H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » stř 06 úno, 2019 5:29 pm

milan ferdián píše:
VladoH0 píše:Len ako napojiť širú trať, aby príjazdový oblúk nebol mimo pôdorys miestnosti ? Lebo rozmer panelu 220cm je v mojom prípade zároveň dĺžkou steny ... :D

Vlado

Ale oblouk není mimo místnost.Píši,že se jedná o pracovní výkres.Vratný oblouk do šířky místnosti 220,0 cm je započítán.Jen chybí horní část výkresu.
Milan


Aha - tak túto informáciu som v návale eufórie nejako prehliadol ... :lol:
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod jafobe » stř 06 úno, 2019 5:40 pm

milan ferdián píše:Zcela vyjimečně zveřejňuji pracovní výkres. ...
Hloubka vlečky 50,0 cm a délka 280,0 cm je dodržena.Hloubka stanice 60,0 cm a délka 220,0 cm taktéž.Umístěním stanice s vlečkou,kde jsem já potřeboval,se mi uvolnila celá horní část kolejiště,kde mohu v poklidu popřemýšlet o tvaru širé tratě.
Milan

Milane, nedalo by se trochu získat pro délku nádraží i vlečky (za cenu že by proti realitě víc zahýbala) kdyby nádraží bylo podobně natočená ale proti rohu u delší stany a šturc by byl blíž v rohu "dole" ? Trochu by se tím zkrátila širá trať ale zase by se mohlo získat kus místa pro volnou skládku u nádtraží a možná by pak bylo i víc místa pro silnici mezi nádražím a vlečkou aby se vlečka dala víc opticky oddělit od prostoru nádraží. Je to jen dotaz, ale nejspíš jsi o takové možnosti už také uvažoval. ;-) Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 úno, 2019 5:44 pm

Jardo uvažoval.Matematika je neúprosná.Na ty dvě předávací koleje se vejdou v pohodě tři vozy Hbbillns.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod jafobe » stř 06 úno, 2019 6:12 pm

Říkal jsem si to. že se nejspíš nemusím ani dotazovat. :-)
Jinak jak tak koukám na mapy v okolí,vlečka nemusela být vždy v plánu jako dvoukolejná vlečka ... kousek na jih za vlečkou pod Ostrým vrchem je skrz kopec tunel a za ním viadukt, vše nasvědčuje že želežniční, takže asi bylo v plánu že trať by vedla dál nejspíš do Revúce ... od mostu je to asi na 10 km 100 výškových metrů dolů do Revúce ... ale stavba trati se zdá že skončila u toho mostu ... https://mapy.cz/turisticka?x=20.2636727&y=48.6990152&z=13&source=base&id=2117731&q=slavo%C5%A1ovce
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod igino » stř 06 úno, 2019 6:19 pm

V rámci budovania Gemerských spojok mala byť na svahu nad terajšou zastávkou SLAVOŠOVCE - obec vybudovaná i nová žst. SLAVOŠOVCE. Z nej mala byť napojená i vlečka papierní. Zhruba v mieste dnešného ukončenia vlečkovej koľaje.
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 8:12 am

JanoH0e píše:Je to tvoje koľajisko, takže čo chceš, môžeš tam mať. :D Problém je v tom, že mať "vybetónované" 100 m v reálu a 2m na koľajisku je veľký rozdiel. Ak by si tie 2m venoval prírode, nebolo by to síce podľa reálu, ale zase by to "kukateľnejšie". Zároveň by to tvorilo predel medzi 2 industrializovanými scénami - továreň, stanica. Preto by sa aj 1 koľajná vlečka vinúca sa lesnou krajinou lepšie zapadla. A potom tam máš tunel, ktorý určite lepšie zapadne do lesa, ako do "betónu". Ale vybrať si musíš sám.

Já jsem tě poslechl.Širá trať má prozatím viditelnou délku 6,5 m.Rozhodoval jsem se mezi koncovým skryťákem nebo s vratnou smyčkou.Rozhodl jsem se pro skryťák s vratnou smyčkou :wink: .Já mám tedy ideově hotovo.Kolejiště uvidíte ve IV.díle :mrgreen: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » čtv 07 úno, 2019 8:55 am

A kedy bude IV.diel ?
Dúfam že skôr ako začnem so stavbou - lebo teraz mám objektívny dôvod začať, až keď bude IV.diel vonku.
Milan, takže teraz je zodpovednosť kedy začnem na Tebe ... :lol:
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 10:00 am

VladoH0 píše:A kedy bude IV.diel ?

Už jsem psal několikrát.Já nemám v rukou termín vydání a to z jednoduchého důvodu.O termínu si rozhodne soukromý investor.Já se snažím v rámci svých schopnosti,každý den vyprodukovat kolejový plánek.Ale jak sám vidíš na svém návrhu kolejiště,není to žádná sranda :wink: .
VladoH0 píše:Dúfam že skôr ako začnem so stavbou - lebo teraz mám objektívny dôvod začať, až keď bude IV.diel vonku.
Milan, takže teraz je zodpovednosť kedy začnem na Tebe ... :lol:

Jasně,autor může za tvůj případný neúspěch :lol: :lol: :lol: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod VladoH0 » čtv 07 úno, 2019 11:59 am

Chápem že navrhnúť niečo zmysluplné nie je žiadna sranda - overil som si to pri mojom vlastnom snažení ...
A chápem aj to, že termín vydania nie je celkom v Tvojej moci.

Z mojej strany to bolo len také "podpichnutie" - nemyslel som to vážne ani nijako zlomyselne.
Kým ja dospejem k stavbe samotného koľajiska, som presvedčený že kniha bude vonku ...
Zatiaľ som v stavebnej fáze a kým budem vo fáze modelárskej, to ešte potrvá.
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod igino » čtv 07 úno, 2019 12:12 pm

Tak sa potom pochváľ nejakými fotkami zo stavby. Snáď to až tak dlho zas nebude trvať. Som zvedavý na dielo v H0. :shock:
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 12:12 pm

VladoH0 píše:Z mojej strany to bolo len také "podpichnutie" - nemyslel som to vážne ani nijako zlomyselne.

V poho,já jsem to také tak bral :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 1:54 pm

Aby jsi neřek,že jsem tvoje příčina tvého nezdaru :D .Zítra výkres smažu.Milan
Přílohy
Slavošovce rám DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod JanoH0e » čtv 07 úno, 2019 2:21 pm

Hmmm ...... Milane, ty niečo pred nami tajíš! :D To som zvedavý, čím ešte prekvapíš. Vyzerá to veľmi tajomne. :mrgreen:
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 7:48 pm

JanoH0e píše:Hmmm ...... Milane, ty niečo pred nami tajíš! :D To som zvedavý, čím ešte prekvapíš. Vyzerá to veľmi tajomne. :mrgreen:

Kdyby jen to.Jak jsme tak s dívčinou (múza) seděli a klábosili,koukali na ten plánek,stále se nám nelíbil.Pak jsme oba na to kápli.Víme jedno,Vlado nás nebude mít dlouho,dlouho,dlouho rád a dlouho,dlouho,dlouho nebude s námi mluvit. :mrgreen: :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 návrh koľajiska - Slavošovce

Příspěvekod jafobe » čtv 07 úno, 2019 8:38 pm

Ještě něco málo pro můzu na ispiraci ... jedno video z dronu s pohledy na obec i na okolí nádraží a vlečkového areálu. i pohled směrem za vlečku ve směru k tunelu ... kudy dnes vede cyklotrasa ... https://www.youtube.com/watch?v=U6knRDYpoN8
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků