eNko pro vnoučata - poradíte?

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod workous » pon 30 zář, 2019 11:58 am

No projekt jako "bejk" :), tak za rok to bude hotové? :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » pon 30 zář, 2019 6:24 pm

workous píše:No projekt jako "bejk" :), tak za rok to bude hotové? :)

Určitě né... do Vánoc bych chtěl rozvrhnout krajinu a pak vypuknou daně a do konce dubna nebude na větší stavbu čas, tak věnuji vyšetřené minuty na “zakopávání” (čili obracení) přestavníků. A o sobotách (kdy jsem slíbil, že budu doma) budu lepit dárky od Ježíška ;-)
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Martin Justiz » pát 04 říj, 2019 7:38 am

Ove píše:
workous píše:No projekt jako "bejk" :), tak za rok to bude hotové? :)

Určitě né... do Vánoc bych chtěl rozvrhnout krajinu a pak vypuknou daně a do konce dubna nebude na větší stavbu čas, tak věnuji vyšetřené minuty na “zakopávání” (čili obracení) přestavníků. A o sobotách (kdy jsem slíbil, že budu doma) budu lepit dárky od Ježíška ;-)


Až otočíš ty přestavníky tak bude totální bomba
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » stř 16 říj, 2019 6:25 pm

Při geologickém průzkumu narazili na čedič a tak bude otevřen kamenolom a vedle drtička na kámen.... čili jsem sundal vrchní desku koncové stanice a kapku ji rozšířil....
Přílohy
18064A45-0B36-41B1-A35B-BE33E100EA8B.jpeg
C206B5C5-E5AB-458E-9010-E471B0C44DED.jpeg
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » pon 28 říj, 2019 3:03 pm

sice si říkám, že "v jednoduchosti je krása", ale teď vážně nevím, jestli jen dvě staniční koleje, anebo opravdu ty tři....
Přílohy
nebo.JPG
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 říj, 2019 3:37 pm

Tobě radit je dost těžké. Máš svoji hlavu :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Martin Justiz » pon 28 říj, 2019 4:01 pm

Určitě 3
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » pon 28 říj, 2019 4:12 pm

milan ferdián píše:Tobě radit je dost těžké. Máš svoji hlavu :wink: .
Milan

No, tos mi pomohl :D :D :D
ale neboj, prostudoval jsem desítky tvých plánků a spoustu věcí jsem udělal/předělal podle tebe (a pak se taky jeden musí přizpůsobit stavbám, které na kolejišti chce mít, takže pila byla změněna a teď i koncovou stanici předělávám, páč se mi prostě nelíbí ta třícestná výhybka - viz. foto níže)
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 říj, 2019 4:25 pm

Já bych volil jak kolega Martin, též tříkolejnou. Jenže,
kolej
3 - manipulační/skladiště s rampou/volná skládka/výpravní budova
1 - hlavní/nástupiště
2 - manipulační objízdná a jak tebe znám, tak tato kolej bude dopravní :mrgreen:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod kapmor » pon 28 říj, 2019 8:04 pm

můj osobní názor by byl určitě udělat stanici o třech kolejích, s tím, že by třetí kolej u nádraží byla spíš provedena jako kusá
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » pon 28 říj, 2019 8:10 pm

vraťme se na počátek problému:
Koncová stanice “Písková Lhota” (například) bude mít osobní dopravu (motorák) a nákladní soupravy (TALBOTy). Motorák přijede/odjede jednou za dvě hodiny, čili stanice bude “volná” pro nákladní dopravu. Na koleji 3A čekají plné vozy se štěrkem. Na kolej 3 přijede souprava se 4 Talboty, odpojí se lokomotiva, přejede na kolej 3A, připojí plné vozy, přetáhne je na kolej 1, odpojí, “nacouvá” na koleji 3 k prázdným vozům a posune je na 3A. Odpojí je, přejede zpátky na kolej 1, připojí plné vozy a odjede... vše v pořádku, má to jeden háček, vozy pod štěrkovnou musí “něco” posunovat pod násypku, čili zde musí být samostatná lokomotiva. Takže přibyde kolej 1A s remízou a pak lokomotiva přijede na kolej 3 (viz. výše), odpojí Talboty, přejede na 3A, připojí plné a přes kolej 1 rovnou odjede. Provoz ve štěrkovně obslouží manipulační loko, případně může mít další prázdné/plné Talboty na koleji 5A.
Má to logiku?
Přílohy
88C60026-A348-4513-883F-AEA8E5542B83.jpeg
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » pon 28 říj, 2019 8:13 pm

anebo udělat ve stanici koleje 3, čili přidat kolej 5, která bude sloužit jako objízdná pro manipulaci s nákladními vozy a kolej 1 zůstane jen pro osobní provoz...
Přílohy
1DC7DB4E-5C42-4E6F-99F6-929235EB14A5.jpeg
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Ove » úte 29 říj, 2019 5:57 am

kapmor píše:můj osobní názor by byl určitě udělat stanici o třech kolejích, s tím, že by třetí kolej u nádraží byla spíš provedena jako kusá

Kusá kolej je nepraktická. Je potřeba obsloužit “vlečku” ve štěrkovně, čili jedna kolej bude obsazena prázdnými vozy a přes druhou kolej bude posun plných vozů z vlečky. Tyto je potřeba někde odstavit, než budou odvezeny (v případě jedné lokomotivy) anebo rovnou odvézt (pokud bude mít štěrkovna vlastní manipulační lokomotivu). Každopádně třetí kolej bude nutností, pokud by ve stanici čekal déle motorák a bylo by potřeba zároveň posunovat do štěrkovny... kusá kolej nic nevyřeší, jedině by se na ní odstavily plné/prázdné Talboty, ale se zbytečně složitou manipulací..
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 říj, 2019 7:57 am

Něco jako styl "Prachovice".
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod kapmor » úte 29 říj, 2019 11:56 am

Ove píše:
kapmor píše:můj osobní názor by byl určitě udělat stanici o třech kolejích, s tím, že by třetí kolej u nádraží byla spíš provedena jako kusá

Kusá kolej je nepraktická. Je potřeba obsloužit “vlečku” ve štěrkovně, čili jedna kolej bude obsazena prázdnými vozy a přes druhou kolej bude posun plných vozů z vlečky. Tyto je potřeba někde odstavit, než budou odvezeny (v případě jedné lokomotivy) anebo rovnou odvézt (pokud bude mít štěrkovna vlastní manipulační lokomotivu). Každopádně třetí kolej bude nutností, pokud by ve stanici čekal déle motorák a bylo by potřeba zároveň posunovat do štěrkovny... kusá kolej nic nevyřeší, jedině by se na ní odstavily plné/prázdné Talboty, ale se zbytečně složitou manipulací..


přijměte moji omluvu, za moje nejasné nebo špatné vyjádření. Nebylo myšleno nechat stanici dvoukolejnou s tím, že by jedna kolej z těch dvou byla kusá a ta druhá vedla do štěrkovny. Měl jsme na mysli něco ve stylu nákresu, který přikládám níže. S tím že by kolej č.1 byla pro osobní dopravu motorákem, kolej 3 a 5 pro obsluhu štěrkovny, ale je asi fakt, že je asi lepší Vás návrh, nebo jak odkazuje pan Milan něco ve stylu zmiňované stanice.

Obrázek
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků