Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: Abe Simpson, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Příspěvekod hank » čtv 20 zář, 2018 9:19 am

JBr píše:
hank píše:tam je u dopravní koleje světelná předvěst vjezdového návěstidla žst Loket

Bohužel už není. Pokud bych měl podle fotek sestavit nějakou časovou osu, tak kolem roku 2006-2007 ještě předvěst svítila, 2009-2011 už byla s křížem a na fotkách z 2015 už po ní není ani památky a traťová kolej je ukončená hned za perónem zastávky obdélníkovým Stůj.

Děkuji za info. Tak jsem zase zaspal dobu... :roll: Nicméně pro znázornění stavu na přelomu V. a VI. epochy je ta předloha velice vhodná, řekl bych, zvlášť pro cyniky vyžívající se v modelování zchátralých objektů a ruderálních porostů. :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank

Příspěvekod JBr » sob 27 říj, 2018 9:13 pm

Ukulelejiště má za sebou další milník, dneska se vydalo se mnou na výlet za kolegou Rosťopišem, který ho i provozně pokřtil příjezdem prvního osobního vlaku (všechny moje motoráky jsou digitalizované a předpokládám, že se nebudou mít rády s PWM regulátorem, tak jsem to ani nezkoušel). Ověřena byla i přechodnost 742 od Tilliga, která se přesně vejde na výtažnou kolej. Po návratu jsem nafotil ještě pár fotek, které ukazují už asi definitivně finální podobu ukulelejiště.

Od minule na vykládové koleji přibyla výkolejka (sedí, ale není to ideál - daň za instalaci do zalepené a zaštěrkované koleje). U výhybek jsem nainstaloval výhybková návěstidla, která jsem měl v krabičce schovaná skoro 10 let a na konci kolejí už jsou i návěstidla posun zakázán. Ke skládce uhlí přibyl nakladač T 174 a posunovači u vykládkové koleje nechali válet pár zarážek. Tím jsem asi dosáhl maxima, protože už mě nenapadá, co ještě kam přidat...

Ve víku je krom "fiddle yardu" uschován i ovladač postavený z PWM modulu z Ebaye a hnaný normální 9V baterií a rozpojovač vyrobený z balzového odřezku a zbytku leptu.
Přílohy
uku08.jpg
Přepravní konfigurace.
uku09.jpg
Rozloženo, včetně ovladače.
uku10.jpg
Nepořádný posunovač nechal čuby válet na rampě a vedle koleje.
TT/D V/VI.
JBr

Příspěvekod JBr » sob 27 říj, 2018 9:14 pm

A ještě pár provozních...
Přílohy
uku11.jpg
uku12.jpg
uku13.jpg
TT/D V/VI.
JBr

Předchozí