Vysněné kolejiště v N-ku

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » stř 06 úno, 2019 8:29 pm

Ach jo.Koukám,že jsi vytvořil druhý okruh.Bohužel,mohu ti jen poradit :P .To by chtělo více času tvému kolejišti se věnovat,ale tolik času nemám.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » stř 06 úno, 2019 8:50 pm

Nic se neděje, jen mě zajímalo jak jsi to myslel, když jsi tam kreslil tu čáru. Jinak jsem nic neměnil, pořád "jen" řeším ta nádraží. WIntrack mi blbne jak kombinuji obě kolejiva, padá a pak nejde načíst Autosave, ani poslední uložené soubory. Takže už jsem to kreslil několikrát, ale nekreslím to už celé, jen ta místa, která řeším.
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » stř 06 úno, 2019 9:24 pm

Spojení kolejiva PECO s Roco Fl, jde to snadno, výška kolejí je téměř shodná. Na fotce jsem zkoušel spojku a na druhé koleji jen ze spodku drátem. Testovací kousek, ještě jsem nečistil izem.
Přílohy
4B9BB30E-6C4B-48E1-B186-8AFF0C76F832.jpeg
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod HonzaM » čtv 07 úno, 2019 5:46 am

To spojení spojkou vypadá lépe, co je ale důvodem kombinace s kolejivem Fleischmann? A nebylo by lépe kolejišti poskytnout větší prostor? Raději užší, ale delší? Mám kolejiště vestavěné do skříňkové stěny.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 07 úno, 2019 8:26 am

Honza: Ten spoj bude ve skrytaku. Proste jsem měl koleje a vyjdou mi do celého skrytého nádraží. Větší panel, hmm myslel jsem, ze 1,5 m v N je je hoooodne místa :-D
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » čtv 07 úno, 2019 9:55 am

Dandy píše: Větší panel, hmm myslel jsem, ze 1,5 m v N je je hoooodne místa :-D

To ano,ale ne při kolejivu PECO/STREAMLINE/10° :D :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod HonzaM » čtv 07 úno, 2019 12:16 pm

Ale ani při žádném jiném, pokud se nechceš spokojit s vlaky s maximálně nějakými čtyřmi nebo pěti rychlíkovými vozy. Trochu lepší by to bylo v Z, opravdu “hoooodně místa” je to jen v T-gauge. Já mám jeden panel 3 x 0,6 m a druhý s ním spojený spojovací tratí 2,3 x 0,6 m.
Projdi si téma “eNko pro vnoučata - poradíte”, to je slušně velké kolejiště, ovšem 300 x 125 cm.
Naposledy upravil HonzaM dne ned 10 úno, 2019 12:37 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » pát 08 úno, 2019 3:53 pm

Tak Wintrack jsem odinstaloval a zkouším SCARM, zatím se mi vše zdá lepší, tak doporučuji ;) A nádraží, asi udělám takto, ještě přemýšlím dat na vlečku výhybku pro druhou kolej.
Přílohy
horni nadrazi.jpg
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » ned 10 úno, 2019 8:32 am

Nějaké fotky z průběhu stavby...
Přílohy
image7.jpeg
image4.jpeg
image1.jpeg
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » ned 10 úno, 2019 8:33 am

Pohled z perspektivy
Přílohy
image8.jpeg
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » ned 10 úno, 2019 12:29 pm

Dandy,Dandy,Dandy......Jsi první,co tak začíná stavět své kolejiště,aniž by měl položen skryťák,elektricky zapojen a odzkoušen.Odrazovat tě nebudu.Jak by psali klučinové,je to tvoje kolejiště,tvoje stavba,tvoje peníze,tvůj čas.

Já jsem si včera ještě vzpoměl na dvě dopravny.První byla vedena jako odbočka a druhá jako přípojná stanice.Tak jsem tyto dvě dopravny skloubil.
Milan
Přílohy
Dandy stanice 2.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Myšpulín » ned 10 úno, 2019 12:56 pm

milan ferdián píše:Dandy,Dandy,Dandy......Jsi první,co tak začíná stavět své kolejiště,aniž by měl položen skryťák,elektricky zapojen a odzkoušen.Odrazovat tě nebudu.Jak by psali klučinové,je to tvoje kolejiště,tvoje stavba,tvoje peníze,tvůj čas. ...

Milane, třeba se mýlíme a bude to kolejiště s nejkratší dobou od položení první po poslední kolej. I na skutečné železnici to je nejprve spodní stavba a až následně ta vrchní. Necháme se překvapit. Netřeba dělat unáhlené závěry. Novátorské myšlenky a postupy se cenní, třeba jako u mostu přes Hracholuskou přehradu.

Dandy, pokračuj a dál vkládej foto ze stavby. Držím palce.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod HonzaM » ned 10 úno, 2019 1:15 pm

Měl by sis vyzkoušet pokládáni kolejí, zejména do spirál. Jak tam budeš koleje fixovat? Spojení flexi koleji PECO v oblouku s poměrně malým radiusem není jednoduché ani když mám k tomu dobrý přístup, protože ta kolej pruží, má tendenci se vracet do přímého směru. Vyzkoušej si také zda všechna vozidla která plánuješ provozovat bezpečně projedou kolem nosných šroubových tyčí. Kamarád musel předělávat těměř hotovou spirálu protože zjistil, že by například čtyřosý motorový vůz do nosných tyčí narážel, a tak musel předělat jejich umístění, zvětšit průjezdný profil. Milan Ferdián správně upozorňuje na vhodnost nebo spíše nutnost položení, zapojení a vyzkoušení zejména ve skrytých částech, kde jsou výhybky, dokud je k tomu prostoru bezvadný přístup. Já osobně se skrytým prostorům vyhýbám, na svém kolejišti nemám žádné místo, kam bych se nemohl kdykoli snadno dostat. Žádné skryté nádraží, všechny tunely odnímatelné celé, nebo alespoň takové jejich časti, aby bylo možné se všude dostat, když tam dojde třeba k vykolejení nebo převržení vozu nebo lokomotivy. Je také potřeba počítat s nutností občasného čištění.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4045
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 10 úno, 2019 3:00 pm

milan ferdián píše:Dandy,Dandy,Dandy......Jsi první,co tak začíná stavět své kolejiště,aniž by měl položen skryťák,elektricky zapojen a odzkoušen.Odrazovat tě nebudu.Jak by psali klučinové,je to tvoje kolejiště,tvoje stavba,tvoje peníze,tvůj čas. Milan


Pod tohle se musim podepsat a nejradeji bych si to nechal vytesat do kamene, protoze jsem ted uz asi po treti predelaval skrytak :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Martin Justiz » ned 10 úno, 2019 3:05 pm

Jiri Dvoracek píše:
milan ferdián píše:Dandy,Dandy,Dandy......Jsi první,co tak začíná stavět své kolejiště,aniž by měl položen skryťák,elektricky zapojen a odzkoušen.Odrazovat tě nebudu.Jak by psali klučinové,je to tvoje kolejiště,tvoje stavba,tvoje peníze,tvůj čas. Milan


Pod tohle se musim podepsat a nejradeji bych si to nechal vytesat do kamene, protoze jsem ted uz asi po treti predelaval skrytak :mrgreen:


Přesně já po 4 predelavkach budu stavět radši skoro nové kolejiště
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků