eNko pro vnoučata - poradíte?

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod HonzaM » úte 18 říj, 2022 9:34 am

Jirkátor píše:Už jsem si říkal, že stavba nějak zamrzla.
"Vysavač" mám sice od Tomixu, ale od Luxu jsem si koupil ten leštící a funguje dobře. Je s ním dokonce sranda, když se odvěsí od lokomotivy a začne svévolně uhánět po kolejišti, popoháněn těmi rotujícími leštícími kotouči. A že umí jet docela rychle. :lol:

Vysavač od Tomixu je stejně účinný jako LUX (ten jsem měl také, ale prodal jsem ho, je zbytečně drahý). Měl jsem i ten čisticí vůz LUX s kotoučky, jenže i toho jsem se později zbavil - jednak nebyly kotoučky dokonale vystředěné, takže čistila jen část obvodu, navíc ale jsou náhradní kotoučky dost drahé a čistit se nedají. Ulpělá nečistota se odstranit nedá. Osvědčila se mi nejlíp čisticí mašina od Fleischmanna (viz obrázek). Na rotujících kotoučcích jsou samolepicí "filcové" plošky a těch mi kolega dodal dost velké množství. Výměna je velmi snadná. Mašina mi bohužel naráží do jednoho návěstidla, to je ale moje chyba, návěstidlo je příliš blízko koleje (nesplňuje normu). A nyní používám ještě vůz CMX (o tom už jsem v diskuzi psal) na "mokré" čištění isopropylem. Na ukázku výměnné čisticí proužky po krátkém projetí kolejiště.
Dokonalá čistota kolejí i koleček je u N-ka velmi důležitá, lokomotivy jsou lehké a kolečka snadno ztrácí styk s kolejí. Pro čištění koleček se mi nejlépe osvědčil japonský čisticí přípravek TGW.
Přílohy
čisticí lokomotiva.jpg
Čisticí kotoučky.jpg
čisticí proužky CMX.jpg
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: eNko pro vnoučata - poradíte?

Příspěvekod Jirkátor » ned 22 říj, 2023 7:02 pm

Nějak to vlákno usnulo. Vážně se nic nového neděje? Rád jsem ho sledoval, je to parádní kolejiště.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků