,aby v úvratích se vešla při manipulaci vozů v papírně na kusé koleje tj.rosnička + 2 x Hbbillns.
Hloubka vlečky 50,0 cm a délka 280,0 cm je dodržena.Hloubka stanice 60,0 cm a délka 220,0 cm taktéž.Umístěním stanice s vlečkou,kde jsem já potřeboval,se mi uvolnila celá horní část kolejiště,kde mohu v poklidu popřemýšlet o tvaru širé tratě.
Milan


Milan nádhera !!! Fakt paráda !!!
Len ako napojiť širú trať, aby príjazdový oblúk nebol mimo pôdorys miestnosti ? Lebo rozmer panelu 220cm je v mojom prípade zároveň dĺžkou steny ... :D

Vlado
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 úno, 2019 4:30 pm

VladoH0 píše:Len ako napojiť širú trať, aby príjazdový oblúk nebol mimo pôdorys miestnosti ? Lebo rozmer panelu 220cm je v mojom prípade zároveň dĺžkou steny ... :D

Vlado

Ale oblouk není mimo místnost.Píši,že se jedná o pracovní výkres.Vratný oblouk do šířky místnosti 220,0 cm je započítán.Jen chybí horní část výkresu.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků