Koľajisko tvaru U

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koľajisko tvaru U

Příspěvekod tabletrain » sob 12 říj, 2019 6:23 pm

Aby niekto zo železničných modelárov modeloval svätého, tak s tým som sa ešte nestretol. Svätec je z moduritu, podstavec z dreva, ale to nie je podstatné, skôr by ma zaujímalo, či niekto uhádne, kto to je. :D
Přílohy
Oblúkovo  (92).JPG
tabletrain

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 říj, 2019 10:28 am

Tak trochu je mi záhadou, kde budeš posunovat s vozy ? :wink:
Milan
-Železniční normálie-
milan ferdián

Příspěvekod tabletrain » ned 13 říj, 2019 11:18 am

Koľajisko je cvičné a má slúžiť na skúšku techník, systémov, postupov a koľajových vozidiel. Posun minimálny a priestoru na posun, ak by dajaký bol, je dosť. Premávať tu budú len krátke vlaky. Toto koľajisko nespočíva na prevádzkovej genialite, ale na potrebe zlikvidovať rozumne materiál, čo mi ostal - oblúkové výhybky Kuehn. A účel to splnilo, neostala mi žiadna :D .
tabletrain

Příspěvekod tabletrain » pon 14 říj, 2019 10:52 pm

Vytrápil so sa s jednou budovou, skôr z jej el. zapojením. V tejto miestnosti sa bude chlastať o 106, teda už sa začalo :D .
Přílohy
Oblúkovo  (105).JPG
tabletrain

Příspěvekod tabletrain » stř 16 říj, 2019 11:56 am

Lisovať, skladovať a konzumovať už bude kde, ešte chýba vysadiť vinohrady, aby bolo čo. V pivniciach aj kaplnke je osvetlenie, pred kaplnkou budú trčať svetlovody D-1mm, bude to imitácia sviečok, LED su pod panelom. Ovládať to bude dekodér od PeLi - ho, má 16 výstupov - len budova vinárstva má 8 okruhov osvetlenia, kaplnka 2, 4 majú pivnice a ešte osvetlenie ciest a jeden je dekodér je full.Večer by to mohlo vyzerať dobre. Zvyšok na https://tabletrain.rajce.idnes.cz/Mini_ ... _Oblukovo/
Přílohy
Oblúkovo  (129).JPG
Oblúkovo  (123).JPG
tabletrain

Příspěvekod Trixt » stř 16 říj, 2019 2:19 pm

Stavby vypadají opravdu nádherně a jde ti to fakt rychle. :) A pročpak se vlastně nemůžeš věnovat stavbě velkého kolejiště a přešel jsi na projekt "Oblúkovo"? Tedy, pokud to není moc osobní otázka. ;)
Naposledy upravil Trixt dne stř 16 říj, 2019 2:39 pm, celkově upraveno 1
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, MP1
Trixt

Příspěvekod milan ferdián » stř 16 říj, 2019 2:32 pm

I mne by to zajímalo? MIlan
-Železniční normálie-
milan ferdián

Příspěvekod tabletrain » stř 16 říj, 2019 5:12 pm

Není, nestihol som realizovať vyklápací mechanizmus tak, aby som sa s tým nemusel naťahovať a kedže som si namlátil držku, tak v pooperačnom stave som to radšej ani neskúšal. Kedže mám ale času kopec, tak ho zabíjam realizáciou odpadova, teda "Oblúkova". S tým sa manipuluje v pohode, má to pár kíl, takže sa na tom učím a musím povedať, že to bol dobrý nápad. Kopec vecí a postupov sa zmenilo voči tomu, ako som to chcel robiť, tu sa ľahko opravuje, prístup je vlastne neobmedzený a nie je problém to otočiť naopak a triasť s tým :D . No a na záver to možno spojím s panelom ako vinársku oblasť, uvidím. Použitie resp. nepoužitie koľajiva Kuehn sa ukázalo ako nie dobrý,ale skvelý ťah. To koľajivo sa fakt nepodarilo, nech si hovorí kto chce, čo chce. Už som musel vykonať ďalšie úpravy na tých nepodarených výhybkách, Tillig je oproti tomu koľajivo z inej planéty.
tabletrain

Příspěvekod Trixt » stř 16 říj, 2019 8:47 pm

Ach tak, to chápu, že se věnuješ malému kolejišti. Držím tedy palce, aby se ti zdraví co nejdříve vrátilo k normálu. :) Rád sledují jak postupuješ.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, MP1
Trixt

Příspěvekod tabletrain » čtv 17 říj, 2019 9:04 am

Tajomstvo vinohradu z kreatívnych potrieb. Na koľajisko dopadol žltý, na vinohrad hnedý sneh, že by klimatické zmeny? Final viď. album.
Přílohy
Oblúkovo  (141).JPG
tabletrain

Příspěvekod Fox » čtv 17 říj, 2019 10:30 am

Bez urážky, takový post má nulový význam, pokud nenapíšeš, co to je za materiály a jaký je postup (tedy pokud se chceš svěřit, to je na Tobě). Z fotek bez komentáře je vidět kulový... sorry jako :D
TT, domácí kolejiště (dosud ve výstavbě), DR5000, iTrain...
Fox

Příspěvekod matejkocis » čtv 17 říj, 2019 10:32 am

No ja to tipujem na vlnitý papier - teda to vnútro :D
matejkocis

Příspěvekod tabletrain » čtv 17 říj, 2019 11:21 am

Fox píše:Bez urážky, takový post má nulový význam, pokud nenapíšeš, co to je za materiály a jaký je postup (tedy pokud se chceš svěřit, to je na Tobě). Z fotek bez komentáře je vidět kulový... sorry jako :D

Sorry, to som považoval za tak jednoduchú vec, že som to ani nekomentoval. Keďže toto nie je mafiánske alebo fórum ŠTB, tajnosti nie sú. Je to obyčajný vlnovkový papier z kreatívnych potrieb. Ten sa z jednej strany potrie lepidlom ( v mojom prípade asi 10 ročný polozaschnutý a následne vodou oživený Duvilax BD 20 ( dokonca do stavebných zmesí), potrieť papier ale tak, aby sa nevyrovnali vlnky, posypať preosiatou hlinou požadovanej frakcie, nechať dobre zaschnúť. No a potom už len pokvapkať lepidlom tam, kde chceme mať zelené a posypať dákym materiálom z čeľade molitanových, toto je tmavozelený NOCH. Po preschnutí rozumne potrieť lepom, aby papier zmäkol, potrieť lepidlom predpripravený ( napr. hnedou farbou natretý ) podklad a prilepiť ( potrieť aj podkad, nechať lepidlo zavädnúť ( čiastočne uschnúť) , priložiť a fixovať špendlíkmi na nástenku. V miestach radov viniča príde ešte dosypať zem, medzi bude naimitovaná cestička pre vinárov a malotraktory. Vychádza mi to na 350 kríkov viniča, čo je dosť, musím vymyslieť, ako s tým vybabrať, aby som si to nehodil. Myšlienka už je, realizácia večer.
tabletrain

Příspěvekod Fox » čtv 17 říj, 2019 1:05 pm

Díky, je to jasné... :idea: Podobné postupy (ale na bramborové pole) už kdysi byly popsané, ale má to svoje úskalí, proto jsem se ptal na postup. Jednak ty vlnky musí být přiměřené měřítku (aby to nebyly spíš duny) a zelené se musí udržet víceméně na vršku, ne v úžlabích. Když jsem to zkoušel, tak jsem s tím bojoval až jsem to nakonec vyhodil. Dnes bych jako druhý pokus zkusil nanést nějaké husté lepidlo třeba válečkem, jen na horní hranu vlnky. No, snad někdy... Ale máš to dobrý, o tom žádná :D
TT, domácí kolejiště (dosud ve výstavbě), DR5000, iTrain...
Fox

Příspěvekod tabletrain » čtv 17 říj, 2019 6:11 pm

Vinohrad sa začal prebúdzať k životu, moje nervy zažívajú zaťažkávaciu skúšku. Ostáva ešte 35 radov viniča. Hotových je 15, ale aj to je úspech. V stĺpikoch som videl problém, zbytočne. Drevo 2x2mm , rezané olamovacím nožem, zavetrenia od ruky, lepené sekundovým hustým. Drží to nad moje očákavanie, ani jedno aj pri nešetrnom zaobchádzaní neodpadlo. Vrchný náter betón Heki 6600, má hustú konzistenciu a betón imituje dokonale už po prvom nátere.
Přílohy
Oblúkovo  (142).JPG
Oblúkovo  (150).JPG
tabletrain

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště