TT 125x70 Zadní Doubice

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » čtv 30 srp, 2018 5:58 pm

O té kusé jsem také přemýšlel, možná jí tam nakonec dám a nakonec možná udělám ne obdelníkový rám, ale ten tvar kopírující kolejiště. ušetřím alespoň dříví. A samozřejmě tyhle fotky znám, na ty jsou koukal opravdu často :D
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Miloš_P » čtv 30 srp, 2018 7:02 pm

Ovládací panel doporučuju udělat mimo a mít ho připojený přes konektor. Pokud budeš výhybky ovládat analogově, nebude to v tvém případě žádná velká hadí farma a pokud přes DCC, tak není co řešit. Takhle malé kolejiště se přímo nabízí pro ovládání z tabletu. Ale záleží na tvém řešení.

Výhody:
- při zapojování, opravách a úpravách dáš panel na stůl a všechno je v pohodě přístupné. Předělávání a vylepšování se určitě nevyhneš (vlastní zkušenost :D )
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » pát 31 srp, 2018 4:50 am

Teď jaký konektor by byl vhodný? Minule jsem takhle chtěl panel udělat, ale v krámu mi prodavač nebyl schopný poradit, jaký, tak jsem to udělal přes svorkovnice.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hopeter » pát 31 srp, 2018 5:48 am

Já na připojení pultu ( pokud ho mám externě ) používám konektory canon https://www.gme.cz/konektor-can-25-v
Jsou ještě rozumně veliké pro pájení třesoucí se rukou a dají se koupit hotové propojovací kabely. Malý a lehký pultík je možno připojit tak ,že ho drží samotný konektor.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Miloš_P » pát 31 srp, 2018 6:21 am

jardaficz píše:Teď jaký konektor by byl vhodný? Minule jsem takhle chtěl panel udělat, ale v krámu mi prodavač nebyl schopný poradit, jaký, tak jsem to udělal přes svorkovnice.

Já používám klasický počítačový Canon 25pin. Pro vodiče, kde se počítá s větším proudovým zatížením využívám 2-3 piny. Mám to takhle už 18 let a problém nikdy nebyl. Pokud jsem něco opravoval, tak to byly odešlý přepínače nebo tlačítka na panelu. Na propojení používám klasický hotový počítačový kabel. Vzhledem k počtu ovládaných prvků a v případě analogu, izolovaných úseků, by ti mělo 25pin stačit. Já to mám trochu složitější a panely mám na 2-3 konektorech.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » pát 07 zář, 2018 8:02 am

Ještě bych se asi poradil, stačí dát jedno odjezdové návěstidlo před zhlaví, ano? Teď si nevybavím obchod, ale nějaký český výrobce vyráběl jednoramenné, pokud se nepletu?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hopeter » pát 07 zář, 2018 8:19 am

TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Morris Zapp » sob 08 zář, 2018 6:17 am

Odjezdové návěstidlo? :o
Co by mělo vést Dráhu k tomu, aby ho tam zřídila?

Ano, dovedu si představit dva scénáře s návěstidly:

1. hned za tunelem je přejezd a zabezpečováci na něj namontovali výstražníky. V takovém případě se mohlo na zhlaví objevit krycí návěstidlo, které svým volnoznakem potvrzuje bezchybnou funkci přejezdu. Obsluhuje se tak, že strojvedoucí při žádosti o souhlas s odjezdem (provoz podle D3) obslouží kouzelné tlačítko, přejezd se předzvoní a na návěstidle se za necelou minutu rozsvítí volnoznak.

2. z nějakých důvodů vtrhla na trať někdy v 80. letech minulého století dálkovina; v koncové staničce se to projevilo jenom zřízením zabezpečovacího zařízení "fplný palbě", ale ten vlastní důvod, proč tam ta dálkovina vtrhla, je si někde "před tunelem". Vezměte si za vzor Prachovice - jako by ten tunýlek byl někde mezi starým prachovickým nádražím a vlečkou do cementárny. Jenomže tahle zařízení se neprojektovala podle provozní logiky a zdravého rozumu, nýbrž podle teoretických pouček ve skriptech: takže by se to mělo projevit lesem návěstidel - každá dopravní kolej odjezdové návěstidlo, na opačném konci (směrem do šturcu) cestové, všudemožně ranžírky...


Jenomže oba tyhle scénáře neomylně vedou k návěstidlům světelným.
V dobách mechanik se návěstidly nehýřilo.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » čtv 13 zář, 2018 2:07 pm

DSC_0013.JPG

Nelenil jsem.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Adam96 » čtv 13 zář, 2018 6:15 pm

hezká práce, těším se na pokračování ;)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » pon 17 zář, 2018 10:38 am

Tak menší chybka v konstrukci. Levá výhybka ve SN musí přijít více doprava, abych mohl udělat větší spád,, výtažné,, koleje. Jestli se jí Teda dá říkat výtažná.
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hank » pon 17 zář, 2018 11:47 am

Ještě k zabezpečení: Já bych to v každém případě řešil jako dopravnu D3, ale to asi nechceš slyšet...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod jardaficz » pon 17 zář, 2018 12:25 pm

Což znamená dát jen tabulky a odpadá nutnost instalace návěstidla, že?
TT, DCC + analog, III - IV epocha
jardaficz
 
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 15 zář, 2016 5:46 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod hank » pon 17 zář, 2018 12:53 pm

jardaficz píše:Což znamená dát jen tabulky a odpadá nutnost instalace návěstidla, že?


Přesně tak.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 125x70 Zadní Doubice

Příspěvekod Morris Zapp » pon 17 zář, 2018 1:04 pm

No a protože ta tabulka by byla "před tunelem", tak vlastně nic...

A já jsem starej minimalista a řešil bych to jako zastávku s nákladištěm a odbočující vlečkou. Což by se nakonec v modelu díky předchozí větě projevilo stejně :wink:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron