Variabilní minikolejiště H0

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Dusan » pon 03 zář, 2018 4:13 pm

Hanku a proč jsi upustil hned od té první varianty v oblouku ? Je to takové více "německé", ale v tom oblouku to má své kouzlo a hlavní kolej myslím bude vycházet delší než u těch ostatních.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » pon 03 zář, 2018 5:38 pm

Už jsem našel to posunovací puzle. http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=28&t=5317&hilit=posunovac%C3%AD&start=120
Co zkusit něco takového na dlouhé zimní večery jako relax po práci ?
Tohle co zatím chystáš je pořád stejné jako už máš rozestavěné - pokud to tedy není záměr.
Více o puzleti je tady https://mikrolayout.webnode.cz/
Jo a ta oboustranná nesymetrická by opravdu vypadala oproti třícestné souměrné líp. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » pon 03 zář, 2018 6:19 pm

Dusan píše:Hanku a proč jsi upustil hned od té první varianty v oblouku ? Je to takové více "německé", ale v tom oblouku to má své kouzlo a hlavní kolej myslím bude vycházet delší než u těch ostatních.


Dušane. Zatím jsem ji nezavrhnul. Mimo jiné. K ní mě navedl kamarád Vašek z Havlbrodu. Inspirací je skutečná stanice Žleby. Teda bez té odbočky. Mě by se libila také více :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Martin Justiz » pon 03 zář, 2018 6:34 pm

Za mě taky první varianta v oblouku
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Adam96 » pon 03 zář, 2018 7:09 pm

hank píše:Doufám, že tvoje živobytí nemá nic společného s jakýmkoli technickým oborem. Tam může takovéto svévolné žonglování s jasně definovanými pojmy vést k řádným průserům. Ale jednoznačné a jasné vyjadřování není na škodu v žádném oboru lidské činnosti, pokud jde lidem o srozumitelnou komunikaci. A jestli chceš jen tak nezávazně provokovat, tak prosím ber na vědomí, že trollové tu nejsou vítáni.


Mohu tě uklidnit, mám technické vzdělání, pracuji u firmy zabývající se automatizací výroby a robotickými linkami, předtím jsem byl zaměstnanec na železnici. A přijde mi dost úsměvné, když odborníci mezi sebou používají výrazy "červenobéžový kocour" nebo "třícestná výhybka" a mašinkářům/šotoušům by z toho aj žilka praskla. Radši vůbec nechtěj vědět, jak se čemu na dráze říká, možná bys už do vlaku nesedl :D

Nyní k tématu. Určitě bych mrknul ještě sem, odkaz dával snad i někdo do vlákna "mini-moduly". https://www.stummiforum.de/viewtopic.ph ... b&start=25 Sice německé náměty, ale inspirace hromada a počeštit by určitě taky něco šlo.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » pon 03 zář, 2018 7:25 pm

hopeter píše:Už jsem našel to posunovací puzle. http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=28&t=5317&hilit=posunovac%C3%AD&start=120
Co zkusit něco takového na dlouhé zimní večery jako relax po práci ?
Tohle co zatím chystáš je pořád stejné jako už máš rozestavěné - pokud to tedy není záměr.
Více o puzleti je tady https://mikrolayout.webnode.cz/
Jo a ta oboustranná nesymetrická by opravdu vypadala oproti třícestné souměrné líp. :wink:


Honzo. Tohle vlákno jsem kdysi sledoval. Ovšem šíbování mezi tovarními halami mě coby romantika ani trochu neláká.... :wink: Zatím je čas na přemýšlení, a na současném kolejišti ještě spousta práce... :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank » pon 03 zář, 2018 7:48 pm

Adam Buchal píše:
hank píše:Doufám, že tvoje živobytí nemá nic společného s jakýmkoli technickým oborem. Tam může takovéto svévolné žonglování s jasně definovanými pojmy vést k řádným průserům. Ale jednoznačné a jasné vyjadřování není na škodu v žádném oboru lidské činnosti, pokud jde lidem o srozumitelnou komunikaci. A jestli chceš jen tak nezávazně provokovat, tak prosím ber na vědomí, že trollové tu nejsou vítáni.


Mohu tě uklidnit, mám technické vzdělání, pracuji u firmy zabývající se automatizací výroby a robotickými linkami, předtím jsem byl zaměstnanec na železnici. A přijde mi dost úsměvné, když odborníci mezi sebou používají výrazy "červenobéžový kocour" nebo "třícestná výhybka" a mašinkářům/šotoušům by z toho aj žilka praskla. Radši vůbec nechtěj vědět, jak se čemu na dráze říká, možná bys už do vlaku nesedl :D


No tak jestli se teďka učí na technických školách tenhle přístup k práci, tak potom nemají padat mosty... :evil: Ale čemu se vlastně divím, ti, kdo předpovídají kolaps dnešní civilizace, většinou očekávají, že začne chátráním infrastruktury...
A zkoušky z D1 a D2 jsem měl, když tě máma ještě vozila v kočáře. :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6107
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod sidlo » pon 03 zář, 2018 8:04 pm

Adam Buchal píše:ps: píšu třícestná, neb všichni ví, o čem je řeč. Namísto slovíčkaření oboustranná, dvojitá, atd...

Nezbývá mi než souhlasit s hankem, oboustranná a dvojitá jsou dvě naprosto rozdílné výhybky. Takové zmatení pojmů by se nemělo stávat ani na modelářském fóru.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » úte 04 zář, 2018 6:14 am

Kluci. Honza /Hopeter/ má pravdu, že stále inklinuji k tomu samému námětu, co jsem již realizoval... Tak mě včera večer napadlo řešení v podobě malé mezilehlé stanice na jednom segmentu, doplněné dvěma malými přesuvnami se SN. Drážní budovy by při pohledu od kolejiště mohly alespoň trochu připomínat moje rodné Hostomice pod Brdy. Zprava výpravní budova LVI/H ZvKČ, stojan na bicykly, záchody a olejna, skladiště s rampou, volná skládka....

mezilehlá.jpg
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Dusan » úte 04 zář, 2018 6:40 am

Jde o to co chceš. Kdyby jsi měl dva stejné náměty doma v jedné místnosti, tak možná by se nad tím někdo pozastavil. Tohle budeš mít jinde jsi psal.
Tady k tomu, přesuvna 75cm. Mám obavy, že sotva se pohne souprava ve stanici, tak začne brzdit, aby se vešla do přesuvny, obrazně řečeno. V součtu to je tři metry, ta koncová na tomto prostoru mi připadá vhodnější.
P.S. Jestli chceš něco jiného, udělej tu úzkou .... Doma férové měřítko, v bytě HOe :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Kulsud » úte 04 zář, 2018 6:55 am

sidlo píše:
Adam Buchal píše:ps: píšu třícestná, neb všichni ví, o čem je řeč. Namísto slovíčkaření oboustranná, dvojitá, atd...

Nezbývá mi než souhlasit s hankem, oboustranná a dvojitá jsou dvě naprosto rozdílné výhybky. Takové zmatení pojmů by se nemělo stávat ani na modelářském fóru.


I já se přidám se souhlasem. Nedávnou jsem si také naběhl DVOJKOLÍ X SOUKOLÍ. Není to jedno.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hank61 » úte 04 zář, 2018 7:04 am

Dusan píše:Jde o to co chceš. Kdyby jsi měl dva stejné náměty doma v jedné místnosti, tak možná by se nad tím někdo pozastavil. Tohle budeš mít jinde jsi psal.
Tady k tomu, přesuvna 75cm. Mám obavy, že sotva se pohne souprava ve stanici, tak začne brzdit, aby se vešla do přesuvny, obrazně řečeno. V součtu to je tři metry, ta koncová na tomto prostoru mi připadá vhodnější.


S tou délkou stanice v tomto rozměru s tebou musím souhlasit. Vrátím se tedy k malé koncové a jedné přesuvně :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod Jarda H. » úte 04 zář, 2018 8:16 am

hank61 píše:Kluci. Honza /Hopeter/ má pravdu, že stále inklinuji k tomu samému námětu, co jsem již realizoval... Tak mě včera večer napadlo řešení v podobě malé mezilehlé stanice na jednom segmentu, doplněné dvěma malými přesuvnami se SN. ...


U tohoto příspěvku jsem si vzpomněl na obrázky jednoho kolejiště (možná to mám i někde uloženo v PC) - 3 segmenty, 2 koncové stanice oddělené terénem (s tunelem) na prostředním dílu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod JBr » úte 04 zář, 2018 8:24 am

Jarda H. píše:U tohoto příspěvku jsem si vzpomněl na obrázky jednoho kolejiště (možná to mám i někde uloženo v PC) - 3 segmenty, 2 koncové stanice oddělené terénem (s tunelem) na prostředním dílu.


Nevím, jestli je to stejné kolejiště, které se při tomhle popisu vybaví mně, ale kdysi jsem něco takového taky viděl, s krásným popisem, ale když jsem to pár týdnů zkoušel Googlovat, tak jsem už nic nenašel. Nebyly to tedy myslím 3 segmenty, ale jen dva, v podstatě to bylo koncové nádražíčko, velmi podobné tomu co mám na svém mikrokolejišti, s kouskem širé tratě (20-30 cm) vedoucí do tunelu v kopci na konci segmentu. Z druhé strany byl připojen identický segment. Z fotek si pamatuju jako vozidla nějakou párů, rosničku a hektora. Tuším, že to dokonce bylo popisované jako vhodné kolejiště pro mládežníky v KŽM, kdy by si každý postavil svůj segment a propojením dvou by mohli simulovat provoz mezi dvěma stanicemi.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Malé a skladné minikolejiště v H0

Příspěvekod hopeter » úte 04 zář, 2018 8:36 am

Jarda H. na to kápnul. To by se líbilo i mě. Reálný provoz ze stanice do stanice , žádné schovávání pod zem nebo šulení přesuvnou. :wink:
Ten prostor nudle je konečný nebo by to šlo ještě do elka , případně do účka ? Kdybys nevěděl co na druhou stranu proti Hostomicím tak pěkná je třeba Dobruška.
Nedalo mě to a kouknul jsem na hostomické nádraží v mapách. Co jsem tam nebyl tak se rozrostlo o spoustu vleček nějaké fabriky . :o
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník