Vysněné kolejiště v N-ku

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod lajblt » pon 20 led, 2020 2:39 pm

Díky, Michale. Opraveno. :)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » pon 20 led, 2020 8:53 pm

Díky moc Tome, shodou okolností jsem studoval o víkendu tvé stránky, protože svět navěstidel je pro mě zatím záhada. Tvuj popis navěstidel mi hodně pomohl se zorientovat v tom jak to asi bude fungovat. Takže osadím šachty do kolejiště a zkusím naprogramovat RocRail, snad to nějak půjde. Věřím, že s vaší pomocí to zvládnu. Jako já se těším nejvíce na modelování krajiny, ale říkám si, že v zápalu proudění by jsem to měl hned hotovo a pak by se mi už nechtělo do programování navěstidel a provozu. Tak si šetřím na později.
Udělám ještě pro jistotu plánek do kterého zahrnu všechny úpravy tak jak jsem je pochopil, než začnu na ostro. Díky.
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Trixt » pon 20 led, 2020 9:43 pm

Dandy píše:Takže osadím šachty do kolejiště a zkusím naprogramovat RocRail, snad to nějak půjde.

S RocRailem ti držím palce, když to zvládneš, bylo by super, kdyby ses podělil o zkušenosti. Já se zatím dostal jen k té červeé a zelené v automatickém provozu.
P.S: Pokud si v konfiguraci RocRail nastavíš automatické shazování návěstidel na stůj po zadaném časovém úseku, neprojeví se to ihned po nastavení, ale až po restartu RocRail (tedy alespoň u mě to tak fungovalo).
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » úte 21 led, 2020 10:04 pm

Tak jsem to zakreslil, jak jsem to od Tomáše pochopil. Jen musím přidělat/ předělat 3 návěstidla. Tak na jedno s pěti a jedno se čtyřmi lampy neosazené ledkami mám, ale jedno budu muset asi předělat. Nebo jestli by to jedno nevadilo, že by mylo se světly odjezdového?
Přílohy
Schema_nadrazi_v5.png
Schema_nadrazi_v5.png (156.92 KiB) Zobrazeno 6414 krát
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod lajblt » stř 22 led, 2020 9:40 pm

Ahoj,

bohužel návěstidlo Lc4 potřebuje pořadí světel Ž-Z-Č-B kvůli návěsti "Opakování návěsti Výstraha", tedy žlutá a POD ní bílá. Pokud bude návěstidlo L1 mít jen tři světla (Z-Č-B), změní se trochu návěsti na Lc1, ale pořád bude mít toto návěstidlo 5 světel v pořadí Ž-Z-B-Č-Ž.
Ještě mě napadlo, když vidím fotografie stanice - měřil sis šablonami průjezdné průřezy? Mám takový nepříjemný dojem, že vpravo dole koleje jsou natolik blízko u sebe, že mezi nimi není prostor pro stožáry návěstidel. A celkově se mi zdá, že mezi kolejemi není dost místa pro nástupiště.
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 23 led, 2020 6:41 am

Podle fotek to vypadá, že tam nebude ani dost místa na návěstidla L1 a L2 a nebo budou stát pouze pár cm za odjezdovými návěstidly. Ale možná fotka klame :idea:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 23 led, 2020 7:54 am

Co je umístit na krakorci?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod lajblt » čtv 23 led, 2020 7:58 am

To mě taky napadlo. Ale dandy je má podle všeho všechna stožárová...
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 23 led, 2020 9:11 am

Vyrobím další se spravným pořadí světel Dan Bocheta, by měl mít lepty pro AŽD65 5 světel. Tak si spoň zkusím, jak jsem si říkal, že by jsem postup udělal jinak a jestli se i skrátí čas výroby.
Je tam malo místa, už jsem tam začal vrtat. Pošlu fotku jak budu doma co si o tom myslíte. Myslím hlavně ta odjezdova. Tam mi nepomůže ani trpajzlík. Krakorec mě taky napadnul, ale jen si nejsem jistý jestli se to do tak malého nádraží hodí. Jinak by mě bavilo si ho z leptu vyrobit a měl by jsem ho tam rád. Nepoužité návěstidla, asi nebude problém udat...
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod HonzaM » čtv 23 led, 2020 9:22 am

Michal Šuhajda píše:Co je umístit na krakorci?

Podobně řešení (návěstním mostem) mám ze stejného důvodu na modulu stanice Sklené. Je to N-ku, v šachtách v paticích jsou Scom dekodéry (vždy dva). Viz obrázky.
Přílohy
IMG_1267.JPG
IMG_1268.JPG
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod HonzaM » čtv 23 led, 2020 9:38 am

Než se pustíš do výroby návěstidel pro Lcx, ověř si zda je budeš moci ovládat z RocRailu, nezapomeň na nutnost závislosti na následujících odjezdových návěstidlech. Určitě to půjde s JMRI/PanelPro, pokud se rozhodneš ho použít. Naprogramování ale asi dá dost práce. Zvaž zda to na tak malou stanicí má smysl.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 23 led, 2020 11:14 am

No pěkný, pěkný :-D Že by....
Tento týden budu testovat Rocrail s návěstí a zjistím jak jsou možnosti. Když to nebude tak asi půjdu do JRMI, protože zatím mám v Racrailu jen plánek s detekcí. A funkční navěstidla by jsem tam opravdu rád měl. Ze zkušenostmi se rád podělím, pokud bude zájem :wink:
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod sidlo » čtv 23 led, 2020 7:13 pm

Návěstidlo L1 může být i vlevo od koleje.
Obrázek

Dalo by se to vytunit seřaďovacími trpaslíky za výhybkou proti Lc1 a Lc4.
Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » pát 24 led, 2020 8:34 pm

Tak jsem nad tím dnes přemýšlel a asi to jedno dám vlevo a je to vyřešené ;)
Pak po chvilkách zkouším zprovoznit dekodéry, ale dře to. Zatím ani ťuk a centrála se mi s tím nechce ani bavit. Vylučovací cestou se budu snažit přijít nato kde je chyba.
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod HonzaM » ned 26 led, 2020 10:56 pm

Dandy píše:Zdravím, tak mám téměř hotovo, ještě tabulka a můžu instalovat do kolejiště. No před tím to ješte zkusím připojit k dekoderu a vyzkouším jestli funguje tak jak očekávám. Jinak pokud, by víte, že Vás výroba takových návěstidel nebude bavit, tak se do toho ani nepouštějte.

Dnes jsem u Dandyho ta návěstidla viděl in natura a velmi se mi líbila, vypadají líp než na v tomto vláknu obrázcích zveřejněná O třídu výš než na trhu má Rotter Model.
Naposledy upravil HonzaM dne pon 27 led, 2020 6:51 am, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Toch, Tomáš10 a 14 návštevníků