Variabilní minikolejiště H0

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » stř 12 zář, 2018 5:23 am

Pořád se mi ještě nezamlouvá ten pravý segment předchozího layoutu, respektive budoucí provoz na něm. Napadlo ně ještě řešení, modifikovat stanici na úvraťovou, a vést buďto dvě samostatné tratě do SN, nebo jednu trať do SN za kulisu a druhou by tvořila vlečka třeba do nějakého skladového areálu.
Myslím, že by to mohlo být provozně zajímavější a bližší realitě :wink:

12-9-1.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank » stř 12 zář, 2018 5:52 am

hank61 píše:...vést ... dvě samostatné tratě do SN... Myslím, že by to mohlo být provozně zajímavější a bližší realitě.


Ano, a už tady máš Milanovy Zadní Doubice rozvinuté do jednoho přímého úseku.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » stř 12 zář, 2018 7:27 am

Mě se tohle nelíbí. :( Právě na tom předtím mohl být zajímavý provoz s Hurvínkem , nákladním vlakem a klidně ještě k tomu osobáček.
Nastříhej obdélníčky papíru a zkus si ten smíšený provoz na zastávce s nákladištěm a pak tady.
Samozřejmě co se líbí mě nemusí se líbit jinému. Já už to mám vymyšlené na zahrádku jako etapu č.3... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod jirmicz » stř 12 zář, 2018 8:35 am

A mě se to zase takto libí:) protože se dá schovat vlak a dá se jezdit jakože od někud na nádraží a zase zpět. Bez té skryté koleje je provozně dost chudé.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 13 zář, 2018 6:25 am

Tak se ty možnosti ve mě docela hádají. Co, ale určitě nechci, tak původní záměr nějak nafukovat a upustit tak od prvotní myšlenky jednoduchého, rychlého a relativně levného řešení. A tak mi z toho vycházi tenhle vámi upravený koncept :-) Rád bych docílil vizuál nějaké zapadlé koncové stanice, kde je více přírody než nějký labyrint různých budov... :wink: Kdyby měl někdo nějaké nápady, odkazy, nebo foto, jak by se taková krajina nechala řešit, tak předem děkuji. :wink: Hezký den všem.

13-9-1.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank » čtv 13 zář, 2018 6:55 am

hank61 píše:Rád bych docílil vizuál nějaké zapadlé koncové stanice, kde je více přírody než nějaký labyrint různých budov... Kdyby měl někdo nějaké nápady, odkazy, nebo foto, jak by se taková krajina nechala řešit, tak předem děkuji.


Tady kromě fotografických kulis zas tak moc možností není, zase bych odkázal na stránky carendt.com nebo přímo na některé britské a americké modeláře, třeba na Chrise Nevarda a jeho Catcott Burtle:
http://nevardmedia.blogspot.com/2012/08 ... urtle.html
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » čtv 13 zář, 2018 9:08 am

Ještě koukám na tu levou stranu. Jak je řešeno skladiště ? Pokud je ta VB ve šturcu včetně skladiště tak odstavené vagony budou blokovat posun...

Jinak ještě informace k přesuvně. Včera jsem definitivně vzdal motorické ovládání. Provedení s nábytkovým kováním ( kuličkové posuvy ) nejsem schopen doladit. Pokud vymezím vůle , jde to ztuha a naopak jsou velké vůle. Prostě tudy cesta nevede a do drahého strojařského řešení se pouštět nebudu. :(
Řešit to budu buď předěláním na ruční přesuvnu s oboustrannou aretací jednotlivých poloh ( jako mám na malém DCC ) nebo zruším přesuvnu a bude klasické SN. Možná by taky stálo za úvahu kazetové SN ( vyjímací šuplíky )
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 13 zář, 2018 9:31 am

hank píše:
hank61 píše:Rád bych docílil vizuál nějaké zapadlé koncové stanice, kde je více přírody než nějaký labyrint různých budov... Kdyby měl někdo nějaké nápady, odkazy, nebo foto, jak by se taková krajina nechala řešit, tak předem děkuji.


Tady kromě fotografických kulis zas tak moc možností není, zase bych odkázal na stránky carendt.com nebo přímo na některé britské a americké modeláře, třeba na Chrise Nevarda a jeho Catcott Burtle:
http://nevardmedia.blogspot.com/2012/08 ... urtle.html

Myslím, že to silo není od věci, ale jinak bych udělal vzrostlý les s hustým podrostem, případně stoupající terén s porostem už od výhybky.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Trixt » čtv 13 zář, 2018 9:35 am

Hank61: Pokud bys chtěl mít ještě jakoby jednu skrytou trať, pak je možno návrhy zkombinovat. Určitě varianta koncové stanice z níž vycházejí dvě jednokolejné tratě se v reálu najde. Jen nevím, zda to nebude moc zahuštěné. Je ale pravda, že zepředu bude vidět jen ta jedna trať. Opět jsem to jen načrtnul v malování.

Obrázek

P.S: Asi by se na místo horní výhybky vpravo spíše hodila výhybka symetrická.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 13 zář, 2018 10:21 am

hopeter píše:Ještě koukám na tu levou stranu. Jak je řešeno skladiště ? Pokud je ta VB ve šturcu včetně skladiště tak odstavené vagony budou blokovat posun...

Jinak ještě informace k přesuvně. Včera jsem definitivně vzdal motorické ovládání. Provedení s nábytkovým kováním ( kuličkové posuvy ) nejsem schopen doladit. Pokud vymezím vůle , jde to ztuha a naopak jsou velké vůle. Prostě tudy cesta nevede a do drahého strojařského řešení se pouštět nebudu. :(
Řešit to budu buď předěláním na ruční přesuvnu s oboustrannou aretací jednotlivých poloh ( jako mám na malém DCC ) nebo zruším přesuvnu a bude klasické SN. Možná by taky stálo za úvahu kazetové SN ( vyjímací šuplíky )


Honzo. Skladiště jsem v tomto případě řešil jako "příruční", kde by se vozy neodstavovaly. Jinak do klasické přesuvny se mi také vůbec nechce a zrušil jsem ji v průběhu stavby i u mého většího kolejiště. Přemýšlel jsem pro tento případ i nad segmentovou přesuvnou, s délkou kolejí cca 550mm /T435 +3-4 vozejky/, ale zatím to nemám úplně prokoumané :-) Kdyby na tomto projektu zvítězilo klasické SN, tak bude nejspíš stejně tvořené výhybkami s velkým úhlem odbočení, případně výhybkou obousměrnou symetrickou.... :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » čtv 13 zář, 2018 10:34 am

Pokud bys šel do posledního návrhu od trixe tak by asi stálo za investici do angličana - prodloužilo by to jednu staniční kolej.

S ruční přesuvnou jsem problém neměl ale ještě zvážím jestli nekoupím třícestnou výhybku do SN. Nějak mě ty složitosti přestávají bavit - v jednoduchosti je síla... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 13 zář, 2018 11:00 am

hopeter píše:Nějak mě ty složitosti přestávají bavit - v jednoduchosti je síla... :wink:


Zlatá slova :-) Úprava od Trixta se mi líbí a mohl by to být takový dobrý kompromis. Vykašlal bych se na zastávku a nechal tam jen SN za kulisou a nákladiště.... :wink:

13-9-2.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 13 zář, 2018 1:48 pm

Ahoj,
kolej vpředu udělej jako vlečku, přidej jednu výhybku a máš posunovací hlavolam - inglenook. No a máš nadlouho o zábavu postaráno.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » čtv 13 zář, 2018 1:59 pm

Michal Šuhajda píše:Ahoj,
kolej vpředu udělej jako vlečku, přidej jednu výhybku a máš posunovací hlavolam - inglenook. No a máš nadlouho o zábavu postaráno.


Michale. Myslíš něco na tento způsob?
http://www.rmweb.co.uk/community/index.php?/topic/88508-inglenook-variations-and-diversions/

Co třeba takto?

13-9-3.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » čtv 13 zář, 2018 3:35 pm

Ještě bych zachoval to oddělení ( les apod. ) u vlečky. Kulisou může být tovární hala ( opravdu jen placka nebo zúžená budova ) a můžeš vlevo jezdit na lokálce a občas si pohrát vpravo na puzleti.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků