Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Příspěvekod JBr » sob 27 říj, 2018 9:13 pm

Ukulelejiště má za sebou další milník, dneska se vydalo se mnou na výlet za kolegou Rosťopišem, který ho i provozně pokřtil příjezdem prvního osobního vlaku (všechny moje motoráky jsou digitalizované a předpokládám, že se nebudou mít rády s PWM regulátorem, tak jsem to ani nezkoušel). Ověřena byla i přechodnost 742 od Tilliga, která se přesně vejde na výtažnou kolej. Po návratu jsem nafotil ještě pár fotek, které ukazují už asi definitivně finální podobu ukulelejiště.

Od minule na vykládové koleji přibyla výkolejka (sedí, ale není to ideál - daň za instalaci do zalepené a zaštěrkované koleje). U výhybek jsem nainstaloval výhybková návěstidla, která jsem měl v krabičce schovaná skoro 10 let a na konci kolejí už jsou i návěstidla posun zakázán. Ke skládce uhlí přibyl nakladač T 174 a posunovači u vykládkové koleje nechali válet pár zarážek. Tím jsem asi dosáhl maxima, protože už mě nenapadá, co ještě kam přidat...

Ve víku je krom "fiddle yardu" uschován i ovladač postavený z PWM modulu z Ebaye a hnaný normální 9V baterií a rozpojovač vyrobený z balzového odřezku a zbytku leptu.
Přílohy
uku08.jpg
Přepravní konfigurace.
uku09.jpg
Rozloženo, včetně ovladače.
uku10.jpg
Nepořádný posunovač nechal čuby válet na rampě a vedle koleje.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Příspěvekod JBr » sob 27 říj, 2018 9:14 pm

A ještě pár provozních...
Přílohy
uku11.jpg
uku12.jpg
uku13.jpg
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Příspěvekod hank » ned 25 lis, 2018 6:45 am

Můžeš prosím ještě upřesnit napájení a způsob el. propojení mezi viditelnou částí a kolejí fiddle yardu? Vidím správně, že je vše napájeno přes kolej fiddle yardu?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Příspěvekod JBr » ned 25 lis, 2018 12:08 pm

Připojení "skryťáku" a nádražíčka je "na lajdáka", čistě jen pomocí kolejových spojek. Napájení je skrz onen modul s reproduktorovými svorkami (nebo jak tomu v GME nadávají), který je připájený na konec koleje skryťáku. Původně jsem přemýšlel, že bych svorky na napájení dal jinam, ale nakonec zvítězila lenost a nutnost mít tu základovou desku co nejnižší, abych využil co nejlépe těch 7 výškových cm co krabice dává.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Mikrokolejiště v krabici od ukulele

Příspěvekod hank » ned 25 lis, 2018 12:31 pm

JBr: Děkuji.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Předchozí

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník